Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού σε paypal


LeukoSustima

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και χρόνια ένα paypal στο οποίο έχω συνδεδεμένη μία χρεωστική κάρτα για αγορές μέσω internet και μόνο.

Πρόσφατα ήθελα να μου στείλει ένας φίλος χρήματα και τα έστειλε μέσω paypal,δηλαδή στο υπόλοιπο paypal κι εγώ προσπάθησα να τα βάλω στην κάρτα.

Αν κατάλαβα σωστά για να το κάνω αυτό πρέπει να έχω συνδεδμένο τον τραπεζικό μου λογαριασμό.

Όταν πάω ψηφιακό πορτοφόλι->σύνδεση τραπεζικού λογαριασμού και βάζω το iban (cp από το ebanking) μου λέει οτι δεν είναι έγκυρο.

Για ποιο λόγο μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχω δει αυτά και δεν έβγαλα άκρη.

Πάντως είχα χρησιμοποιήσει το ίδιο mail για την δημιουργία ενός λογαριασμού  χωρίς να συνδέσω κάρτα ή λογαριασμό το 2011,τον οποίο έσβησα και ξαναέφτιαξα λογαριασμό το 2014.Αυτό τον λογαριασμό τον ενεργοποίησα το 2017 και τον έχω μέχρι σήμερα.

Τώρα για το όνομα δεν ξέρω.Πρέπει να είναι ακριβώς όπως εμφανίζεται στο ebanking στα ελληνικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, LeukoSustima είπε

Τα έχω δει αυτά και δεν έβγαλα άκρη.

Πάντως είχα χρησιμοποιήσει το ίδιο mail για την δημιουργία ενός λογαριασμού  χωρίς να συνδέσω κάρτα ή λογαριασμό το 2011,τον οποίο έσβησα και ξαναέφτιαξα λογαριασμό το 2014.Αυτό τον λογαριασμό τον ενεργοποίησα το 2017 και τον έχω μέχρι σήμερα.

Τώρα για το όνομα δεν ξέρω.Πρέπει να είναι ακριβώς όπως εμφανίζεται στο ebanking στα ελληνικά;

Tην απάντηση την έδωσες μόνο σου. Εννοείται πως το όνομα που έδωσες στα στοιχεία του paypal πρέπει να είναι το ίδιο με τον ιδιοκτήτη του IBAN 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, molot12 είπε

Tην απάντηση την έδωσες μόνο σου. Εννοείται πως το όνομα που έδωσες στα στοιχεία του paypal πρέπει να είναι το ίδιο με τον ιδιοκτήτη του IBAN 

Α θα προσπαθήσω τότε να το γράψω έτσι.

Απλά στο ebanking γράφει και το μικρό όνομα του πατέρα μου και δεν ήξερα αν πρέπει να το γράψω έτσι γιατί αν πάω να αλλάξω όνομα στο pp θέλει πάλι να ανεβάσω πάλι ταυτότητα που δεν θα είναι ακριβώς έτσι το όνομα.

Επιπλέον θέλει και κάτι που να πιστοποιεί την κατοικία.Κι εδω,εγώ έχω τη διεύθυνση σε greeklish στο pp.Παίζει να θέλει αλλαγή κι αυτό?

Βασικά άκυρο πήγα να κάνω ενημέρωση και δεν μπορώ να αλλάξω όνομα έτσι όπως αναγράφεται στο ebanking.Ανέβασα τα αρχεία που ήθελε χωρίς να μπορώ να το γράψω όπως θέλω μετά.

Πφφ,βαρέθηκα.Από την μεριά της paypal δεν απαντάνε παρά μόνο με έτοιμη ανάρτηση των κανονισμών και με την τράπεζα που μίλησα δεν γνωρίζουν για το θέμα.

Τα παρατάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...