Προς το περιεχόμενο

Η Sony θα ενεργοποιήσει την επέκταση SSD του PlayStation 5 μέσα στο καλοκαίρι


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

21 λεπτά πριν, liberostelios είπε

Δεν είναι απλά "more power-better performance". Όταν λέμε next gen αναφερόμαστε στα γραφικά και σε νέες δυνατότητες που δεν υπήρχαν πριν. Από την πλευρά του προγραμματιστή, μιλάμε για καινούργιο API με νέες δυνατότητες (κυρίως στα γραφικά). Πχ, δες:

Για αυτό το λόγο το PS4 Pro δεν είναι άλλη γενιά από το PS4, αλλά το PS5 είναι. Γιατί το 5  έχει RT, primitive shaders, 3D audio κλπ.

Όλοι οι ανθρώποι αυτόν τον ορισμό χρησιμοποιούν. Εσύ μπορείς να κρατήσεις το δικό σου, αλλά με αυτήν την έννοια μην περιμένεις next gen για πολλά χρόνια.

 

Όταν λέμε next gen αναφερόμαστε στα γραφικά.    Συμφωνούμε

με αυτήν την έννοια μην περιμένεις next gen για πολλά χρόνια.    Συμφωνούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ έχω μια απορία.  Είδα σε μαγαζί που εξαφανίστηκε αμέσως έναν χρόνο εγγύηση.  Ισχύει? Ακόμα και 2 λίγα είναι για μένα και μιλάω για την λειτουργία της κονσόλας όχι αν κοπανας το χειριστήριο... και αυτα τα κολπα με παραπάνω εγγύηση επί πληρωμής είναι ανέκδοτο.  Τα 500 ευρώ δεν είναι μικρό ποσό και έπρεπε να σέβονται τον καταναλωτή πιο πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, stockton25 είπε

Παιδιά εγώ έχω μια απορία.  Είδα σε μαγαζί που εξαφανίστηκε αμέσως έναν χρόνο εγγύηση.  Ισχύει? Ακόμα και 2 λίγα είναι για μένα και μιλάω για την λειτουργία της κονσόλας όχι αν κοπανας το χειριστήριο... και αυτα τα κολπα με παραπάνω εγγύηση επί πληρωμής είναι ανέκδοτο.  Τα 500 ευρώ δεν είναι μικρό ποσό και έπρεπε να σέβονται τον καταναλωτή πιο πολυ 

Ευρωπαϊκή οδηγία για 2 έτη σε προϊόντα τεχνολογίας.

Οποιοσδήποτε κατασκευαστής έχει άλλη παγκόσμια πολιτική, στην ΕΕ υποχρεούται για minimum 2 έτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, johnny7_7 είπε

 

Όταν λέμε next gen αναφερόμαστε στα γραφικά.    Συμφωνούμε

με αυτήν την έννοια μην περιμένεις next gen για πολλά χρόνια.    Συμφωνούμε

Αν συμφωνούμε ότι αναφερόμαστε σε γραφικά, δες το παραπάνω βίντεο για να καταλάβεις γιατί κάθε νέα κονσόλα εισήγαγε νέες τεχνολογίες που δεν υπήρχαν πριν και γιατί δικαιωματικά θεωρούνται next-gen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Για την θύρα του ssd λέει το mt, αλλά ως γνωστό……

πάντα υπάρχει η MIT ανάλυση του insomnia.gr 

Και δεν γίνομαι ειρωνική. Έχει καταντήσει βαρετό “ειδικά από μέλη που δεν έχουν καν….στην κατοχή τους ps5” να το κρίνουν με λόγια 

Όχι….δεν….next Gen μαϊμού….και ότι να ναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...