Προς το περιεχόμενο

Εγκατάσταση Android εφαρμογών σε chromebook (?)


Giorgos9004

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ την παρέα του Insomnia! Έχω ένα λαπτοπ Acer chromebook και λόγω της κατάστασης το χρησιμοποιώ αρκετές ώρες καθημερινά, πρέπει λοιπόν να εγκαταστήσω το viber. Μετά από αναζήτηση στο ίντερνετ δεν έβγαλα άκρη κ γι' αυτό ρωτάω εδώ, ξέρει κανείς εάν μπορώ να το εγκαταστήσω και πως? 

Ευχαριστώ! 

Επεξ/σία από Giorgos9004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Κανονικά,πας στο play store και το κατεβάζεις.Εγω το έχω εγκατεστημένο.Απλά είναι το ίδιο με αυτό που έχεις στο κινητό ως νούμερο.

image.png.4fd091bf392178cf90af495dbcedb1fa.png

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση! 

Το έχω προσπαθήσει αλλά μου λέει ότι η εφαρμογή viber είναι ήδη εγκατεστημένη στο κινητό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε το https://www.chromegeek.com/download-viber-app-now-works-on-chrome-os-and-chromebooks/ 

Να πω την αληθεια δεν θυμάμαι αν ειχα κάνει κάτι περίεργο πριν σχεδόν 2 χρόνια που το πέρασα.

 

Εχω τον ίδιο google λογαριασμό και σε κινητό και σε chromebook

 

Δοκίμασε και απο το site του viber.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Για δοκίμασε το https://www.chromegeek.com/download-viber-app-now-works-on-chrome-os-and-chromebooks/ 

Να πω την αληθεια δεν θυμάμαι αν ειχα κάνει κάτι περίεργο πριν σχεδόν 2 χρόνια που το πέρασα.

 

Εχω τον ίδιο google λογαριασμό και σε κινητό και σε chromebook

 

Δοκίμασε και απο το site του viber.

 

Το δοκίμασα αλλά και πάλι τίποτα. Υπάρχει περίπτωση να φταίει το ότι έχω το ίδιο email σε κινητό - λαπτοπ? IMG_20210324_215752.jpg.a60969531fbb0f41a93f68cc59d1e96d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι πρέπει αν θες το ίδιο νούμερο και στα δυο.Δεν ξέρω τι φταίει,δεν μπορώ να θυμηθώ αν έκανα και εγω κάτι περίεργο για να το βάλω .

Δεν έχεις το play store ως εφαρμογή στο chromebook?Koίτα στο δικό μου ότι μπαίνω απο το playstore  κατευθείαν και όχι απο τον browser. 

Eπίσης μήπως έχεις μείνει πίσω στις ενημερώσεις ;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ετσι πρέπει αν θες το ίδιο νούμερο και στα δυο.Δεν ξέρω τι φταίει,δεν μπορώ να θυμηθώ αν έκανα και εγω κάτι περίεργο για να το βάλω .

Δεν έχεις το play store ως εφαρμογή στο chromebook?Koίτα στο δικό μου ότι μπαίνω απο το playstore  κατευθείαν και όχι απο τον browser. 

Eπίσης μήπως έχεις μείνει πίσω στις ενημερώσεις ;

Όχι, έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις, δεν έχει εγκατεστημένο το play store, εγκατεστημένο έχει μόνο το Chrome Web store, στο οποίο όμως δεν υπάρχει το viber 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Giorgos9004 είπε

Όχι, έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις, δεν έχει εγκατεστημένο το play store, εγκατεστημένο έχει μόνο το Chrome Web store, στο οποίο όμως δεν υπάρχει το viber 

Δεν ξέρω τι άλλο να πω για να βοηθήσω,sorry.

Για τις ενημερώσεις το έγραψα γιατί σε εμένα έχει αλλάξει το κουμπί των ρυθμίσεων με την τελευταία μεγάλη ενημέρωση ενω σε εσένα είναι το παλιό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν ξέρω τι άλλο να πω για να βοηθήσω,sorry.

Για τις ενημερώσεις το έγραψα γιατί σε εμένα έχει αλλάξει το κουμπί των ρυθμίσεων με την τελευταία μεγάλη ενημέρωση ενω σε εσένα είναι το παλιό.

Τοτε θα το πάω σε ένα κατάστημα της περιοχής το συντομότερο δυνατό, να ρωτήσω εκεί τι γίνεται. Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Καλό σας βράδυ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...