Προς το περιεχόμενο

100/10 VDSL Cosmote


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετά από αναβάθμιση σε 100/10, από 50/5, και αντικατάσταση του Entry 2i με το Plus, είμαι φουλ στα προβλήματα με στιγμές που τα CRC Errors ανεβαίνουν με ρυθμό χιλιάδων/δευτερόλεπτο, ταχύτητα που είναι 25 Mbps κάτω από αυτο που μπορώ να έχω, απαίσιο WLAN με πολυ μικρή κάλυψη και γενικά προβλήματα στα πάντα.

Η Cosmote, ως  κλασσική ελληνική εταιρεία-σκουπίδι, με έχει εδώ και ένα μήνα, με μία μόνο επίσκεψη από τεχνικούς οι οποίοι εφεραν ένα καλώδιο από έξω και τέλος.Δουλεία 20 λεπτών και δεν μπορούσαν να περιμένουν το πότε θα φύγουν.Από τότε, τίποτα...Καμία ενημέρωση, καμία κινητοποίηση για επίλυση.Η εξυπήρετηση πελατών δεν έχει ιδέα γιατί το θέμα καθυστερεί και το μόνο που κάνουν είναι να ζητούν να επιλυθεί το πρόβλημα.Εννοείται πως το θέμα εσωτερική καλωδίωση είναι τακτοποιημένο.Έχω φέρει ηλεκτρολόγο και φτιάξαμε μια καινούργια πρίζα, απομονωμένη από τις άλλες, με ένα CAT6 καλώδιο, νομίζω UTP, και το συνδέσαμε με το καλώδιο που έφερε εξωτερικά ο OTE.(Εlon Musk ΣΩΣΕ ΜΕ)  

Προφανώς το θέμα για να λυθεί και να έχω επιτέλους μία ποιοτική γραμμή, πρέπει να πάει στο μονοπάτι των καταγγελιών.Οπότε αυτό που ρωτάω είναι αν μία καταγγελία στην ΕΕΤΤ θα μπορούσε να βοηθήσει ή αν θα πρέπει το θέμα να πάει επίσημα σε δικηγόρους/δικαστήρια.Προτιμώ το πιο σύντομο σενάριο για προφανείς λόγους, οπότε το 2ο σενάριο μάλλον δεν συμφέρει αλλά ρωτάω για καλό και για κακό.

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από DeanThomas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Ασε που δεν υπάρχει καμία ελληνική εταιρεία τηλεπικοινωνιών

Εννοείται, δυστυχώς.

Άρα ο @DeanThomasθα πρέπει να μιλήσει για γερμανική εταιρεία - σκουπίδι ή ακούγεται βαρύ?

Επεξ/σία από turbat0s
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Εννοείται, δυστυχώς.

Άρα ο ts θα πρέπει να μιλήσει για γερμανική εταιρεία - σκουπίδι ή ακούγεται βαρύ?

Μια χαρά ακούγεται 👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 3/3/2021 στις 6:31 ΜΜ, greekfragma είπε

το πρόβλημά σου θα λυθεί αν τους δώσεις το Plus και ζητήσεις το καινούριο Speedport Smart. Στην 100άρα δε χρεώνεται έξτρα.

Το Smart είναι δωρεάν μόνο στις 200άρες. Διαφορετικά είναι 2.5ευρώ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Andresalonika είπε

Το Smart είναι δωρεάν μόνο στις 200άρες. Διαφορετικά είναι 2.5ευρώ το μήνα.

έχω περίπτωση με προβληματικό Plus σε 100 που του έφεραν Smart δίχως χρέωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα λύθηκε μετά από αγορά ενός FritzBox 7530.Ούτε εγώ, ούτε και οι τεχνικοί της Cosmote πιστεύαμε ότι έφταιγε το router αλλά τελικά πέσαμε έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...