Προς το περιεχόμενο

Αξίζει το Netflix και οι video streaming υπηρεσίες;


hellraiser2030

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, hellraiser2030 είπε

Αξίζει το Netflix και οι video streaming υπηρεσίες;

Αυτό που αξίζει είναι ο θείος.

Στέλνει τα πάντα από Αμερική και δε ζητάει τίποτα πίσω.

  • Like 5
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω Netflix επέτρεψε μου να απαντήσω. Θα απαντούσα και ναι και όχι. Ναι γιατί ειναι ευκολία, αν θέλεις να δεις κάτι το έχεις άμεσα, οργανώνεις τα πάντα, έχεις και Ελληνικούς υποτίτλους. Επισης όλα παίζουν από εκεί που τα άφησες.. Ιδιαίτερα χρήσιμο για κάποιον που θέλει να βλεπει πολλά πράγματα όπως σειρές, ταινίες, ντοκιμαντέρ.

Από την άλλη όχι, για θέμα κόστους. Αν κάποιος δεν ενδιαφέρετε τόσο για σειρές, μπορεί να βρει τα πάντα σε torrents, αρκεί να έχει υπομονή να βρει σωστούς υποτίτλους μετά και αν δεν βρει να περιμένει να βγουν οι υπότιτλοι. Εαν έχει καλή γραμμή και χρόνο τότε μπορεί να κάνει μια χαρά την δουλειά του.

Όποτε συνοψίζοντας :

Για ανθρώπους που δεν θέλουν λόγω χρόνου η κάποιου άλλου λογού η δεν ξέρουν να ασχοληθούν ναι ειναι μια καλη λυση

Για τους υπολοίπους που ξερουν και θελουν θα βρουν και άλλους τροπους.

Εχει επίσης και πλατφόρμες στο ίντερνετ με IP κανάλια και VOD που με μια μικρη συνδρομή παλι βλέπεις πολλούς τίτλους. Απλα πρεπει να ψάχνεις για υποτίτλους. Ευτυχώς το VLC με το πρόσθετο VLsub, βοηθάει αρκετά για να μην τρως χρόνο. 

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησε με το Πετρο με την μονη ενσταση στο κοστος. Εγω πχ δινω 3,5 τον μηνα πληρες πακετο δλδ και ειμαστε 4 χρηστες και το θεωρω καλη ευκαιρια. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Netflix... Ναι κ όχι. Όχι γιατί από Φλεβάρη ανεβάζουν την τιμή στις £14 και δεν αξίζει τόσο για το σχετικά φτωχό περιεχόμενο.

Amazon prime.. εξαρτάται από τι σου αρέσει να βλέπεις. 

Σίγουρο ναι για Disney+

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Iris_89 είπε

Netflix... Ναι κ όχι. Όχι γιατί από Φλεβάρη ανεβάζουν την τιμή στις £14 και δεν αξίζει τόσο για το σχετικά φτωχό περιεχόμενο.

Amazon prime.. εξαρτάται από τι σου αρέσει να βλέπεις. 

Σίγουρο ναι για Disney+

Πιες ειναι οι καλυτερες  video streaming υπηρεσίες; περα  απο το netflix?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Επειδή έχω Netflix επέτρεψε μου να απαντήσω. Θα απαντούσα και ναι και όχι. Ναι γιατί ειναι ευκολία, αν θέλεις να δεις κάτι το έχεις άμεσα, οργανώνεις τα πάντα, έχεις και Ελληνικούς υποτίτλους. Επισης όλα παίζουν από εκεί που τα άφησες.. Ιδιαίτερα χρήσιμο για κάποιον που θέλει να βλεπει πολλά πράγματα όπως σειρές, ταινίες, ντοκιμαντέρ.

Από την άλλη όχι, για θέμα κόστους. Αν κάποιος δεν ενδιαφέρετε τόσο για σειρές, μπορεί να βρει τα πάντα σε torrents, αρκεί να έχει υπομονή να βρει σωστούς υποτίτλους μετά και αν δεν βρει να περιμένει να βγουν οι υπότιτλοι. Εαν έχει καλή γραμμή και χρόνο τότε μπορεί να κάνει μια χαρά την δουλειά του.

