Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 60 τίτλοι της EA Games έρχονται στο Xbox Game Pass για PC


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Προφανώς έτσι είναι.

maxresdefault.jpg.58a5016de3398a2ba9f469f9bb980b7e.jpg

10 λεπτά πριν, eko13 είπε

Πραγματικά αυτό μου φαίνεται πολύ κουφό... Ουσιαστικά με αυτό που κάνει ακυρώνει το απλό πακέτο της, δεν υπάρχει κανένας λόγος να το πάρεις αφού θα ενσωματωθεί στο xpass...

Περισσότερα θα βγάζεις από το gamepass προφανώς. Για αυτό αποφάσισε να το βάλει εκεί.

 

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρέπει να είμαι ο μόνος με game pass και το μόνο που μου άρεσε ήταν το Hellblade και το Ryse son of rome που είχα σε δισκάκι. Σιγουράκι δεν ξανά κάνω ανανέωση. No hate εεε μην φατε

Επεξ/σία από Tatofski64
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μηοως κάποιος να εξηγήσει τα βασικά σε αυτό το κόσμο; άλλο devs άλλο εταιρεία που έχει υπάλληλο dev. Από εκεί και πέρα όταν έχεις κάτι άυλο το βάζεις παντού γιατί βγάζεις από παντού ότι μπορείς. Η διαφορά είναι και κάνεις δεν το λέει; δεν το καταλαβαίνει; (όχι κάνεις οκ) ότι η τιμή ενός παιχνιδιού προγράμματος δεν μπορεί να έχει τόσο υψηλή τιμή και εξηγώ στα γρήγορα. Η τιμή είναι υψηλή επειδή χάνουμε από την τεράστια πειρατεία (υποθετικά νούμερα από εταιρείες που κρατάει το κράτος για να βοηθήσει). Επιτέλους με τα ονλαιν έπεσε η πειρατεία και πλατφόρμα έπεσε η πειρατεία. Σταμάτησα να βάζω βιβλίο μέσα στην συσκευασία. Σταμάτησα την συσκευασία. Ούτε το μέσο ούτε κουτί ούτε τίποτα και μηδέν πειρατεία η ελάχιστη και η τιμή εκτός ελεγχου πλέον.

Οκ δεν είναι οικονομολόγος συγνώμη για την άποψή μου

Όσο για τα πας νομιζω είναι μια χαρά σε άτομα που παίζουν διαφορά παιχνίδια. Αν ας πούμε κάποιος παίζει ένα δύο τίτλους ονλαιν ειδικά ίσως δεν συμφέρει αλλά όχι ότι είναι κακό. Ίσως όπως και τηλεόραση ας δίναμε 50 αλλά να έχεις τα πάντα σε μια ατφορμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jmirko15 είπε

Καλά το να πιστεύει κάποιος ότι οι developers βγάζουν κάτι με το gamepass είναι τουλάχιστον χαζό αλλά ΟΚ whatever dude.

Ναι χαζή είναι ολόκληρη EA, ποια; η ΕΑ, ένας από τους πιο ληστρικούς και money hungry developers, Μια εταιρια γνωστη για το αρμεγμα franchises και παιχτων. Μια τετοια εταιρια λοιπον πιστευεις οτι θα εμπαινε στο gamepass αν δεν ηταν σιγουρη οτι ετσι θα εβγαζε περισσοτερα λεφτα;

Επεξ/σία από papapontikas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμός απο παιχνίδια,αρκετά εκ των οποιών πολύ αξιόλογα και δεν τα έχω ακόμη παίξει.

Θα Πρέπει να πάρω σίγουρα τουλάχιστον κάποιον καινούργιο SSD με την πρώτη ευκαιρία αν και θέλω και τα ακουστικά τα ασύρματα που βγήκαν και είναι πολύ καλά,δεν μας αφήνει σε ησυχία αυτή η MS ...😺

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, papapontikas είπε

Ναι χαζή είναι ολόκληρη EA, ποια; η ΕΑ, ένας από τους πιο ληστρικούς και money hungry developers, Μια εταιρια γνωστη για το αρμεγμα franchises και παιχτων. Μια τετοια εταιρια λοιπον πιστευεις οτι θα εμπαινε στο gamepass αν δεν ηταν σιγουρη οτι ετσι θα εβγαζε περισσοτερα λεφτα;

Εγώ μιλούσα καθαρά για τα direct έσοδα των devs από την ίδια την πλατφόρμα, τα οποία δεν είναι enough για να δικαιολογήσουν την είσοδο τους εκεί χωρίς κάτι άλλο (πχ να δίνεται το game μόνο μέσα από gamepass). Προφανώς boostάρεις το game μέσα από την πλατφόρμα (και προς το παρόν) πετυχαίνεις αύξηση πωλήσεων κτλ κτλ οπότε σαν σύνολο worth it. Κατά τα άλλα φταίω εγώ που δεν το διατύπωσα σωστά αλλά από την άλλη δεν με νοιάζει και τόσο να απαντάω σε κάθε ορκ που σχολίασε πιο πριν και ειδικά σε fanboys.

