Προς το περιεχόμενο

Ελαιοκαλλιέργεια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, velociraptoras είπε

γενικα με τα μηχανηματα γλιτώνεις χέρια αλλά υπάρχουν και τα ραβδιστικα που δεν προκαλούν μεγάλες φθορές στο δέντρο. για πότισμα σταγδην είναι  καλύτερη λύση. Το θέμα είαι δυστυχως οι τιμές που φέτος έπεσαν κάτω από 3 ευρω, και ουτε απευθείας υπάρχει ζήτηση (το μισό το έχω απουλητο, και ήταν αγουρέλαιο με 0,1 οξυτητα). 

Γενικά εταιρίες δεν ζητάνε λάδι;Άμα δουν ότι είναι καλό λάδι και το πάρουν δίνουν τίποτα ή είναι εξευτελιστικές τιμές;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 5/2/2021 στις 3:47 ΜΜ, Andreasbmyolo είπε

Γενικά εταιρίες δεν ζητάνε λάδι;Άμα δουν ότι είναι καλό λάδι και το πάρουν δίνουν τίποτα ή είναι εξευτελιστικές τιμές;

για να κλείσεις απευθείας με εταιρεία χωρις μεσάζοντα πρέπει να έχεις ποσότητα ή να είστε σύλλογος καλλιεργητών. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με το κλάδεμα ελιάς.

Θέλω να ρωτήσω πόσο χρόνο χρειάζεται και τι κόστος έχει.

Έχω ακούσει για 3€ το δέντρο.

Μιλάω για αρκετά δέντρα.

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Σχετικά με το κλάδεμα ελιάς.

Θέλω να ρωτήσω πόσο χρόνο χρειάζεται και τι κόστος έχει.

Έχω ακούσει για 3€ το δέντρο.

Μιλάω για αρκετά δέντρα.

Θα ήθελα να ακούσω γνώμες.

Εξαρταται σε τι κατασταση είναι τα δεντρα. εγω μαζι με τον αντρα μου πχ στο ετησιο κλάδεμα του Μαρτίου βγαζουμε μονοι μας περίπου 150 δεντρα τη μέρα. Αν τα δεντρα είναι παρατημένα θέλουν περισσότερο χρόνο για να γίνει σωστα η διαμόρφωση. στην περιοχή μου τα συνεργεία που ασχολούνται παίρνουν 3-4 ευρω το δέντρο. Καλύτερα συμφέρει να πάρεις ενα καλό πριόνι βενζινης και να κάνεις τη δουλειά μόνος σου. Αν γενικά τα δέντρα είναι περιποιημένα και δεν εχουν γίνει ζούγκλα και δε θες να δώσεις τόσα λεφτά ή δεν μπορείς να πας λόγω λοκτάουν ασε το κλάδεμα να το κάνεις μαζί με τη συγκομιδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...