Προς το περιεχόμενο

Ecdl ερώτηση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους 

Θέλω να δώσω το ecdl advanced και θέλω να ρωτήσω εάν είναι εφικτό και από πού μπορώ να βρω την ύλη, να διαβάσω μόνος μου και να πάω να δώσω εξετάσεις.

Δηλαδή όχι διαμέσω κάποιου φροντιστηρίου αλλά από μόνος μου. Να πληρώσω τα εξεταστρα μόνο. 

Στο google όσο ψάχνω βομβαρδιζομαι από διαφημίσεις για φροντιστήρια :P

Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια εδω https://www.ecdl.gr/

Μπορεις να παρεις και τηλ για να σε κατατοπισουν περισσοτερο στο τι παιζει με εξεταστρα κλπ.

Βιβλια υπαρχουν αρκετα που μπορεις να αγορασεις για να διαβασεις. Βεβαια, εγω δεν το ειχα ανοιξει το βιβλιο!😋 Ειχα πολυ καλο καθηγητη και εκανα πολυ εξασκηση! Έχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε που πηρα το πτυχιο, οποτε δεν ξερω κατα ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα. Σιγουρα θα πρεπει να βρεις ενα εξεταστικο κεντρο κοντα σου για να δωσεις τις εξετασεις και ας εχεις διαβασει μονος σου. 

Access και powerpoint βγαινουν αερα. Περισσοτερη δουλεια θελουν word και excel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχει περίπου 2 χρόνια που εδωσα για το advanced και με λίγη εξάσκηση στον υπολογιστή του φροντιστήριου ήταν πολύ βατες οι ενότητες, έως και σχεδόν ίδια η ύλη με το απλό το ecdl.

Συμφωνώ με τη Λυδα στο να τους πάρεις ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις ποσο κοστίζει η κάθε ενότητα, ποσο το άνοιγμα της καρτέλας σου κ πόσο η έκδοση του πτυχίου. Ώστε να μπορείς να κάνεις μία σύγκριση και με τις τιμές των φροντιστηριων. Ίσως να μην έχει και μεγάλη διαφορά, γιατί πλέον απ όσο ξέρω στα περισσότερα φροντιστήρια τα μαθήματα γίνονται δωρεάν και μπορείς να πηγαίνεις όσες φορές θέλεις για εξάσκηση και πληρώνεις μόνο τα εξέταστρα για τις ενότητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...