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ubisoft next please

😉

2 ώρες πριν, privateer είπε

ταδε εφη αλλος ενας μεγας ελληνας οικονομολογος του πληκτρολογιου🤣

Διαβασε και τπτ σχετικο πριν ποσταρεις για να μην εκτιθεσε

https://www.eurogamer.net/articles/2021-02-17-is-xbox-game-pass-too-good-to-be-true

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jmirko15 είπε

Εγώ μιλούσα καθαρά για τα direct έσοδα των devs από την ίδια την πλατφόρμα, τα οποία δεν είναι enough για να δικαιολογήσουν την είσοδο τους εκεί χωρίς κάτι άλλο (πχ να δίνεται το game μόνο μέσα από gamepass). Προφανώς boostάρεις το game μέσα από την πλατφόρμα (και προς το παρόν) πετυχαίνεις αύξηση πωλήσεων κτλ κτλ οπότε σαν σύνολο worth it. Κατά τα άλλα φταίω εγώ που δεν το διατύπωσα σωστά αλλά από την άλλη δεν με νοιάζει και τόσο να απαντάω σε κάθε ορκ που σχολίασε πιο πριν και ειδικά σε fanboys.

Έχεις στοιχεία εσύ για να αποδείξεις τίποτα απο αυτά που λες? Ξέρεις τι συμφωνίες έχουν γίνει μεταξύ Microsft και devs για να μπουν τα παιχνίδια τους στην πλατφόρμα? Νομίζεις κάθε εταιρεία που αποφασίζει να μπει στο game pass δεν ξέρει αν την συμφέρει οικονομικά ή οχι? Απορώ πραγματικά με μερικούς ξερόλες εδώ πέρα που δεν εχουν ιδεα πως λειτουργεί μια εταιρεία...

  • Like 1
  • Thanks 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, papapontikas είπε

Ναι χαζή είναι ολόκληρη EA, ποια; η ΕΑ, ένας από τους πιο ληστρικούς και money hungry developers, Μια εταιρια γνωστη για το αρμεγμα franchises και παιχτων.

Οι αγελάδες και τα πρόβατα αρμέγονται επειδή είτε τους αρέσει, είτε επειδή δεν έχουν την κατάλληλη εφυία να το αποφύγουν. Καμία ΕΑ δεν ληστεύει κανέναν. Επιχείρηση είναι.

Αν ο πελάτης θέλει να δώσει πάει να πει ότι του αρέσει αυτό που αγοράζει. Αν δίνει όμως χωρίς να του αρέσει, επαγωγικά τότε, ταυτίζεται με κάποιο από τα προαναφερόμενα ζώα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μπας και το υιοθετήσουν και άλλες εταιρίες αυτό το business model.

Μεγάλη χαζομάρα το να αγοράζεις τίτλους 30-70€ για να τους παίξεις για 3 μέρες και μετά να τους έχεις να κάθονται στο library.

Χίλιες φορές να νοικιάζεις τα παιχνίδια όπου και οι εταιρίες έχουν σταθερό εισόδημα αλλά και το κόστος είναι πιο φιλικό για τους gamers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι αντιφαν του μοντέλου της Micro ..... πάντα ξεχωρίζουν σε κάθε συζήτηση που λέγεται για κάτι θετικό προς την εταιρεία μιλάνε για οικονομικά για devs για ότι τους καπνίζει τεσπα , λες και ενδιαφέρεται κανείς για την τσέπη τον εταιριών Η τον Παραγωγών !!! Ας Καθίσω να παίξω μερικά παιχνίδια στην νέα μου κονσόλα !!! 5 -10 από τους ατέλειωτους τίτλους !!! Κάποιοι άλλοι έχουν 80αρια να δίνουν !!! Για το Spider-Man και άλλους ποιοτικούς τίτλους !!! εγώ μέχρι 4 € το μήνα νομίζω αξίζει το μήνα . Ελλάδα 2021 

Επεξ/σία από Dmspolys
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε κίνηση που αποδεικνύει στήριξη της πολιτικής του Gamepass κ έρχεται σαν χιονοστιβάδα στον κόσμο του gaming κ την οποία ακολουθούν όλο κ περισσότερες εταιρείες συναντά εδώ αντιδράσεις από... ποιους; Γνωρίζετε τα οικονομικά οφέλη από τις συμφωνίες της MS με τις άλλες εταιρείες; Μάλλον όχι φίλοι. Οι gamers πάντως κερδισμένοι είναι. 

Α, ξέχασα δεν θα πάρουν το δισκάκι να το έχουν μέχρι να χαλασει...

 

ΥΓ. "σπαταλήστε" ένα ευρώ από το εισόδημα σας και θα δείτε πόσο αξίζει! Πιστέψτε με θα σας λείψει όταν λήξει η προσφορά κ θ γίνετε φαν της υπηρεσίας. Έτσι δουλεύει το μοντέλο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To gamepass καταστρεφει το gaming. Διαλαει την gaming κοινοτητα. Σχεδον ολοι οι τιτλοι (ναι και οι350+) δεν αξιζουν μια.Τα παιχνιδια που εχει μεσα ειναι πολυ παλια και τα εχω παιξει ολα. Ακομα και αυτα που δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα ειναι παλια και τα εχω παιξει και αυτα..

Χορτασαμε απο λογια με την microsoft ,ολο ερχονται τα exclusives και ολο στο περιμενε ειμαστε. Και σιγα 23 gaming studios που εχει απο φετος, επρεπε να εχουν 23 ΑΑΑ exclusives ετοιμα με την κυκλοφορια του series X. Eιδατε  ο ανταγωνισμος ποσες κονσολες θα πουλησει παλι? Καθηστε εσεις να πιστευετε αυτον τον Φιλ Σπενσερ, μiα χαρα τα πηγαινε το xbox μεχρι που αναλαβε αυτος to 2014..

ακου ea στο game pass!!!  ποια ειναι παλι αυτη? κριμα για τους gamers

Επεξ/σία από malias4
ορθογραφια
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...