Προς το περιεχόμενο

Προβληματα με coinbase ή άλλες πλατοφορμες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα. Ειχατε ποτε προβληματα σε οτι αφορα την coinbase η άλλη παρομοια πλατφορμα , του τυπου να σας κλεισουν λογαριασμο η κατι παρομοιο; δεν ειχα τετοια εμπειρια ποτε ουτε στην coinbase ουτε σε αλλα ανταλακτηρια/trade platforms. Απλα απο οτι διαβαζω στο reddit πολλοι χρηστες παραπονιουνται οτι τους κλεινουν τους λογαριασμους κτλπ. βεβαια συνηθως ειναι ατομα με μεγαλα ποσα μεσα (κακως που τα κρατουσαν εκει αλλα λεμε)

Επεξ/σία από Pwnography
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 minutes ago, Pwnography said:

καλησπερα. Ειχατε ποτε προβληματα σε οτι αφορα την coinbase η άλλη παρομοια πλατφορμα , του τυπου να σας κλεισουν λογαριασμο η κατι παρομοιο; δεν ειχα τετοια εμπειρια ποτε ουτε στην coinbase ουτε σε αλλα ανταλακτηρια/trade platforms. Απλα απο οτι διαβαζω στο reddit πολλοι χρηστες παραπονιουνται οτι τους κλεινουν τους λογαριασμους κτλπ. βεβαια συνηθως ειναι ατομα με μεγαλα ποσα μεσα (κακως που τα κρατουσαν εκει αλλα λεμε)

H Coinbase εχει 45 εκατομυρια πελατες. Πόσοι ειναι οι πολλοι χρηστες στο redit που παραπονιουνται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Coinbase αν δούνε ότι τα bitcoin οσυ συνδέονται με κάποια παράνομη δραστηριότητα η αν στείλεις bitcoin σε τέτοιες διευθύνσεις που έχουν μαρκαριστεί για τέτοια νομίζω ακόμα και σε mixer αν τις στείλεις σου κλείνουν το account 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 11/3/2021 στις 1:23 ΠΜ, chek2fire είπε

στην Coinbase αν δούνε ότι τα bitcoin οσυ συνδέονται με κάποια παράνομη δραστηριότητα η αν στείλεις bitcoin σε τέτοιες διευθύνσεις που έχουν μαρκαριστεί για τέτοια νομίζω ακόμα και σε mixer αν τις στείλεις σου κλείνουν το account 

ισχυει αυτο δεν το ηξερα, το εμαθα αφοτου εκανα το ποστ. 

Στις 10/3/2021 στις 11:05 ΜΜ, pok0 είπε

H Coinbase εχει 45 εκατομυρια πελατες. Πόσοι ειναι οι πολλοι χρηστες στο redit που παραπονιουνται?

Δεν τους μέτρησα ρε αδερφε απλα σε σχεση με άλλες εταιρειες εχω παρατηρήσει οτι τρωει το μεγαλυτερο κραξιμο για κλεισιμο λογαριασμών. και για αυτο τον λογο ρωτησα εαν ειχε κανεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να μην ανοίξω άλλο thread, είχε κανείς πρόβλημα με blockchain.com και αγορά btc ή eth με κάρτα?

Προσπαθώ να αγοράσω eth με Piraeus και ενώ περνάω το 3D secure μετά το blockchain επιστρέφει το παρακάτω

Quote

Sorry, payment was unsuccessful.

Please verify the card data and try again with the same or different card.

If the problem persists, please contact your bank.

Η κάρτα λειτουργεί κανονικά.
p.s Δοκίμασα και με Revolut και δε δουλεύει. εκεί βέβαια μου την ακυρώνει η Revolut.

Επεξ/σία από Xvipes
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Xvipes είπε

Για να μην ανοίξω άλλο thread, είχε κανείς πρόβλημα με blockchain.com και αγορά btc ή eth με κάρτα?

Προσπαθώ να αγοράσω eth με Piraeus και ενώ περνάω το 3D secure μετά το blockchain επιστρέφει το παρακάτω

Η κάρτα λειτουργεί κανονικά.
p.s Δοκίμασα και με Revolut και δε δουλεύει. εκεί βέβαια μου την ακυρώνει η Revolut.

προφανώς την μπλοκάρουν οι συγκεκριμένες τράπεζες. Για δες το bitflyer. Εκεί είχα κάνει κανονικά αγορά με κάρτα και με paypal που έχει χωρίς πρόβλημα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 30/03/2021 at 15:25, chek2fire said:

προφανώς την μπλοκάρουν οι συγκεκριμένες τράπεζες. Για δες το bitflyer. Εκεί είχα κάνει κανονικά αγορά με κάρτα και με paypal που έχει χωρίς πρόβλημα.

Thanks, έβαλα κάρτα από άλλη τράπεζα και αυτήν την δέχτηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Xvipes είπε

Thanks, έβαλα κάρτα από άλλη τράπεζα και αυτήν την δέχτηκε.

Η πειραιώς γενικά έχει θέμα με τα ανταλλακτήρια. Και η Revolut έχει θέμα με τα ανταλλακτήρια. Από όσο ξέρω μόνο με το Bitstamp μπορείς να στείλεις κάποιο έμβασμα σε αυτήν. 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Προσπαθώ κι εγώ στο Coinbase pro να συνδέσω έναν λογαριασμό nbg ή alpha, αλλά το βρίσκω αδύνατο.

Μου ζητάει να κάνω μια (μικρή) συναλλαγή με συγκεκριμένο Reference Number για να γίνει το verification, αλλά στη μεν alpha 
δεν υπάρχει καν αντίστοιχο πεδίο, στη δε Εθνική δεν χωράει το RN (είναι ένα χαρακτήρα παραπάνω από το μέγιστο επιτρεπόμενο)! 

Αν έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία επιτυχώς και μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!

Επεξ/σία από Whatevermate
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είμαι σίγουρος αλλά δες εκεί που γράφει details for beneficiary  για την alpha bank

Επεξ/σία από Cli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...