Προς το περιεχόμενο

Ecpe προετοιμασία


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τελειώσει το βιβλίο ecpe honors και τώρα πήρα τα δοκιμαστικά της hau για το νεο revised 2021 format. Νομιζω τα παω καλα σε reading και listening και με self-assessment πιστευω οτι εχω το pass στο writing δεδομένου ότι τώρα έχει γινει λιγάκι πιο ευκολ.ο Πώς μπορώ να αξιοποιησω με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους επόμενους μηνες μέχρι τον Ιούνιο ώστε να το περάσω; Χρήματα για ιδιαίτερο δεν υπάρχουν αλλά ίσως θα βοηθούσε ένας καθηγητής για speaking και writing εσείς τι λέτε και τι προτεινετε; Το speaking το κάνω μόνος μου μιλώντας στον τοίχο και εναλλάσσοντας τους ρόλους φαση split personality. Δεν έχω άπειρο χρόνο για να ασχοληθω αλλά θεωρώ τον εαυτό μου καλό στα αγγλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Το speaking συνέχισε να το κάνεις όπως το κάνεις, καμιά φορά είναι ο μόνος καλύτερος τρόπος. Με την έννοια ότι αν έχεις κάποιον φίλο να κάνεις practice, θα καταλήξετε να μιλάτε ελληνικά και για άσχετα πράγματα. 

Κατά τη γνώμη μου, κάνε όσο μπορείς επανάληψη από το λεξιλόγιο του honors, (έχεις το companion?), και γράφε practice tests και εκθέσεις, και όπως είπα παραπάνω συνέχισε τα προφορικά όπως τα κάνεις. Good Luck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, DPTutor είπε

Καλημέρα!

Το speaking συνέχισε να το κάνεις όπως το κάνεις, καμιά φορά είναι ο μόνος καλύτερος τρόπος. Με την έννοια ότι αν έχεις κάποιον φίλο να κάνεις practice, θα καταλήξετε να μιλάτε ελληνικά και για άσχετα πράγματα. 

Κατά τη γνώμη μου, κάνε όσο μπορείς επανάληψη από το λεξιλόγιο του honors, (έχεις το companion?), και γράφε practice tests και εκθέσεις, και όπως είπα παραπάνω συνέχισε τα προφορικά όπως τα κάνεις. Good Luck!

Το θέμα είναι ότι δεν αισθάνομαι έτοιμος ιδίως στα προφορικά και αγχωνομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...