Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση για μαθήματα προγραμματισμού


Kotanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας.

Είμαι 23 χρονών και μόλις τελείωσα από τις σπουδές μου σε κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που θέλω να κάνω τώρα!

Αυτό που από μικρός το έχω σαν καψούρα είναι ο προγραμματισμός και λόγο τις κατάστασης που ζούμε τώρα θέλω να το κάνω!

Η ερώτηση μου είναι...μπορώ να εγγραφώ κάπου εκτός ΙΕΚ κτλπ και να παρακολουθήσω Ελληνικά μαθήματα;(Δεν έχω πρόβλημα με την Αγγλική γλώσσα απλά δεν είναι στο τέλειο επίπεδο!)

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/2/2021 στις 11:35 ΠΜ, Kotanos είπε

Καλημέρα σας.

Είμαι 23 χρονών και μόλις τελείωσα από τις σπουδές μου σε κάτι τελείως διαφορετικό από αυτό που θέλω να κάνω τώρα!

Αυτό που από μικρός το έχω σαν καψούρα είναι ο προγραμματισμός και λόγο τις κατάστασης που ζούμε τώρα θέλω να το κάνω!

Η ερώτηση μου είναι...μπορώ να εγγραφώ κάπου εκτός ΙΕΚ κτλπ και να παρακολουθήσω Ελληνικά μαθήματα;(Δεν έχω πρόβλημα με την Αγγλική γλώσσα απλά δεν είναι στο τέλειο επίπεδο!)

 

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Ξεκινα με δωρεάν μαθηματα στο διαδίκτυο. Στα ελληνικά υπάρχουν στο mathesis αλλά και στα αγγλικά να βρεις δε χρειάζεται να είναι σε τελειο επίπεδο τα αγγλικά σου για να τα καταλάβεις, τα περισσότερα είναι σε απλή γλώσσα αρκεί να ξέρεις λιγο την ορολογια της πληροφορικής που έτσι κι αλλιως και στα ελληνικά να είναι τα μαθήματα προτιμούνται οι αγγλικοί όροι. Δες udemy, coursera, κλπ. και μετά κάνε μόνος σου αυτά που βλέπεις με μικρές παραλλαγές. Και σε ΙΕΚ να πας, ακόμα και σε πανεπιστήμιο στον προγραμματισμό δε θα διδαχθείς κάτι παραπάνω. Δες λοιπον πως είναι από διάφορα μαθήματα, βρες το αντικείμενο που σε τραβαει περισσότερο και μετα βλέπεις και το ενδεχόμενο σπουδων αν όντως σου αρέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...