Προς το περιεχόμενο

αποκωδικοποιητησ cosmote tv πρόβλημα


Vasilis T 92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν εισαι συγκεκριμένος...

 

1. έσβησες / έβγαλες από ρεύμα και να εκκινήσεις ξανά?

2. Είναι iptv ή sat? αν ειναι δορυφόρος τσέκαρες την ποιότητα σήματος?

3. δοκίμασες με άλλο καλώδιο hdmi?

4 έκανες reboot και την τηλεόραση σου?

 

αν τίποτα από τα παραπάνω δεν σε βοηθάει τότε μιλάς με οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, yositosi είπε

1. έσβησες / έβγαλες από ρεύμα και να εκκινήσεις ξανά?

Όχι απλά όταν μου τα κάνει αυτά πάλι κάθε φορά κάνω reboot τον αποκωδικοποιητή της cosmote και επανέρχεται μετά μέχρι να μου το ξανά κάνει αυτό πάλι.

 

41 λεπτά πριν, yositosi είπε

3. δοκίμασες με άλλο καλώδιο hdmi?

Όχι

45 λεπτά πριν, yositosi είπε

4 έκανες reboot και την τηλεόραση σου?

Όχι πως γίνεται αυτό στην τηλεόραση;;

38 λεπτά πριν, yositosi είπε

2. Είναι iptv ή sat? αν ειναι δορυφόρος τσέκαρες την ποιότητα σήματος?

Είναι KAON NS 1110 ναι έχω τσεκαρει την ποιότητα σήματος και έχει σήμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Όχι απλά όταν μου τα κάνει αυτά πάλι κάθε φορά κάνω reboot τον αποκωδικοποιητή της cosmote και επανέρχεται μετά μέχρι να μου το ξανά κάνει αυτό πάλι.

 

Όχι

Όχι πως γίνεται αυτό στην τηλεόραση;;

Είναι KAON NS 1110 ναι έχω τσεκαρει την ποιότητα σήματος και έχει σήμα.. 

τον ίδιο έχουμε. Αν φάει "μόντα"  θέλει συνήθως σβήσιμο πλήρες (με το διακόπτη απο πίσω να κόψεις ρεύματα). Δοκίμασε να κάνεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και επανεγκατάσταση του μπουκέτου, μπας και. Για την τηλεόραση είναι σβήσιμο και αποσύνδεση επίσης από το ρεύμα αν και δεν το κόβω να έχει καμία απολύτως σχέση.

Σε όλες των περιπτώσεων, αν σου το κάνει συχνά και δεν ειναι θέμα καλωδίου HDMI, ή καλωδίωσης από το πιάτο ως το δέκτη, τότε μάλλον κάτι δεν πάει καλά (δεν τον λες και καινούργιο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, yositosi είπε

θέλει συνήθως σβήσιμο πλήρες (με το διακόπτη απο πίσω να κόψεις ρεύματα).

Αυτο ενοουσα ότι του κάνω reboot έτσι... Όταν μου τα κάνει αυτά και μετά επέρχεται μέχρι να μου ξανά αρχίσει τα ίδια πάλι. επίσης μου κάνει κάτι κολλήματα στο Ρίπλεϊ τιβι σε HD κανάλι κολαει εχω προσέξει εκεί που παίζει η ροη της εικόνας μια χαρά ξεπιδαει από του προχωράει παρά κάτω χωρίς να πατήσω τπτ η κολλάει η ροή της εικόνας συνέχεια γιατί μου τα κάνει αυτά;;; Έχω και μια πολύ παλιά τηλεόραση lg FHD μοντέλο του 2012 στο σαλόνι δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό και η τηλεόραση κάθε τρεις και λίγο άμα την ανοίγω μου κάνει έναν  ήχο από πίσω η τηλεόραση πολλές φορές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Vasilis T 92 είπε

Αυτο ενοουσα ότι του κάνω reboot έτσι... Όταν μου τα κάνει αυτά και μετά επέρχεται μέχρι να μου ξανά αρχίσει τα ίδια πάλι. επίσης μου κάνει κάτι κολλήματα στο Ρίπλεϊ τιβι σε HD κανάλι κολαει εχω προσέξει εκεί που παίζει η ροη της εικόνας μια χαρά ξεπιδαει από του προχωράει παρά κάτω χωρίς να πατήσω τπτ η κολλάει η ροή της εικόνας συνέχεια γιατί μου τα κάνει αυτά;;; Έχω και μια πολύ παλιά τηλεόραση lg FHD μοντέλο του 2012 στο σαλόνι δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και αυτό και η τηλεόραση κάθε τρεις και λίγο άμα την ανοίγω μου κάνει έναν  ήχο από πίσω η τηλεόραση πολλές φορές

αυτό με το "πήδημα" μου το έκανε και εμένα χθες προχθές ή χθες το βράδυ (στον Alpha) σαν glitch και πηδούσε λίγο μπροστά. Γενικά με το replay TV την είδε κάπως το τελευταίο 2ήμερο (δεν έτυχε να δοκιμάσω τίποτα σήμερα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://youtu.be/9-oofe8-HII

Στο 00:35 Κάτω χαμηλά αριστερά στην εικόνα μήπως γνωρίζεις τι είναι αυτό και για τι το κάνει???? Από το σήμα μήπως ??? Από κάποια άλλη παρεμβολή ίσως?? Τι μπορεί να φταει και το κάνει αυτό?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Σε εμένα ( που εχω με πιάτο) η ισχύς σήματος είναι 95 ενώ η ποιότητα είναι 56 και στο cosmote cinema 2 εχω ισχύς 95 και ποιότητα 5.... Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό? κάποιο καθάρισμα στο πιάτο μπροστά ή θέλει τεχνικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...