Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, nikos760 είπε

οχι καθολου και την εχω λιωσει στο 4κ

Ε 4Κ δεν πάει τόσο ψηλά για να ακουστεί.. Σε 1440P στα menu ακούγεται λίγο εμένα που βαράει 200 άρια +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, BabisTs είπε

ότι ξυπνάει το καρτόνι στα 400w.......δώσε watt.....

Καλοκαίρακι 330watt με undervolt μόνο. Αλλιώς ψήνεται ο 11600k :P 

Βαράει 80αρια και τρώει bsod, λολ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ε 4Κ δεν πάει τόσο ψηλά για να ακουστεί.. Σε 1440P στα menu ακούγεται λίγο εμένα που βαράει 200 άρια +

στα 1440 δεν ξερω αλλα εχω 2 μονιτορ ενα 4κ και 1080 240hz και δεν εχω παρατηρησει να εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω ότι ίσως είναι λίγο υπερβολή, αλλά έλεγα να αλλάξω το πλαστικό backplate στην Gainward 3070με μεταλλικό + pads. Θα δω από κάποιο teardown περίπου που είναι οι vram για να βάλω αντίστοιχα pads (παίζει να θέλει 1.5 ή 2mm). Το μόνο θέμα είναι ότι ενώ έχει 2 stickers σε βίδες της ψύκτρας, έχει άλλο ένα στην αριστερή (όπως την βλέπεις με io ports πάνω). 

 

Λέτε να έχω θέμα? Θα ρίξω μια ερώτηση στην Gainward. Πάντως και τώρα σε mining πυρήνας είναι στους 43-4 βαθμούς και σε Warzone δεν ξεπερνάει τους 52 βαθμούς (180 watt) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Herald είπε

Kατέβηκε το new world. Πατάω play. Αλαχ ου ακμπάρ, αμά δεν ποστάρω σε 15 λεπτά υποθέστε το χειρότερο :P 

Καλά τώρα έβαλαν cap στο menu οπότε.. 

19 λεπτά πριν, nikos760 είπε

στα 1440 δεν ξερω αλλα εχω 2 μονιτορ ενα 4κ και 1080 240hz και δεν εχω παρατηρησει να εχει

Καλά ανεπαίσθητο είναι εγώ το ακούω γιατί το κουτί είναι ακριβώς δίπλα μου αλλά έχω την εντύπωση ότι σταματάει μετά από λίγο εντελώς. Anyway, το στήριγμα το έχεις βάλει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, Herald είπε

Καλοκαίρακι 330watt με undervolt μόνο. Αλλιώς ψήνεται ο 11600k :P 

Βαράει 80αρια και τρώει bsod, λολ !

να κοιτάς και τα temps στα ram sticks μην τα τρως από εκεί τα bsods

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά τώρα έβαλαν cap στο menu οπότε.. 

Καλά ανεπαίσθητο είναι εγώ το ακούω γιατί το κουτί είναι ακριβώς δίπλα μου αλλά έχω την εντύπωση ότι σταματάει μετά από λίγο εντελώς. Anyway, το στήριγμα το έχεις βάλει? 

οχι δεν μου αρεσε καθολου αγορασα ενα αλλο και εχει και το κουτι μου στηριγμα για την καρτα διακριτικο και δεν φαίνεται   https://www.skroutz.gr/s/21343903/CoolerMaster-ELV8.html?event_price=23.0&from=account_notifications_price_drop 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, BabisTs είπε

να κοιτάς και τα temps στα ram sticks μην τα τρως από εκεί τα bsods

Τα 80C λίγα δεν είναι για cpu bsod? Αυτό είναι αστάθεια στο ρεύμα που με τα υψηλά temps ζορίζεται και σκάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Psycho_Warhead είπε

Τα 80C λίγα δεν είναι για cpu bsod? Αυτό είναι αστάθεια στο ρεύμα που με τα υψηλά temps ζορίζεται και σκάει. 

Κάπου στους 83 ξεκίναγε η αστάθεια στους 10th gen. Καρατσεκαρισμένο στον δικό μου. 

Δεν ξέρω τι παίζει με τους 11th αλλά αμά δεν είναι σταθερός με 1.33 στα 4.6ghz ε να τον πετάξω από το παράθυρο 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τα 80C λίγα δεν είναι για cpu bsod? Αυτό είναι αστάθεια στο ρεύμα που με τα υψηλά temps ζορίζεται και σκάει. 

καθαρα για cpu bsod ...ναι είναι λίγα.....μπορεί να προέρχεται από λιγότερο ρεύμα που λές στο core..αλλά και από vrms μητρικής που την ακούνε στα temps......αλλά και από ram temps .......

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν ξέρω τι παίζει με τους 11th αλλά αμά δεν είναι σταθερός με 1.33 στα 4.6ghz

για αυτό το λέω ότι μπορεί να την ακούει από τίποτα άλλο

Επεξ/σία από BabisTs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...