Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Tα hordes που βλεπεις στα βιντεο στις 20-30 ωρες που θα παιξεις θα τα συναντησεις 3-4 φορες και θα εισαι τοσο underpowered που θα βαλεις τρεχαλα και οπου φυγει φυγει.

Και ολα αυτα γιατι καποιοι ηταν τοσο ασχετοι που ουτε αυτο δεν καταφεραν να κανουν balance σωστα.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία φίλε μου. Αλλά όπως και να έχει λέω να το δοκιμάσω 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 493
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

To gameplay με τα hordes μοιάζει απίστευτα διασκεδαστικό! Αν και δεν το παρακολουθούσα τώρα ψήνω να το πάρω... αφού στρώσουν bugs κτλ.

Είναι κάτι πολύ διαφορετικό και το ai τους είναι πολύ καλό. Δε γλιτώνεις με τίποτα αν κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, optimus prime είπε

Tα hordes που βλεπεις στα βιντεο στις 20-30 ωρες που θα παιξεις θα τα συναντησεις 3-4 φορες και θα εισαι τοσο underpowered που θα βαλεις τρεχαλα και οπου φυγει φυγει.

Και ολα αυτα γιατι καποιοι ηταν τοσο ασχετοι που ουτε αυτο δεν καταφεραν να κανουν balance σωστα.

Καμία σχέση απλά. Είναι τα πιο δύσκολα σημεία του παιχνιδιού. Κάτι σαν τις valkyries στο God of War σε χαμηλότερη δυσκολία φυσικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, optimus prime είπε

Tα hordes που βλεπεις στα βιντεο στις 20-30 ωρες που θα παιξεις θα τα συναντησεις 3-4 φορες και θα εισαι τοσο underpowered που θα βαλεις τρεχαλα και οπου φυγει φυγει.

Και ολα αυτα γιατι καποιοι ηταν τοσο ασχετοι που ουτε αυτο δεν καταφεραν να κανουν balance σωστα.

Ενω αν σκοτωνες απο την αρχη ολοκληρο horde θα ηταν balanced?Το εχεις τερματισει το παιχνιδι?Γιατι εγω που το εκανα πλατινα στο ps5 συναντησα horde πανω απο 50 φορες στον δρομο,και ειδικα σε ακυρες στιγμες που κανεις αποστολη ξαφνικα να βλεπεις 500 ζομπι να τρεχουν επανω σου ειναι ωραια αισθηση.Επισης απο την στιγμη που παιρνεις το Napalm μπορεις να φας ευκολα horde ειδικα αν χρησιμοποιησεις το περιβαλλον.Επισης 40 με 50 ωρες ειναι μονο το στορυ,και αν κανεις ολες τις αποστολες κτλ ειναι πανω απο 65 ωρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Ενω αν σκοτωνες απο την αρχη ολοκληρο horde θα ηταν balanced?Το εχεις τερματισει το παιχνιδι?Γιατι εγω που το εκανα πλατινα στο ps5 συναντησα horde πανω απο 50 φορες στον δρομο,και ειδικα σε ακυρες στιγμες που κανεις αποστολη ξαφνικα να βλεπεις 500 ζομπι να τρεχουν επανω σου ειναι ωραια αισθηση.Επισης απο την στιγμη που παιρνεις το Napalm μπορεις να φας ευκολα horde ειδικα αν χρησιμοποιησεις το περιβαλλον.Επισης 40 με 50 ωρες ειναι μονο το στορυ,και αν κανεις ολες τις αποστολες κτλ ειναι πανω απο 65 ωρες

Τα horde που πετυχαινεις οταν παιζεις την κανονικη ιστορια ειναι οντως λιγα(κατω απο 8 ξερω γω) .

Τα περισσοτερα εμφανιζονται στον χαρτη κανονικα αφου τελειωσεις το βασικο story και πρεπει να ειναι γυρω στα 35-40 αν δεν κανω λαθος.

