Προς το περιεχόμενο

Έλλειψη ελεύθερης χωρητικότητας στη διεύθυνση αίτησης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Στο διάμερισμα είχα εδώ και κάποιους μήνες Cosmote ADSL 24άρι, το οποίο σερνόταν οπότε αποφάσισα να διακόψω τη σύνδεση και να πάω σε άλλη τοπική εταιρεία που είχε δίκτυο οπτικών ινών. Η προσπάθεια αυτή δεν προχώρησε λόγω διαχειριστή, οπότε ξέμεινα χωρίς σύνδεση. Άμεσα (15/1/21) κάνω αίτημα για νέα γραμμή στην cosmote(adsl πάλι, αλλά πλέον θα υπάρχει(σε 2 μήνες περίπου άρα κάπου τώρα) διαθεσιμότητα για ftth στην πολυκατοικία), ωστόσο μου ήρθε σύντομα σμς πως δεν υπάρχει ελεύθερη χωρητικότητα στη διεύθυνσή μου. Έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες από αυτό. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω; Είτε τρόπους για να βρω γραμμή, είτε κάποιο πακέτο με πολλά gb μέχρι να μου βρουν, είτε οτιδήποτε άλλο... Από εναλλακτικές σκέφτομαι το Vodafone MiFi γιατί δίνει 40 gb με 10 ευρώ, όσες φορές το μήνα θέλω, και χωρίς δέσμευση ή πάγιο, φαίνεται πολύ τίμιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/3/2021 στις 11:52 ΜΜ, k_kouts είπε

Καλησπέρα! Στο διάμερισμα είχα εδώ και κάποιους μήνες Cosmote ADSL 24άρι, το οποίο σερνόταν οπότε αποφάσισα να διακόψω τη σύνδεση και να πάω σε άλλη τοπική εταιρεία που είχε δίκτυο οπτικών ινών. Η προσπάθεια αυτή δεν προχώρησε λόγω διαχειριστή, οπότε ξέμεινα χωρίς σύνδεση. Άμεσα (15/1/21) κάνω αίτημα για νέα γραμμή στην cosmote(adsl πάλι, αλλά πλέον θα υπάρχει(σε 2 μήνες περίπου άρα κάπου τώρα) διαθεσιμότητα για ftth στην πολυκατοικία), ωστόσο μου ήρθε σύντομα σμς πως δεν υπάρχει ελεύθερη χωρητικότητα στη διεύθυνσή μου. Έχουν περάσει σχεδόν 2 μήνες από αυτό. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι μπορώ να κάνω; Είτε τρόπους για να βρω γραμμή, είτε κάποιο πακέτο με πολλά gb μέχρι να μου βρουν, είτε οτιδήποτε άλλο... Από εναλλακτικές σκέφτομαι το Vodafone MiFi γιατί δίνει 40 gb με 10 ευρώ, όσες φορές το μήνα θέλω, και χωρίς δέσμευση ή πάγιο, φαίνεται πολύ τίμιο

Αρχικά το adsl δεν έπρεπε να το κόψεις μέχρι να μπει η ίνα. Τώρα για το αν θα βρεθεί γραμμή ποτέ δεν ξέρεις Αλλά πιστεύω λίγο δύσκολο. Κάποιος πάντως έκανε πάρτυ που πήρε τη δική σου θέση...

Όσο για προγράμματα έχουν όλες οι εταιρίες και κάποιες unlimited με παραπάνω χρήματα. Πάρε την κάθε μια και ρωτα τιμές.

Επεξ/σία από kallonos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...