Προς το περιεχόμενο

Αρχάριος σε C#


christopherk2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους/-ες. Ενδιαφέρομαι να μάθω C# εντελώς για ερασιτεχνικούς σκοπούς. Θέλω να δημιουργήσω παιχνίδι platformer 2d σε Unity και διαπίστωσα μετά από ένα γρήγορο ψάξιμο, ότι το coding για τα scripts γίνεται σε C#. Γενικώς είμαι άσχετος με προγραμματισμό (πολιτικές επιστήμες έχω τελειώσει 😅, γνωρίζω ότι υπάρχουν διάφορες γλώσσες python, Java, C++ κτλπ. αλλά τίποτε πιο συγκεκριμένο) και θα είναι η πρώτη γλώσσα προγραμματισμού που σκοπεύω να μάθω. Το βασικό μου ερώτημα είναι από που θα πρέπει να ξεκινήσω. Δεν γνωρίζω αν θα πρέπει να διαβάσω κάποια βιβλία και ποια, ή αν θα πρέπει να παρακολουθήσω κάποιο online course από τα πάρα πολλά που κυκλοφορούν εκεί έξω, ή και τα δύο. Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου φανεί πάρα πολύ χρήσιμη. Αναμένω τα φώτα σας. Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτείνω να ξεκινήσεις από αυτό το tutorial. Περίμενε να το βρεις σε έκπτωση, μπαίνει συχνά στα 11-12 ή και 10 ευρώ. Είναι για αρχάριους αλλά έχει πολύ υλικό και για την unity και για c#.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, antbyron είπε

Σου προτείνω να ξεκινήσεις από αυτό το tutorial. Περίμενε να το βρεις σε έκπτωση, μπαίνει συχνά στα 11-12 ή και 10 ευρώ. Είναι για αρχάριους αλλά έχει πολύ υλικό και για την unity και για c#.

Ευχαριστώ πάρα πολύ, θα το παρακολουθώ κι όταν το πετύχω σε έκπτωση θα το αγοράσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...