Τωρα αν εσυ πετυχεις στον δρομο καποια και θες να τα κυνηγας πριν τελειωσεις το campaign,αυτο ειναι αλλη ιστορια.

Προσωπικα παντως προτιμω zombie που συμπεριφερονται οπως σε αλλα παιχνιδια τυπου Walking Dead,Resident evil και οχι οπως του Days Gone που συμπεριφερονται σαν ζωα(τρεξιμο/σκαρφαλωμα κλπ).

Ασε που δεν ταιριαζει και με το ολο post apocalyptic σκηνικο να καθεται ενα ατομο Solo να κυνηγαει zombie για να τους κοψει τα αφτιά για να ανεβασει reputation/αγορασει οπλα,σε αντιθεση με την μηχανη που τελειωνει η βενζινη και πρεπει να ψαχνεις να βρισκεις(αυτο ταιριαζει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, aekoupoli είπε

Ενω αν σκοτωνες απο την αρχη ολοκληρο horde θα ηταν balanced?Το εχεις τερματισει το παιχνιδι?Γιατι εγω που το εκανα πλατινα στο ps5 συναντησα horde πανω απο 50 φορες στον δρομο,και ειδικα σε ακυρες στιγμες που κανεις αποστολη ξαφνικα να βλεπεις 500 ζομπι να τρεχουν επανω σου ειναι ωραια αισθηση.Επισης απο την στιγμη που παιρνεις το Napalm μπορεις να φας ευκολα horde ειδικα αν χρησιμοποιησεις το περιβαλλον.Επισης 40 με 50 ωρες ειναι μονο το στορυ,και αν κανεις ολες τις αποστολες κτλ ειναι πανω απο 65 ωρες

Δεν το έχει τελειώσει, μάλλον κόλλησε στο πρώτο horde, αν έχει φτάσει εκεί. Άστο μη δίνεις spoiler να χαρεί όποιος πρόκειται να παίξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τα horde που πετυχαινεις οταν παιζεις την κανονικη ιστορια ειναι οντως λιγα(κατω απο 8 ξερω γω) .

Τα περισσοτερα εμφανιζονται στον χαρτη κανονικα αφου τελειωσεις το βασικο story και πρεπει να ειναι γυρω στα 35-40 αν δεν κανω λαθος.

Τωρα αν εσυ πετυχεις στον δρομο καποια και θες να τα κυνηγας πριν τελειωσεις το campaign,αυτο ειναι αλλη ιστορια.

Προσωπικα παντως προτιμω zombie που συμπεριφερονται οπως σε αλλα παιχνιδια τυπου Walking Dead,Resident evil και οχι οπως του Days Gone που συμπεριφερονται σαν ζωα(τρεξιμο/σκαρφαλωμα κλπ).

Ασε που δεν ταιριαζει και με το ολο post apocalyptic σκηνικο να καθεται ενα ατομο Solo να κυνηγαει zombie για να τους κοψει τα αφτιά για να ανεβασει reputation/αγορασει οπλα,σε αντιθεση με την μηχανη που τελειωνει η βενζινη και πρεπει να ψαχνεις να βρισκεις(αυτο ταιριαζει).

Spoiler

Τα horde πηγαινοερχονται οποτε συναντας αρκετα συχνα καποιο στο δρομο οταν θες να κανεις ολες τις αποστολες,δεν μιλαω για αυτα που πολεμας αναγκαστικα.Ναι εδω ειναι σαν λυσσασμένοι δεν ειναι καν ζομπι,βασικα αν κανεις ολες τις αποστολες μαθαινεις πολλα για το ειδος τους και για μεταλλαξη τους κτλ,το reputation δεν αξιζει να το κανεις με αυτια θελει πολυ farming,κανεις ολες τις αποστολες του καθε camp και ανεβαινει πολυ γρηγορα,επισης αν σωσεις καποιον στον δρομο και τον στειλεις σε καμπ παλι σου δινει reputation

 

Επεξ/σία από aekoupoli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Fulgore είπε

Τα horde που πετυχαινεις οταν παιζεις την κανονικη ιστορια ειναι οντως λιγα(κατω απο 8 ξερω γω) .

