Προς το περιεχόμενο

Altcoins wallet


kristian123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Προσπαθώ να δω το wallet https://iancoleman.io/bip39/ αλλά πραγματικά για κάποιον που δε γνωρίζει και πολλά είναι πραγματικά χάσιμο. Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει; Επίσης αν κάποιος γνωρίζει κάποιο πορτοφόλι για αποθήκευση μεγάλης διάρκειας (altcoins) μπορεί να προτείνει

Τι γνώμη έχετε για το exodus και για το myetherwallet;

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από kristian123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα σου πρότεινα και mobile wallet όπως το coinomi αφού βλέπω θέλεις να έχεις και altcoin εκτός από bitcoin εκεί. Τώρα μπορεί να υπάρχουν και καλύτερα από το coinomi ας γράψει όποιος ξέρει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα ,

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το coinomi wallet (μάλλον σαν καινούργιος στα crypto δεν έχω χρησιμοποιήσει και πολλά) ήθελα να ρωτήσω όταν στέλνεις κάπου αλλού coin σου κρατάει και αυτό fees;

Επίσης για κινητά πιο wallet θεωρείται αξιόπιστο;

Και κάτι άλλο , καλύτερα να τα έχουμε σε κάποιο ψηφιακό πορτοφόλι ή σε κάποιο ανταλλακτήριο όπως το Binance πχ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, zchrisz είπε

Καλησπέρα ,

Επειδή δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ το coinomi wallet (μάλλον σαν καινούργιος στα crypto δεν έχω χρησιμοποιήσει και πολλά) ήθελα να ρωτήσω όταν στέλνεις κάπου αλλού coin σου κρατάει και αυτό fees;

Υποθετω πως οχι. Δεν ειναι Online wallet ακριβως. Εχεις τα κλειδια σου, φτιαχνεις τα transaction στο wallet και τα κανεις broadcast στο blockchain μεσω κανονικων nodes στα οποια το coinomi σου δινει προσβαση. Δεν ξερω βεβαια ποσο ελεγχο σου δινει στην επιλογη των fees οπως τα πιο καλα wallets.

Αναφορά σε κείμενο

Επίσης για κινητά πιο wallet θεωρείται αξιόπιστο;

Καλο ειναι το coinomi

 

Αναφορά σε κείμενο

Και κάτι άλλο , καλύτερα να τα έχουμε σε κάποιο ψηφιακό πορτοφόλι ή σε κάποιο ανταλλακτήριο όπως το Binance πχ.

 

Αν θα τα κανεις συχνα trade αστα στο binance. To ιδιο αν προκειται για μικρο ποσο γιατι οι κινησεις να τα βαλεις και να τα βγαλεις κοστιζουν αρκετα, τουλαχιστον στα μεγαλα coins.

Σε καθε αλλη περιπτωση καλυτερα σε δικο σου.

Επεξ/σία από Bspus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω κατεβάσει το coinomi wallet στο κινητό και στο laptop , μπορώ να τα συγχρονίσω μεταξύ τους;

Υποθέτω οτι γίνεται με τις 24 λέξεις αλλά θα δουλεύουν σαν ένα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, zchrisz είπε

Εχω κατεβάσει το coinomi wallet στο κινητό και στο laptop , μπορώ να τα συγχρονίσω μεταξύ τους;

Υποθέτω οτι γίνεται με τις 24 λέξεις αλλά θα δουλεύουν σαν ένα;

 

Θα πρεπει.

δηλαδη κανει συναλλαγη στο desktop, ανοιγεις την εφαρμογη στο κινητο, θα τη δει τη συναλλαγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2021 στις 4:03 ΜΜ, zchrisz είπε

Εχω κατεβάσει το coinomi wallet στο κινητό και στο laptop , μπορώ να τα συγχρονίσω μεταξύ τους;

Υποθέτω οτι γίνεται με τις 24 λέξεις αλλά θα δουλεύουν σαν ένα;

 

Ναι κανονικά τα συγχρονίζεις - κάνεις restore τις 24 λέξεις (με κείμενο ή με QR code) από το desktop στο κινητό σου ή αντίστροφα και έχεις το ίδιο wallet και στα δύο. Στο Coinomi έχουν 24/7 Live Chat Support όπου σε καθοδηγούν για ό,τι θέλεις και επίσης μπορείτε να μιλήσετε και με Έλληνες από το Support στα ελληνικά, πχ με τον @angelos_coinomi στο γκρουπ τους στο telegram: https://t.me/coinomi_official

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Heisenbend είπε

καλησπερα παιδια,

τι γνωμη εχετε για exodus & trust wallet; ειναι ασφαλες να τα εμπιστευτω;

Καλά είναι αλλά το Coinomi είναι μακράν καλύτερο και πολύ πιο παλιό στον χώρο, άσε που ο CEO τους είναι Έλληνας και έχουν ελληνική μετάφραση παντού και ελληνική υποστήριξη πελατών, αν δεν τους προτιμάμε και εμείς τότε ζήτω που καήκαμε παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, lofo είπε

Καλά είναι αλλά το Coinomi είναι μακράν καλύτερο και πολύ πιο παλιό στον χώρο, άσε που ο CEO τους είναι Έλληνας και έχουν ελληνική μετάφραση παντού και ελληνική υποστήριξη πελατών, αν δεν τους προτιμάμε και εμείς τότε ζήτω που καήκαμε παιδιά.

απλα το coinomi δν υποστηριζει ολα τα νομισματα που θελω, γιαυτο κοιταξα για trust k exodus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 3/3/2021 στις 2:30 ΜΜ, Heisenbend είπε

καλησπερα παιδια,

τι γνωμη εχετε για exodus & trust wallet; ειναι ασφαλες να τα εμπιστευτω;

Exodus πολύ καλό...όσο για το trust wallet δεν έχω άποψη γιατί δε το έχω χρησιμοποιήση ...αν  δεν κάνω λάθος νομίζω είναι της binance ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/3/2021 στις 5:19 ΜΜ, Heisenbend είπε

απλα το coinomi δν υποστηριζει ολα τα νομισματα που θελω, γιαυτο κοιταξα για trust k exodus

Ναι ισχύει τους ρώτησα κι εγώ προ ημερών και μου είπαν ότι τις επόμενες ημέρες θα μπουν κάποια μεγάλα ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...