Προς το περιεχόμενο

[Laptop] HP Pavilion Gaming 15-ec1008nv AMD 999€@Mediamarkt και Public


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Μόνο στον Κωτσόβολο βρίσκεις καμιά φορά (ειδικές παραγγελίες Dixons ή / και ξεστοκάρισμα) σε συνήθως παλιά μοντέλα ή μπαχατέλες ανάξιες λόγου οπότε στην πράξη δεν υπάρχει...

P.S1: Εχεις υπ' όψιν κάποιο -έστω και μπαχατέλα, έτσι για παράδειγμα- με Ελληνικούς χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο ή να 'χαμε να λέγαμε και να 'χαμε να πούμε?

P.S2: Δεν υπάρχει όρος "παραεισαγωγή" για προϊόντα που διακινούνται εντός ΕΕ...

 

Μπες στην ελληνική ιστοσελίδα της dell και δες τα μοντέλα και θα τα βρεις τα πρόσφατα μοντέλα. Για να σε διευκόλυνε σου παραθέτω στιγμιότυπο οθόνης. Και στη διάθεση σου πληροφορίες και φωτογραφίες από πρόσφατα αγορασμένο φορητό υπολογιστή αγορασμένο αξίας 1200€ τελευταίο μοντέλο μάρκας acer. Προφανώς δεν είναι μπακατέλα. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα όποτε μην επιμενεις. Πραγματικά ήμαρτον, τι χρειάζεται επιτέλους για να σε πείσει κάποιος ότι είσαι λάθος; 😂 πραγματικά αν συνεχίσεις να αμφισβητείς τα λεγόμενα μου, εγώ αποσύρομαι από την συζήτηση και δεν θα το συνεχίσω

https://www.dell.com/gr/p/inspiron-14-5402-laptop/pd

(ένα από τα πολλά) 

καλο βράδυ σε όλους 

528CEDDB-231F-4C31-8EDF-B1CEBDDF24B3.jpeg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, kva21 είπε

Μπες στην ελληνική ιστοσελίδα της dell και δες τα μοντέλα και θα τα βρεις τα πρόσφατα μοντέλα. Για να σε διευκόλυνε σου παραθέτω στιγμιότυπο οθόνης. Και στη διάθεση σου πληροφορίες και φωτογραφίες από πρόσφατα αγορασμένο φορητό υπολογιστή αγορασμένο αξίας 1200€ τελευταίο μοντέλο μάρκας acer. Προφανώς δεν είναι μπακατέλα. Τα πράγματα είναι ξεκάθαρα όποτε μην επιμενεις. Πραγματικά ήμαρτον, τι χρειάζεται επιτέλους για να σε πείσει κάποιος ότι είσαι λάθος; 😂 πραγματικά αν συνεχίσεις να αμφισβητείς τα λεγόμενα μου, εγώ αποσύρομαι από την συζήτηση και δεν θα το συνεχίσω

https://www.dell.com/gr/p/inspiron-14-5402-laptop/pd

(ένα από τα πολλά) 

καλο βράδυ σε όλους 

 

Σε μαγαζί να μου το δείξεις ή κάποιο άλλο από τα πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

Δεν υπάρχουν πλέον Ελληνικά πληκτρολόγια -και δεν θα ξαναυπάρξουν- οπότε εντελώς περιττή η επεξήγηση...

 

Αυτή η τοποθέτηση τώρα τι είναι ;

Ο πόθος σου ;

Παραπληροφόρηση ;

Ανοησία ;

Παρακμή ;

Εδώ υπάρχουν μελετητές των αρχαίων ελληνικών που εργάζονται με ελληνική γραμματεία σε πολυτονικό και ήρθες εσύ να μας "διαφωτίσεις" ;

Ελπίζω να ήθελες να πεις κάτι άλλο !

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Του Πλαισίου, το αντίστοιχο λαπτοπ  15-ec1011nv που έπαιξε πρίν 2 μήνες ήρθε με Ελληνικούς Χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο ... (όχι πως με νοιάζει, αλλά προς χάρην της κουβέντας) και λευκό φωτισμό.

