Προς το περιεχόμενο

xrp hold


iceblazer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, ειπα να κανω μια νεα αποπειρα με τα κρυπτονομισματα, αφου οταν το bitcoin ηταν 200 ευρω δεν ειχα λεφτα και μετεπειτα ειχα αποτυχει τοτε που εφτασε στα 3 ευρω το xpr να πουλησω λογω οτι δεν εκανα εγω της συναλλαγες .  Αγορασα λοιπον μεσω της revolut και τωρα θελω απλα να τα κρατησω στην ακρη για οτι επακολουθησει το μελλον. Η ερωτηση μου ειναι πρεπει να κανω κατι αλλο περαν του να τα αφησω οπως εχουν στη revolut μεχρι να αποφασισω να τα πουλησω. Γενικα σκοπευω να τα αφησω πολλα χρονια χωρις να αγορασω ή πουλησω.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις σκοπό να τα κρατήσεις χρόνια η καλύτερη λύση είναι ένα hardware wallet όπως το Ledger Nano S, γιατί λύσεις τύπου Revolut δεν κρατάς κανονικά τα crypto σου, αλλά κάτι σαν IOU και απλά αυτοί κρατάνε τα crypto για εσένα.

Σε περίπτωση που κλείσει η Revolut μετά μπλέκει το πράγμα και δεν ξέρεις αν είσαι καλυμμένος.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Ευχαριστώ πολύ. Δηλαδή αν πάρω το wallet μπορώ να μεταφέρω εκεί τα cryptos που έχω ή πρέπει να ξαναγορασω?

Επεξ/σία από iceblazer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
1 ώρα πριν, qwerty1982 είπε

Λύση για Software waller υπάρχει για Xrp και άλλα crypto π.χ Stellar και Cardano που με ενδιαφέρουν για να τα κρατήσω μακροχρόνια?

Το Atomic wallet και Exodus είναι αρκετά καλά και υποστηρίζουν XRP και άλλα crypto.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 6/3/2021 στις 6:59 ΜΜ, thomasG4 είπε

Αν έχεις σκοπό να τα κρατήσεις χρόνια η καλύτερη λύση είναι ένα hardware wallet όπως το Ledger Nano S, γιατί λύσεις τύπου Revolut δεν κρατάς κανονικά τα crypto σου, αλλά κάτι σαν IOU και απλά αυτοί κρατάνε τα crypto για εσένα.

Σε περίπτωση που κλείσει η Revolut μετά μπλέκει το πράγμα και δεν ξέρεις αν είσαι καλυμμένος.

 

Καλησπέρα.

Όταν τα έχεις τα κρυπτο μέσα στην binance ή στην bitstamp, ποιος ο λόγος να μη τα αφήσεις εκεί για χρόνια και να χρησιμοποιήσεις hardware wallet ?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 19/5/2021 στις 11:25 ΜΜ, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα.

Όταν τα έχεις τα κρυπτο μέσα στην binance ή στην bitstamp, ποιος ο λόγος να μη τα αφήσεις εκεί για χρόνια και να χρησιμοποιήσεις hardware wallet ?? 

Τα hardware wallets προσφέρουν ασφάλεια, ίσως γι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2021 στις 11:25 ΜΜ, FANBOUKLEN21 είπε

Καλησπέρα.

Όταν τα έχεις τα κρυπτο μέσα στην binance ή στην bitstamp, ποιος ο λόγος να μη τα αφήσεις εκεί για χρόνια και να χρησιμοποιήσεις hardware wallet ?? 

Γιατι μπορούν να τους χακάρουν, να τους κλεισουν κοκ. 

Στο hardware wallet μονο εσυ εχεις την ευθυνη για τα κλειδια σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους ,

ειχα αγοράσει στη NETELLER περίπου 1000 ΧRP πριν από ένα χρόνο , μου έστειλαν ένα email και έλεγαν να τα πουλήσω γιατί θα το βγάλουν από την πλατφόρμα εγώ  το εμαιλ άργησα να το διαβάσω και μετά από 3 μέρες βγάζουν το xrp από την πλατφόρμα , έχει κανείς καμία ιδέα τι γίνετε σε αυτήν την περίπτωση ; 
ευχαριστω 

Επεξ/σία από Technopro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...