Προς το περιεχόμενο

Σύγκριση crypto broker


xaritakia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όποιο παρακολουθεί,

Μιας και δεν βρήκα ανάλογο θέμα, είπα να δημιουργήσω αυτό, για να σας ρωτήσω, ποιο θεωρείτε ότι είναι το αποδοτικότερο trading platform σήμερα.

Αναφέρομαι ουσιαστικά στα τυχόν κρυπτονομίσματα που σου "τρώει" η όλη διαδικασία της αγοροπωλησίας.

Kraken, coinbase, κανείς για revolout?

Εγώ προς το παρόν αγοράζω απο Revolout αλλά ακούω συνεχώς ότι το spread 2.5% είναι πολύ υψηλό..

Γνώμες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για αλλα platforms αλλα το Κρακεν δεν μας τα λεει καλα τωρα τελευταια. Σε ωρες αιχμης αντιμετοπιζει προβληματα οπως αδυναμια log in ή και ακομα και μεσα να σαι (οπως χθες το απογευμα), δεν μπορεις να κανεις παραγγελιες. Για να μην μιλησω για τα τεραστια wicks που σκανε κατα καιρους ακομα και σε ζευγαρια του ETH. Tα trading fees απο την αλλη ειναι καλα (νομιζω).

Ο μονος λογος που δεν εχω παει τα funds μου σε αλλο ανταλακτηριο ειναι επειδη δεν ξερω τι παιζει και στα αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα fees στο kraken ειναι εκει γύρω στο 0.25 με 0.5 % σε κάθε συνναλαγή? Αν είναι έτσι είναι πολύ καλά.

Τι πάιζει όμως όταν πας να στείλεις τα κέρδη σε ελληνική τράπεζα? Εκεί δεν σε χρεώνει κάποιο ποσό το kraken?

Το kraken pro το πληρώνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, xaritakia είπε

Τα fees στο kraken ειναι εκει γύρω στο 0.25 με 0.5 % σε κάθε συνναλαγή? Αν είναι έτσι είναι πολύ καλά.

Τι πάιζει όμως όταν πας να στείλεις τα κέρδη σε ελληνική τράπεζα? Εκεί δεν σε χρεώνει κάποιο ποσό το kraken?

Το kraken pro το πληρώνετε?

σου χρεώνει τα sepa fee που στο kraken είναι 2 ευρώ αν θυμάμαι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/1/2021 στις 3:10 ΜΜ, pok0 είπε

Δεν ξερω για αλλα platforms αλλα το Κρακεν δεν μας τα λεει καλα τωρα τελευταια. Σε ωρες αιχμης αντιμετοπιζει προβληματα οπως αδυναμια log in ή και ακομα και μεσα να σαι (οπως χθες το απογευμα), δεν μπορεις να κανεις παραγγελιες. Για να μην μιλησω για τα τεραστια wicks που σκανε κατα καιρους ακομα και σε ζευγαρια του ETH. Tα trading fees απο την αλλη ειναι καλα (νομιζω).

Ο μονος λογος που δεν εχω παει τα funds μου σε αλλο ανταλακτηριο ειναι επειδη δεν ξερω τι παιζει και στα αλλα.

Ναι όντως 2 φορες εγινε τελευταία αυτο με το Κρακεν και χτες πραγματικά την ωρα π θες να κανεις παραγγελια δε μπορουσες κάποια στιγμη. Νομιζω είνια προσωρινο προβλημα της πλατφορμας και σημερα για λιγο  πάγωσε πάλι το απόγευμα. Όμως έχει χαμηλα fees και γενικά δεν ειχα προβλημα ουτε εμπειρια βέβαια απο άλλα ανταλλακτήρια.  Μεταφορές, ρευστοποιήσεις προς την ελληνική τράπεζα πάλι SEPA πολυ χαμηλα΄ νομιζω κατω απο ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, tryxx1 said:

Ναι όντως 2 φορες εγινε τελευταία αυτο με το Κρακεν και χτες πραγματικά την ωρα π θες να κανεις παραγγελια δε μπορουσες κάποια στιγμη. Νομιζω είνια προσωρινο προβλημα της πλατφορμας και σημερα για λιγο  πάγωσε πάλι το απόγευμα. Όμως έχει χαμηλα fees και γενικά δεν ειχα προβλημα ουτε εμπειρια βέβαια απο άλλα ανταλλακτήρια.  Μεταφορές, ρευστοποιήσεις προς την ελληνική τράπεζα πάλι SEPA πολυ χαμηλα΄ νομιζω κατω απο ευρω

Δεν εχω φερει ακομα λεφτα πισω οπότε δεν ξερω τι παιζει με αυτο. 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/01/2021 at 15:10, pok0 said:

Δεν ξερω για αλλα platforms αλλα το Κρακεν δεν μας τα λεει καλα τωρα τελευταια. Σε ωρες αιχμης αντιμετοπιζει προβληματα οπως αδυναμια log in ή και ακομα και μεσα να σαι (οπως χθες το απογευμα), δεν μπορεις να κανεις παραγγελιες. Για να μην μιλησω για τα τεραστια wicks που σκανε κατα καιρους ακομα και σε ζευγαρια του ETH. Tα trading fees απο την αλλη ειναι καλα (νομιζω).

Ο μονος λογος που δεν εχω παει τα funds μου σε αλλο ανταλακτηριο ειναι επειδη δεν ξερω τι παιζει και στα αλλα.

Παλι το κρακεν εχει προβληματα με το placing orders σε κρισημη στιγμη. Εχεις κανεις κανα αλλο ανταλακτηριο / trading platform που να μην εχει τετοια προβληματα αλλα να εχει και μερικα νομισματα για trade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pok0 είπε

Παλι το κρακεν εχει προβληματα με το placing orders σε κρισημη στιγμη. Εχεις κανεις κανα αλλο ανταλακτηριο / trading platform που να μην εχει τετοια προβληματα αλλα να εχει και μερικα νομισματα για trade?

Godamn.. Αυτο το kraken σήμερα στην χειροτερη ( ή καλύτερη) στιγμή  κατω απο τα 27..πάγωσε... Διαβασα forums εξω λένε το κάνουν επίτηδες!! Δε νομιζω αλλά τι σόι σέρβερς είνια αυτοι;; Ντροπη..... Κάποιος έγραψε οτι η κοπέλα του που ειχε λίγα διλλάρια μέσα μπορούσε να κάνει κινήσεις...ο ίδιος που είχε μεγάλα ποσά δεν μπορούσε... Αγανάκτηση..πάτε σε άλλο παιδιά.. δεν ξέρω ποιο...είχα καλή εντυπωση αλλά τις τελευταίες μέρες επαναλαμβάνονται τα παγώματα σε κρισιμη στιγμή /...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...