Προς το περιεχόμενο

fitness truckers/wearables


basilisgate13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα ειμαι σε αναζητηση για αγορα καποιου smartband και δεν ξερω πολλα πανω σε αυτον  τον τομεα. Θελω κυριως για να μετραω παλμους,στρες μεσα στην ημερα ,υπνο και κατα δευτερον για γυμναστικη(βαρη,αεροβια,ποδηλατο κλπ) . Ειμαι αναμεσα σε 4 αλλα δεν ξερω ποιο εχει αυτες τις λειτουργιες που ψαχνω,ποιο εχει την καλυτερη εφαρμογη και γενικα ποιο ειναι το καλυτερο.Θεμα χρηματων δεν υπαρχει οποτε αν εχετε να προτεινετε κατι καλυτερο δεν υπαρχει προβλημα. Κινητο εχω το p30

https://www.skroutz.gr/s/23596188/Xiaomi-Mi-Smart-Band-5-Black.html#description

https://www.skroutz.gr/s/19784127/Honor-Band-5-Μαύρο.html?from=catspan

https://www.skroutz.gr/s/26032866/Amazfit-Band-5-Midnight-Black.html#shops

https://www.skroutz.gr/s/25060377/Samsung-Galaxy-Fit-2-Red.html

Επεξ/σία από basilisgate13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα! 

Έχω το mi band 5, το οποίο το δούλεψα περίπου ένα μήνα και μετά το έδωσα στον γιο μου, αφού πήρα το galaxy watch 3. 

Πολύ ευχαριστημένος εκτός από μπαταρία, που εμένα με έβγαζε περίπου 5 μέρες. Από αυτά που έχεις εγώ θα έλεγα μάλλον το galaxy Fit 2. Πάντως αυτό που προσωπικά, δε με βόλεψε καθόλου, είναι η μικρή οθόνη.

Αν θες, για μένα δες το honor band 6,το οποίο όμως δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα, ούτε έχει κυκλοφορήσει η global έκδοση. Το βρίσκεις στα 43 και κάτι €, από banggood στην κινέζικη έκδοση, που υποστηρίζει αγγλικά και ένας που το αγόρασε, λέει ότι οι ειδοποιήσεις εμφανίζονται κανονικά στα ελληνικά. Το πλεονέκτημά του η μεγάλη amoled οθόνη στις 1,47" για να μη "βγουν" και τα μάτια σου. 

Εναλλακτικά, αν θες μια πιο smartwatch εμπειρία, θα σου έλεγα να ρίξεις μια ματιά στο νέο amazfit gts 2 mini, που ξεφεύγει όμως σε τιμή (120 στο skroutz), από εξωτερικό δεν το βρίσκω ακόμα κάπου (banggood, gearbest) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω όντως έχουν μικρή οθονουλα αλλά το θέλω για να το φοράω όλη μέρα για κάποιες συγκεκριμένες μετρήσεις και δεν με βολεύει πχ να κοιμάμαι με κανονικό ρολόι μεγάλο.Τωρα το band 6 το είδα και εγώ αλλά θέλει 1 μήνα για να έρθει Ελλάδα οπότε προτιμώ κάτι από εδώ λόγω της αμεσότητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος mi band, έγω και όλη η οικογένεια, είμαστε όλοι ικανοποιημένοι.

Μέσα στην ημέρα ξεχνάω ότι το φοράω.

Με την τιμή μάλιστα που έχει, ακόμα και να το πάρεις και να μην σου αρέσει, το δίνεις σε φίλο/γνωστό/γονείς κλπ και δεν τρέχει και τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Trapper είπε

Είμαι κάτοχος mi band, έγω και όλη η οικογένεια, είμαστε όλοι ικανοποιημένοι.

Μέσα στην ημέρα ξεχνάω ότι το φοράω.

Με την τιμή μάλιστα που έχει, ακόμα και να το πάρεις και να μην σου αρέσει, το δίνεις σε φίλο/γνωστό/γονείς κλπ και δεν τρέχει και τίποτα.

