Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, Dynamics είπε

δεν εχω καταλαβει εδω κ καιρο..γτ εκαναν ολη την διαδικασια με το τελωνειο απ την στιγμη που δεν βγαινει η δουλεια με το προσωπικο που εχει.δεν νομιζω να αλλαξει κατι απο 1/7 γιατι εκει θα χαθει παλι η μπαλα

Δεν αφορά μόνο την Ελλάδα. Είναι απόφαση της Ε. Ε. και ισχύει για κάθε εκτελωνισμό από τις χώρες μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

26 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Δεν αφορά μόνο την Ελλάδα. Είναι απόφαση της Ε. Ε. και ισχύει για κάθε εκτελωνισμό από τις χώρες μέλη.

Δεν θα διαφωνώ αλλά να πάει να γαμη..η ε.ε το ίδιο είναι οργανωμένη η Γερμανία με την Ελλάδα;αν δεν είναι οργανωμένη μια χαρά ας μην μπει σε αυτή την διαδικασία αφού δεν είναι έτοιμη.

9 ώρες πριν, vaggelis dogas είπε

Απο τις 23/5 περιμενω δεμα απο Ηνωμενο Βασιλειο,που ξερω οτι θα περασει τελωνειο και δεν με πειραζει,το προβλημα ειναι οτι τα περνανε με τοσο αργο ρυθμο απο απλα  δεν προχωραει η διαδικασια.Και σαν να μην εφτανε αυτο εχω και το Υποκαταστημα του Βολου να δουλευει με  ρυθμο χελωνας,σημερα να φανταστεις πηρα λογαριασμο ΔΕΗ που παραδοθηκε 17 Μαρτιου στα ΕΛΤΑ

Το πρόβλημα στο τελωνείο πάντα υπήρχε νμζ η χειρότερη διαδικασία είναι μετά το το τελωνείο..που από το τελωνείο κ μετά κάνει βόλτες το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, stavag είπε

εαν τωρα κανουν 3 μηνες + να ερθουν τα δεματα 

με τα νεα δεδομενα θα παμε για 4+ και βλεπουμε

τωρα που δειγματοληπτικά τσεκάρουν τα δεματα γίνεται αυτο το μπάχαλο ,σκεψου τι εχει να γίνει όταν τα τσεκαρουν ολα

Στο τσεκαριμα δε ,θα γελασει καθε πικραμενος ,θα πρεπει να στέλνουν μηνυμα σε ολους για αποδεικτικά και ωσπου να τα τσεκαρουν τα αποδεικτικά καληνυχτα ,θα χρεώνουν οτι τους κατέβει και μετα αντε να βγάλεις ακρη .Αλλη μια ελληνικη τραγωδία θα έχουμε

 

Τι εννοεις τσεκαρουν τα δεματα δειγματοληπτικά?αυτα που περνανε τελωνείο?

 

12 ώρες πριν, stavag είπε

εαν τωρα κανουν 3 μηνες + να ερθουν τα δεματα 

με τα νεα δεδομενα θα παμε για 4+ και βλεπουμε

τωρα που δειγματοληπτικά τσεκάρουν τα δεματα γίνεται αυτο το μπάχαλο ,σκεψου τι εχει να γίνει όταν τα τσεκαρουν ολα

Στο τσεκαριμα δε ,θα γελασει καθε πικραμενος ,θα πρεπει να στέλνουν μηνυμα σε ολους για αποδεικτικά και ωσπου να τα τσεκαρουν τα αποδεικτικά καληνυχτα ,θα χρεώνουν οτι τους κατέβει και μετα αντε να βγάλεις ακρη .Αλλη μια ελληνικη τραγωδία θα έχουμε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sleepychris είπε

κι όμως,  παρέλαβα!

 

p.jpg

το περιεργο που ειναι? λολ

μια χαρα σου βγηκε εγω περιμενω δεμα απο αρχες απριλη αλλοι ακομα απο νοεμβριο :p 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, panoskir είπε

Γιατί έβαλες την ειδοποίηση ;δείχνει κάτι;

Ότι του ήρθε ειδοποιητήριο από την Μονάδα Διανομής.

Που σημαίνει ότι μπορεί να πάει και να παραλάβει από εκεί και να μην περιμένει να πάει το πακέτο του στο τοπικό υποκατάστημα ΕΛΤΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, coyote2 είπε

Εγώ παραλαμβάνω πλέον χωρίς χαρτάκι. Τα πετάνε ή τα κλέβουν, βάζω τον αριθμό στο elta.gr και εμφανίζομαι στο ταχυδρομείο μόνος μου

Yes but actually no. Στο ταχυδρομείο που με εξυπηρετεί ξέρω ότι όταν δω το tracking ότι έφτασε, είναι εκεί και μπορώ να πάω να το πάρω. Στο προηγούμενο έπαιρνα ειδοποίηση που έγραφε σαφώς ότι θα βρίσκεται για παραλαβή από την επόμενη εργάσιμη ημέρα. Αυτό επειδή οι ειδοποιήσεις έβγαιναν από τη μονάδα διανομής, ενώ η παραλαβή από το ταχυδρομείο. Η πορεία ήταν: άφιξη σε ΜΔ και ειδοποίηση, διανομή στο σπίτι μου, το μεσημέρι μεταφορά των αντικειμένων στο ταχυδρομείο οπότε ήταν δυνατή η παραλαβή από την επόμενη εργάσιμη και όχι την ίδια μέρα καθώς το αντικείμενο δεν βρισκόταν εκεί.

Οπότε προσοχή μη πάει κανένας με παρόμοια φάση, άδικα θα ταλαιπωρηθεί και θα ταλαιπωρήσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, coyote2 είπε

Εγώ παραλαμβάνω πλέον χωρίς χαρτάκι. Τα πετάνε ή τα κλέβουν, βάζω τον αριθμό στο elta.gr και εμφανίζομαι στο ταχυδρομείο μόνος μου

Και εγώ έχω παραλάβει έτσι πολλές φορές.
Μόλις δω ότι έχει φθάσει στο τοπικό ΕΛΤΑ, αν μπορώ εκείνη την μέρα πάω λίγο πριν κλείσουν, δίνοντας το tracking και παραλαμβάνω, χωρίς να περιμένω για την ειδοποίηση

Άλλες φορές σκάει το χαρτάκι το πρωί, όπου γράφει για παραλαβή από το τοπικό ΕΛΤΑ την επόμενη εργάσιμη μέρα, αλλά κοιτώντας το tracking number στο σύστημα, συνήθως έρχεται την ίδια μέρα μέχρι τις 10:00.

Οπότε αν μπορώ, πάω αμέσως και παραλαμβάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά ανέφερα ότι δεν βρίσκω το χαρτάκι.

 

Έχουμε οργανώσει ομάδα ΕΛΤΑ έχουμε βγάλει εξουσιοδοτήσεις μαζί με φίλους και πηγαίνει μία φορά ένας φίλος για πολλούς έτσι γλιτώνουμε τις ουρές....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...