Προς το περιεχόμενο

πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο?


L34x88iT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα. Αν και googlαρα σαν "horizontal scroll" ή "carousel" κλπ, δεν μπόρεσα να βρω αυτό που θέλω να κάνω.

Έχω φτιάξει κάποια columns (cards) στο bootstrap 4 με grid col-3 και εμφανίζονται ακριβώς όπως το θέλω. πχ 2 rows από 4 columns = 8 columns. Μια χαρά μέχρι εδώ.

Παράδειγμα:

image.png.e174d6bf6f991acca748cce28e70bdd9.png

Θέλω όμως να κάνω το παρακάτω που το έχω δει σε πολλά sites και ιδανικά θέλω να το φτιάξω όπως το booking.

image.png.34619e7afbef65f4220797e595ad4bef.png

Δηλαδή να δείχνω τα πρώτα 4 και μετά με βελάκι να μπορεί κάποιος να δει και τα υπόλοιπα.

Στο κινητό είναι ακόμα πιο ωραίο που δεν φαίνονται βελάκια, απλά φαίνονται 2,5 φωτογραφίες, οπότε καταλαβαίνει κάποιος οτι γίνεται οριζόντιο scroll.

image.png.bd62995b9a9387cdbcf346a06359614b.png

επίσης στην τελευταία καταχώρηση βγάζει ένα τετραγωνάκι με λίνκ πρός όλους τους προορισμούς.

image.png.fddeb723b56c0d482e253110d1efd328.png

Πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο???

Επεξ/σία από L34x88iT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν ειναι bootstrap αλλά κάποιο image slider carousel implementation απο ότι αντιλαμβανομαι...  Εαν το ψαξεις στο google θα βρείς αρκετα libraries και tutorials.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, thiva7 είπε

https://bootsnipp.com/snippets/exVWQ

 

Κάπως έτσι? 

Μπράβο ναι. Αλλά να έχει βελάκια. Και από οτι βλέπω τον κώδικα τα αλλάζει 3-3 εγώ θέλω κάθε κλικ να αλλάζει ένα μόνο κουτάκι. Δηλαδή να προσθέτει ένα στα δεξιά και να αφαιρεί ένα από τα αριστερά. Θα το πολεμήσω και ψάχνω και εγώ μήπως και βρω κάτι αλλά αν μπορεί να βοηθήσει και κάποιος άλλος...

 

Επεξ/σία από L34x88iT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...