Προς το περιεχόμενο

Θεμα με συγχρονισμο google photos


Tsakalos!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο 10 χρονια με iphone, ειπα να δοκιμασω να μετακομισω στο οικοσυστημα της google, και βλεπουμε... 

Εχω ενα μικρο θεμα και θελω λιγη βοηθεια.. Θελω να κραταω Backup των φωτογραφιων μου.. οποτε αγορασα χωρο 100gb στο Google Drive, το ρυθμησα στο Google photos Να ανεβαινουν ολα, και οντως ευκολα αποθηκευονται ολα και εκει.. θελω ομως να εχω και αντιγραφο στους 2 υπολογιστες μου.. κατεβασα το επισημο tool της Google ,το Backup and Sync, το εγκατεστησα, ορισα φακελους κτλ, ΑΛΛΑ τις φωτογραφιες που ανεβαινουν στο Google photos δεν μου τις κατεβαζει... εψαξα να βρω ρυθμησεις κτλ, ολα φαινονται σωστα.. τι μου διαφευγει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

Μετα απο 10 χρονια με iphone, ειπα να δοκιμασω να μετακομισω στο οικοσυστημα της google, και βλεπουμε... 

Εχω ενα μικρο θεμα και θελω λιγη βοηθεια.. Θελω να κραταω Backup των φωτογραφιων μου.. οποτε αγορασα χωρο 100gb στο Google Drive, το ρυθμησα στο Google photos Να ανεβαινουν ολα, και οντως ευκολα αποθηκευονται ολα και εκει.. θελω ομως να εχω και αντιγραφο στους 2 υπολογιστες μου.. κατεβασα το επισημο tool της Google ,το Backup and Sync, το εγκατεστησα, ορισα φακελους κτλ, ΑΛΛΑ τις φωτογραφιες που ανεβαινουν στο Google photos δεν μου τις κατεβαζει... εψαξα να βρω ρυθμησεις κτλ, ολα φαινονται σωστα.. τι μου διαφευγει? 

λογικά θα πρέπει να γίνει συγχρονισμός κανονικά, μήπως θέλει λίγη ώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο οτι διαβαζω, δεν γινεται αυτο που θελω?. τι κουλο ειν τουτο..  https://www.maketecheasier.com/backup-google-photos-computer/

Καποια βοηθεια καποιος?

Επεξ/σία από Tsakalos!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως να το εκανες καλυτερα απο το κινητο με καλωδιο ή wifi ?

Βαλε ενα προγραμμα συγχρονισμου με το κινητο και σε λιγα λεπτα εισαι ετοιμος

Στο google photos ειδικα τα βιντεο εχουν πολυ χαμηλη ποιοτητα και δεν αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ ελεγα  μηπως γινοταν οπως το icloud...  που απλα το βαζεις στο pc και το ξεχνας...  πχ οπου πας, τραβας οτι θες, μπαμ στο Icloud, και μολις ανοιξω το pc, σε λιγο ολα μεσα στον φακελο.. πολυ βολικο..

μου φαινεται πολυ περιεργο να μην συγχρονιζει.. 

οσον αφορα την ποιοτητα , υποτειθετε οτι αυτουσια ανεβαινουν οτι τραβαω, δεν εχω ενεργοποιησει εξοικονομιση χωρου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Μηπως εχει βρει καποιος τροπο να σβηνεις τις φωτογραφίες απο το cloud χωρις να σβήνονται απο την συσκευή; Απενεργοποιω το δικαιωμα πρόσβασης στην συσκευή αλλα μετα δεν με αφηνει να μπω στο cloud χωρις να ξαναδωσω αδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...