Όποτε συνοψίζοντας :

Για ανθρώπους που δεν θέλουν λόγω χρόνου η κάποιου άλλου λογού η δεν ξέρουν να ασχοληθούν ναι ειναι μια καλη λυση

Για τους υπολοίπους που ξερουν και θελουν θα βρουν και άλλους τροπους.

Εχει επίσης και πλατφόρμες στο ίντερνετ με IP κανάλια και VOD που με μια μικρη συνδρομή παλι βλέπεις πολλούς τίτλους. Απλα πρεπει να ψάχνεις για υποτίτλους. Ευτυχώς το VLC με το πρόσθετο VLsub, βοηθάει αρκετά για να μην τρως χρόνο. 

 

δηλαδη στην ερωτηση αν αξιζει πχ ενα κινητο, μια τηλεοραση, οτιδηποτε, το δικο σου μετρο συγκρισης ειναι το οτι μπορεις παντα να το κλεψεις και να το χεις τζαμπα;

 

εχω και νετφλιξ και αμαζον πραιμ και κατα 80% αυτα βλεπω. Οι εναλλακτικες, συνδρομητικες και δωρεαν τηλεορασεις, ειναι σκουπιδια. Οποτε για μενα αξιζουν τα λεφτα τους 100%. Οταν πχ η νοβα και η κοσμοτε με χρεωνουν καμια 20ρια-25ρια ευρω το μηνα και μου προσφερουν ανθυπομετριο προγραμμα σε κακης ποιοτητας HD για μενα οι streaming υπηρεσιες ειναι τρομερο value.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

 

δηλαδη στην ερωτηση αν αξιζει πχ ενα κινητο, μια τηλεοραση, οτιδηποτε, το δικο σου μετρο συγκρισης ειναι το οτι μπορεις παντα να το κλεψεις και να το χεις τζαμπα;

 

εχω και νετφλιξ και αμαζον πραιμ και κατα 80% αυτα βλεπω. Οι εναλλακτικες, συνδρομητικες και δωρεαν τηλεορασεις, ειναι σκουπιδια. Οποτε για μενα αξιζουν τα λεφτα τους 100%. Οταν πχ η νοβα και η κοσμοτε με χρεωνουν καμια 20ρια-25ρια ευρω το μηνα και μου προσφερουν ανθυπομετριο προγραμμα σε κακης ποιοτητας HD για μενα οι streaming υπηρεσιες ειναι τρομερο value.

το  αμαζον πραιμ   ,μπορεις να το βλεπεις και απο τον υπολογιστη  σου?

Πιες ειναι οι καλυτερες  video streaming υπηρεσίες; περα  απο το netflix?

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, fredd0 είπε

ναι, αλλα δεν ειναι "ελληνικη" υπηρεσια, οποτε αν χρειαζεσαι υποτιτλους ξεχνα το. Εχει ελαχιστους.

Πιες ειναι οι top 5 καλυτερες  video streaming υπηρεσίες;   αυτην την   στιγμη?

και η  καθε υπηρεσια σε πια ειδους σειρες  ειναι καλυτερη??

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται ... που ζεις, τι περιεχομενο θες.

νεφλιξ, αμαζον, χουλου, hbo, απλ τβ για ταινιες/σειρες. Απο αυτες Ελλαδα βασικα νετφλιξ (για υποτιτλους κλπ)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, fredd0 είπε

εξαρταται ... που ζεις, τι περιεχομενο θες.

νεφλιξ, αμαζον, χουλου, hbo, απλ τβ για ταινιες/σειρες. Απο αυτες Ελλαδα βασικα νετφλιξ (για υποτιτλους κλπ)

 

μενω ελλαδα  αλλα θα χρησιμοποιω vpn   και  το  kodi.

το  αμαζον, χουλου, hbo μπορεις να τα δεις μεσο οθονης  υπολογιστη?

Μόλις τώρα, hellraiser2030 είπε

μενω ελλαδα  αλλα θα χρησιμοποιω vpn   και  το  kodi.

το  αμαζον, χουλου, hbo μπορεις να τα δεις μεσο οθονης  υπολογιστη?

επισης  για το disney++ πια ειναι η γνωμη σου?

Επεξ/σία από hellraiser2030
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...