Γενικώς η προσφορά θα μπορούσε να είναι λίγο καλύτερη, στα 1000 ευρώ δεν είναι αυτό που λέμε να τρέξουμε να προλάβουμε.... είναι μέσα στα πλαίσια της γενικότερης κατάστασης.

Για το μηχάνημα, επειδή το έχω (το 1011nv), ειναι πολύ ισχυρό μηχανάκι, με πολύ καλό επεξεργαστή, δυνατότητες επέκτασης (παίρνει sata και 2 dim), καλό πληκτρολόγιο για εργασία (και κακό touchpad) , πολύ ήσυχο και κρύο στις καθημερινές εργασίες, η δε μπαταρία σε νορμάλ χρήση (ιντερνετ-office-development) κρατάει 5-6 ώρες. Το σασί είναι το αδύνατο σημείο του, όλο πλαστικό, δεν εμπνέει εμπιστοσύνη, ειδικά το lid είναι πολύ λεπτό. Για καθημερινή μετακίνηση και πήγαινε-έλα δεν κάνει, για γραφείο είναι ΟΚ.

Επεξ/σία από evark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, evark είπε

Του Πλαισίου, το αντίστοιχο λαπτοπ  15-ec1011nv που έπαιξε πρίν 2 μήνες ήρθε με Ελληνικούς Χαρακτήρες στο πληκτρολόγιο ... (όχι πως με νοιάζει, αλλά προς χάρην της κουβέντας) και λευκό φωτισμό.

H πολύ μεγάλη πλειοψηφία των laptops που συζητάμε στο forum είναι με QWERTY US πληκτρολόγιο χωρίς χαραγμένους Ελληνικούς χαρακτήρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι Ζάχαρη έτσι είναι.....

Μου έκανε εντύπωση που ήρθε το ΗΡ με ελληνικά και μάλιστα "βγαίνουν" κανονικά στο backlight, δεν είναι τυπωμένα εκ των υστέρων (γιατί παίζουν και τέτοια).......

Α! επίσης το πράσινο πληκτρολόγιο έχει και άλλη γραμματοσειρά στα πλήκτρα, έχει αυτή την "gaming" γραμματοσειρά που προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου αλλά περί ορέξεως.....

 

1613870100612.jpg

IMG_20180815_204254.jpg

Επεξ/σία από evark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, evark είπε

Ναι Ζάχαρη έτσι είναι.....

Μου έκανε εντύπωση που ήρθε το ΗΡ με ελληνικά και μάλιστα "βγαίνουν" κανονικά στο backlight, δεν είναι τυπωμένα εκ των υστέρων (γιατί παίζουν και τέτοια).......

Α! επίσης το πράσινο πληκτρολόγιο έχει και άλλη γραμματοσειρά στα πλήκτρα, έχει αυτή την "gaming" γραμματοσειρά που προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου αλλά περί ορέξεως.....

Ειδικές παραγγελίες των καταστημάτων είναι...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπενθυμιζω για οποιον δεν το σκεφτεται:

Ειμαστε στις ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ. Δεν επιτρεπονται σχολια για αλλα μοντελα, αλλά για ο,τι αφορα ο εκαστοτε τιτλος. Εδω εχουμε τιτλο για συγκεκριμεμενο προιον, δεν πρεπει να γινονται προτασεις με συνδεσμους για αλλα λαπτοπ. Αν εχετε βρει ενα αλλο λαπτοπ που πληρει τις προυποθεσεις ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ, ανοιξτε παρακαλω νεο θεμα! Μην εκτροχιαζετε την κουβεντα και δημιουργειτε μπερδεμα.

Την επομενη φορα που θα το δω (στο παρον τοπικ εφυγαν ηδη τρια τετοια ακυρα σχολια), δεν θα φυγει απλα το μηνυμα.

Ευχαριστω.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως δεν ειναι καθόλου κακή προσφορά. Οκ και για gaming με λίγο χαμηλότερα detail

 

Τελικά έχει αγγλικό πληκτρολόγιο γιατί διαβάζω συνέχεια για το θέμα και δεν κατάλαβα αν έχει κάτι άλλο

Επεξ/σία από kinitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...