Προς το περιεχόμενο

[Εξελιξη παραγγελιων] Παραλαβες παραγγελιων μεσω ΕΛΤΑ


matrixxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, thanos78 είπε

Από Ελτα για το πρώτο:

 

1/5/2021, 09:25 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
1/5/2021, 07:45 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Α.Τ.
1/5/2021, 04:45 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
27/3/2021, 08:09 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
9/3/2021, 01:49 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
5/3/2021, 20:28 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

και για το 2ο:

 

24/4/2021, 09:23 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ
9/4/2021, 22:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
7/4/2021, 16:35 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Φαντάζομαι το 1ο θα έρθει όπου ναναι. Αν ναι τότε το 2ο θα φτάσει με ένα offset δύο μηνών από Ολλανδία. 

Καλά αυτά, αλλά θέλω να δω από που ξεκινάει αρχικά το δέμα (λογικά από Κίνα), και θέλω να δω ποιος carrier δουλεύει.

Το κλείσιμο από Κ.Α.Τ., σημαίνει ότι το δέμα δεν πήγε στον τελωνειακό έλεγχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/5/2021 στις 1:48 ΜΜ, netwix447 είπε

Οκκ ευχαριστω!!

Παιδιά μιά ερώτηση,εσάς ποσό καιρό κάθονται περίπου στο Μ.Δ της περιοχής σας πρωτού πάνε στα ΕΛΤΑ γιατι στο δικο μού θέλουν 10 ημερες μεχρι να το πάνε σε κατάστημα των ΕΛΤΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, netwix447 said:

Παιδιά μιά ερώτηση,εσάς ποσό καιρό κάθονται περίπου στο Μ.Δ της περιοχής σας πρωτού πάνε στα ΕΛΤΑ γιατι στο δικο μού θέλουν 10 ημερες μεχρι να το πάνε σε κατάστημα των ΕΛΤΑ

Συνήθως αργούνε, αλλά πολύ πρόσφατα το έκαναν μέσα σε μια μέρα. Μάλλον είχε καλή διάθεση ο ταχυδρόμος! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Siakou είπε

Σήμερα στο τρακινγκ είδα το εξής υπέροχο :)

1520466044_Screenshot2021-05-05114436.png.7fa6e5f7dfb5316893f792feba123d23.png

PS: μένω Θεσσαλονίκη.

Εμένα ενα δεμα πριν 2 μήνες, ενώ είμαι Λάρισα, πήγε Θεσσαλονίκη-αθηνα-θεσσαλονικη-λαρισα. Η κατάσταση είναι τραγική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω να κάνω πάλι παραγγελία από Αλί διαφορά που χάθηκαν στο δρόμο και τα μεταφορικά στα περισσότερα έχουν Αυξηθει πολύ. 

Ολα τα τρακ που έχω κάνει στα 'χαμενα' πακέτα δείχνουν ότι έφυγαν από τη χώρα αποστολής. Μετά... Το χάος! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, xenos3 είπε

Πάω να κάνω πάλι παραγγελία από Αλί διαφορά που χάθηκαν στο δρόμο και τα μεταφορικά στα περισσότερα έχουν Αυξηθει πολύ. 

Ολα τα τρακ που έχω κάνει στα 'χαμενα' πακέτα δείχνουν ότι έφυγαν από τη χώρα αποστολής. Μετά... Το χάος! 