 

1 ώρα πριν, vaggos231 είπε

mi band 5 και γω, μονο για το αγχος παλμους και ειδοποιησεις το εχω. νταααξ κανει οτι λεει και τιποτα παραπανω

 

λογικα και εγω για το mi band 5 θα παω με 28 ευρω και να μην μου αρεσει παιρνω μετα κατι αλλο, αν και για τα βασικα παλμους αγχος υπνο και ερασιτεχνικη αθληση περπατημα κλπ ειναι μια χαρα ,απλα σκεφτομουν και το amazfit band5  που εχει και οξυμετρο αλλα δεν νομιζω να αξιζει τα 20 ευρω παραπανω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα mi band 5 και πήγα σε honor band 5 λόγω sp0 2 .Φοβερή οθόνη με πολύ καλή ευκρίνεια. Σε fitness tracker είναι νομίζω ότι καλύτερο κ έχει κ την μέτρηση οξυγόνου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, basilisgate13 είπε

τα εψαξα ολα και μετα απο πολυ σκεψη πηγα στο huawei gt2e και μεχρι τωρα ειμαι υπερ ευχαριστημενος

To gps πώς είναι σε αυτό ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2021 στις 6:53 ΠΜ, vargas είπε

To gps πώς είναι σε αυτό ;

δειχνει κανονικα , δεν εχω κανενα προβλημα , ισως ενα πραγμα που μπορω να πω σαν αρνητικο για μενα ειναι οτι οταν ξυπναω στον υπνο δεν το καταγραφει οτι ξυπνησα για λιγο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα

Προσφατα αγορασα το Imilab (θυγατρικη της xiaomi) kw66 και το σύνδεσα με Huawei P30 Lite με την εφαρμογη Gloryfit η οποια ειναι και η μοναδικη εφαρμογη που το αναγνωριζει. Ενω φαινοταν να συνδεεται  κανονικα, αλλαζα watchfaces, κατεγραφε heartrate, στατιστικα ασκησεων κλπ, οταν πηγαινα να εκκινησω μια ασκηση η αντιστροφη μετρηση της εφαρμογης δε συγχρονιζοταν με αυτη του ρολογιου. Επρεπε να ανοιγοκλεισω το blueetooth του κινητου 2-3 φορες και τοτε καταφερνε με το ζορι να συγχρονιστει. Πριν απο δυο βδομαδες εκανα ενα update της εφαρμογης πιστευοντας οτι αυτο θα ελυνε το προβλημα. Αντιθετως τωρα δε μπορει να συγχρονιστει με τιποτα. Το wearable αγορασμενο απο keizershop ειναι μεσα στην εγγυηση. Πριν το αφησω θα ηταν ευπροσδεκτη καθε βοηθεια η ιδεα απο καποιον που τυχον εχει το ιδιο και το εχει δουλεψει.

Ευχαριστω

0093143_1478341_320.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Gregx13 είπε

Kαλημερα

Προσφατα αγορασα το Imilab (θυγατρικη της xiaomi) kw66 και το σύνδεσα με Huawei P30 Lite με την εφαρμογη Gloryfit η οποια ειναι και η μοναδικη εφαρμογη που το αναγνωριζει. Ενω φαινοταν να συνδεεται  κανονικα, αλλαζα watchfaces, κατεγραφε heartrate, στατιστικα ασκησεων κλπ, οταν πηγαινα να εκκινησω μια ασκηση η αντιστροφη μετρηση της εφαρμογης δε συγχρονιζοταν με αυτη του ρολογιου. Επρεπε να ανοιγοκλεισω το blueetooth του κινητου 2-3 φορες και τοτε καταφερνε με το ζορι να συγχρονιστει. Πριν απο δυο βδομαδες εκανα ενα update της εφαρμογης πιστευοντας οτι αυτο θα ελυνε το προβλημα. Αντιθετως τωρα δε μπορει να συγχρονιστει με τιποτα. Το wearable αγορασμενο απο keizershop ειναι μεσα στην εγγυηση. Πριν το αφησω θα ηταν ευπροσδεκτη καθε βοηθεια η ιδεα απο καποιον που τυχον εχει το ιδιο και το εχει δουλεψει.

Ευχαριστω

0093143_1478341_320.jpeg

δεν γνωριζω και πολλα εμενα παλι καλα με το που το εβαλα συνδεθηκε κατευθειαν βεβαια ειναι και τα 2 huawei. Τωρα θα σου προτεινα να εχεις το ρολοι στο τελευταιο update και δοκιμασε με την εφαρμογη της huawei και της xiaomi νομιζω με το mifit θα δουλεψει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, basilisgate13 είπε

δεν γνωριζω και πολλα εμενα παλι καλα με το που το εβαλα συνδεθηκε κατευθειαν βεβαια ειναι και τα 2 huawei. Τωρα θα σου προτεινα να εχεις το ρολοι στο τελευταιο update και δοκιμασε με την εφαρμογη της huawei και της xiaomi νομιζω με το mifit θα δουλεψει 

Το συγκεκριμένο δε συνδέεται με καμία άλλη εφαρμογή πλην της gloryfit. Ούτε η mifit το αναγνωρίζει .

Σ ευχαριστώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...