Τα περισσοτερα εμφανιζονται στον χαρτη κανονικα αφου τελειωσεις το βασικο story και πρεπει να ειναι γυρω στα 35-40 αν δεν κανω λαθος.

Τωρα αν εσυ πετυχεις στον δρομο καποια και θες να τα κυνηγας πριν τελειωσεις το campaign,αυτο ειναι αλλη ιστορια.

Προσωπικα παντως προτιμω zombie που συμπεριφερονται οπως σε αλλα παιχνιδια τυπου Walking Dead,Resident evil και οχι οπως του Days Gone που συμπεριφερονται σαν ζωα(τρεξιμο/σκαρφαλωμα κλπ).

Ασε που δεν ταιριαζει και με το ολο post apocalyptic σκηνικο να καθεται ενα ατομο Solo να κυνηγαει zombie για να τους κοψει τα αφτιά για να ανεβασει reputation/αγορασει οπλα,σε αντιθεση με την μηχανη που τελειωνει η βενζινη και πρεπει να ψαχνεις να βρισκεις(αυτο ταιριαζει).

Έχουν εμφανιστεί και από το πουθενά σε δύο τρεις αποστολές μου νωρίς πριν καταλάβω τι παίζεται, αλλά όντως είναι σπάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, aekoupoli είπε

 

Τα γνωριζω αυτα που αναφερεις,εχω ηδη γραψει τις εντυπωσεις μου για το παιχνιδι στο διπλα θεμα απο οταν κυκλοφορησε.

Το παραπανω που αναφερω με τα hordes λεω οτι δεν μου αρεσει/κολλαει και πολυ σαν ιδεα,οχι οτι πχ ειναι ο καλυτερος τροπος για reputation.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ του Days gone, fallout 4, fallout 76, division 2 ποιό θα προτείνατε για open world  με όχι χάλια γραφικά;

Open world που μου άρεσαν έχω παίξει witcher 3, fallout 3, dying light.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα , σε όλους επειδή μου αρέσουν πολύ αυτό το στυλ του παιχνιδιού, αξίζει να το πάρω? να το προπαραγγείλω? η να περιμένω λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, giout είπε

Παιδιά καλησπέρα , σε όλους επειδή μου αρέσουν πολύ αυτό το στυλ του παιχνιδιού, αξίζει να το πάρω? να το προπαραγγείλω? η να περιμένω λίγο.

Παιζει στα 35 ευρω απο 2 επισημους πωλητες και στα 33 απο cdkeys

https://www.gamebillet.com/days-gone-pre-purchase

https://www.wingamestore.com/product/12523/Days-Gone

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, nik5163 said:

Μεταξύ του Days gone, fallout 4, fallout 76, division 2 ποιό θα προτείνατε για open world  με όχι χάλια γραφικά;

Open world που μου άρεσαν έχω παίξει witcher 3, fallout 3, dying light.

fallout 4 με διαφορα

to fallout 76 εχει φτιαξει και ειναι πολυ καλο επισης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Arkin είπε

Παιζει στα 35 ευρω απο 2 επισημους πωλητες και στα 33 απο cdkeys

https://www.gamebillet.com/days-gone-pre-purchase

https://www.wingamestore.com/product/12523/Days-Gone

To εχει και eneba και βγαινει €31.61 με axel discount code,δεν ειναι επισημος μεταπωλητης αλλα εχω αγορασει 100 φορες psn gift cards και δεν μου εχει εμφανίσει ποτε προβλημα.

Aλλιως αναλυτικα μπορεις να δεις εδω και επισημους μεταπωλητες και cd keys sites

https://gg.deals/game/days-gone/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...