Προς το περιεχόμενο

Cosmote internet 13mbps αντι για 50


RX5700XTCat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα στην παρεα!

Εχω γραμμη 50ρα εδω και 1μιση χρονο στην οποια δεν μου ειχαν εμφανιστει προβληματα παρα μονο 2-3 ρουτερ που ειχαν καει.

Τωρα ξαφνικα εδω και 2-3 μερες μου κανει κατι παραξενα και μου μειωνει τις ταχυτητες κατα πολυ , χωρις κανενα απολυτος λογο...

Το εχω συνδεμενο με ενα tplink av600 απο το ρουτερ  μεσω της πριζας και μετα στον υπολογιστη. Ξερει κανεις για ποιο λογο θα μπορουσα να εχω τετοιες ταχυτητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το τσεκαρω αν και δεν νομιζω να υπαρξει διαφορα.. Τηλεφωνο εχω σκοπο να τους παρω αυριο γιατι τωρα με τις γιορτες απλα δεν μπηκα στον κοπο να τους καλεσω γιατι πολλες φορες δεν το σηκωνουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, RX5700XTCat είπε

Τηλεφωνο εχω σκοπο να τους παρω αυριο γιατι τωρα με τις γιορτες απλα δεν μπηκα στον κοπο να τους καλεσω γιατι πολλες φορες δεν το σηκωνουν....

Για το 13888 εννοείς; Μια χαρά το σηκώνουν φίλε μου, εγώ τους πήρα μέσα στις γιορτές και εξυπηρετήθηκα. Ακόμα και αν υπάρχει μεγάλη αναμονή σε ενημερώνει ο αυτόματος τηλεφωνητής και μπορείς να επιλέξεις να σε καλέσουν αυτοί όταν έρθει η σειρά σου (που είναι πολύ βολικό κατά τη γνώμη μου μιας που δεν χρειάζεται να περιμένεις στο τηλέφωνο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

#cosmote 50αρα

13 download και 1 upload

αυτες ειναι οι ταχύτητες τους μην το ψαχνετε για προβληματα ειναι γενικο το προβλημα τους πουλάνε γραμμές οπτικές και καλα γιατι ειναι αρχαίο το δίκτυο  χαλκου οπως λενε και στο φέρνουν σπιτι στα ιδια καλώδια χαλκου η παπαντζα παει συννεφο!! εδω δεν μπορουνε να μεταφερουν την 24αρα θα μεταφέρουν 50 - 100 ή και 200 που διαφημίζουν..??

εδω και ενα χρονο εχω δηλώσει πανω απο 15 φορες βλαβη..... μονο η ΕΕΤΤ θα μας σωσει

 

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 1025/13133 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1025/12278 kbps
Noise Margin(Up/Down) 9.1/7.9 dB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, renaultgr είπε

#cosmote 50αρα

13 download και 1 upload

αυτες ειναι οι ταχύτητες τους μην το ψαχνετε για προβληματα ειναι γενικο το προβλημα τους πουλάνε γραμμές οπτικές και καλα γιατι ειναι αρχαίο το δίκτυο  χαλκου οπως λενε και στο φέρνουν σπιτι στα ιδια καλώδια χαλκου η παπαντζα παει συννεφο!! εδω δεν μπορουνε να μεταφερουν την 24αρα θα μεταφέρουν 50 - 100 ή και 200 που διαφημίζουν..??

εδω και ενα χρονο εχω δηλώσει πανω απο 15 φορες βλαβη..... μονο η ΕΕΤΤ θα μας σωσει

 

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 1025/13133 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1025/12278 kbps
Noise Margin(Up/Down) 9.1/7.9 dB

Η γραμμη σου δεν πιανει κατι παραπανω, φαινεται απο το bold. Ή υπαρχει προβλημα στην καλωδιωση του σπιτιου, ή η περιοχη δεν εχει Vdsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2021 στις 4:09 ΜΜ, SabotazNic είπε

Η γραμμη σου δεν πιανει κατι παραπανω, φαινεται απο το bold. Ή υπαρχει προβλημα στην καλωδιωση του σπιτιου, ή η περιοχη δεν εχει Vdsl

μια χαρα παραπανω πιανει..... το καλωδιο ερχεται απ ευθειας μεσα στο σπιτι και υπαρχει vdsl οπως βλεπεις και στο status.... το έφτιαξαν προσωρινά (5503/24541) αλλα αν δεν παει πάνω απο τα 30 δεν θα τους αφησω ήσυχους γιατι με δουλεύουν καιρο....

Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 5503/24541 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 6283/21966 kbps

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, renaultgr είπε

μια χαρα παραπανω πιανει..... το καλωδιο ερχεται απ ευθειας μεσα στο σπιτι και υπαρχει vdsl οπως βλεπεις και στο status.... το έφτιαξαν προσωρινά (5503/24541) αλλα αν δεν παει πάνω απο τα 30 δεν θα τους αφησω ήσυχους γιατι με δουλεύουν καιρο....

Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 5503/24541 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 6283/21966 kbps

 

Μαρκετιστικα κολπα. Αν εισαι παλιος πελατης σου βαζουν και καπελο 30-40% απο οτι αν αγορασεις τωρα την υπηρεσια, σου ριχνουν σταδιακα την 24αρα συνδεση να πιανει με το ζορι 8, και σου κανουν χαρη με μολις 46,99 το μηνα να σου αναβαθμισουν σε vdsl να πιανεις με το ζορι οτι θα επιανε η 24αρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κανω και εγω μια ερωτηση εχω 50 vdsl cosmote και πιανω 28 και 5 up kai down.Πωs γινεται να υπαρχει προβλημα μεσα στο σπιτι  στα 50 και οχι στα 5 υπαρχει διαφορα  δεν ξερω ρωταω για να μαθω.το ιδιο και με την νοβα εκει ειχα 23 και 5.ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...