 

Δεν έχουν χαθεί, απλά αργούν πολύ. Υπομονή. Όπως λένε και οι υπόλοιποι η κατάσταση είναι τραγική... η κατά  τους υπευθύνους  μεγάλη επιτυχία  https://www.elta.gr/Εταιρία/ΓραφείοΤύπου/ΔελτίαΤύπου/tabid/752/newsid1178/2031/----------/language/el-GR/Default.aspx

Επεξ/σία από stroumfita2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,

1 ώρα πριν, stroumfita2 είπε

Δεν έχουν χαθεί, απλά αργούν πολύ. Υπομονή. Όπως λένε και οι υπόλοιποι η κατάσταση είναι τραγική... η κατά  τους υπευθύνους  μεγάλη επιτυχία  https://www.elta.gr/Εταιρία/ΓραφείοΤύπου/ΔελτίαΤύπου/tabid/752/newsid1178/2031/----------/language/el-GR/Default.aspx

Η διάλυση των ελτα παρουσιάζεται σαν επιτυχία 

Παντως απορω δεν υπαρχει ουτε ενα ρεπορταζ να ενημερωνει για την κατασταση που επικρατεί .Ολα καλα πανε για τα ΜΜΕ

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραγγελία που έγινε από Banggood στις 9/4 από Ισπανική αποθήκη είναι ακόμα στο σημείο "The item is on transport to the country of destination"..

Μίλησα με Banggood και μου έγινε refund το ποσό. Μου ζήτησαν να αρνηθώ την παραγγελία όταν και αν αυτή φτάσει.

Θα παραγγείλω ξανά το ίδιο προϊόν από Κίνα γιατί θα έρθει μέσω Speedex όταν μπει Ελλάδα και είμαι ΟΚ μ'αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, stavag είπε

Η διάλυση των ελτα παρουσιάζεται σαν επιτυχία 

Παντως απορω δεν υπαρχει ουτε ενα ρεπορταζ να ενημερωνει για την κατασταση που επικρατεί. Ολα καλα πανε για τα ΜΜΕ

Αν σου έδιναν και εσένα 60+ εκατομμύρια €, όλα καλά θα τα παρουσίαζες. 

Δυστυχώς, μόνο υπομονή με τα πακέτα... Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Εμένα ενα δεμα πριν 2 μήνες, ενώ είμαι Λάρισα, πήγε Θεσσαλονίκη-αθηνα-θεσσαλονικη-λαρισα. Η κατάσταση είναι τραγική...

Αλήθεια δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν. Δεν δουλεύουν, πακέτα μένουν κολλημένα για βδομάδες και όσα ξεκολλάνε τα βγάζουν βόλτες λες και δεν έχουν άλλη δουλειά να κάνουν, κάπου έλεος λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχω ένα δέμα που εδώ και 10 μέρες είμαι σε κατάσταση Άφιξη σε Μ. Δ.  - Δ. Σ.. Αν πάω εκεί μπορώ να το παραλάβω ή δεν παίζει να το δώσουν? Και να περιμένω να πάει προς παράδοση ξέρω ότι μόνο ειδοποίηση θα μου έρθει σπίτι ως συνήθως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλειστε τα επιτελους ελεος με τα Ελτα 120 μερες για να ερθει ενα δεμα ελεος πια τι ειναι αυτοι ρε πουσ....η μου γινομαστε ρεζιλι στους κινεζους δεν θα τολμαμε να παρουμε τιποτα δεν θα μας πιστευουν ασε που δεν ξερουν και να διαβαζουν εκει στα τελωνεια ουτε μια αποδηξει του Paypal δεμα δικο μου που εκανε στο συνολο 12,50 ευρω ηταν 5 τεμαχια 2,50 ευρω το ενα και αυτοι εβαλαν 12,50 Χ 5 και βαλαν δασμο!!! ενω στο συνολο της αποδειξης του paypal στο συνολο λεει 12,50 και ζητουσαν 35 ευρω δασμους!!! φυσικα δεν το παρελαβα εκανα και μια καταγγελια αλλα μεχρι στιγμης τιποτα καμια απαντηση γιαυτο κλειστε τα!!! να βγαλουμε ακρη επιτελους το banggood τους πηρε χαμπαρι και στελνει μονο με κουριερ εχει βαλει 2 ευρω με 3 εξοδα αποστολης αλλα ρε αδερφε σε 10 μερες το εχεις ελεος κλειστε τα ελτα ζημια κανουν πλεων!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...