Προς το περιεχόμενο

Στο τελωνειο δεν ξερουν τι τους γινεται!!!


digkasman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα ακουστε και βγαλτε συμπερασμα περιμενα δεμα απο κινα μου ερχεται μνμ στο κινητο να τους στειλω την αποδειξη πληρωμης στελνω την αποδειξη paypal το συνολο ειναι 12,86 ευρω η ποσοτητα ηταν X5 τεμαχια το ενα τεμαχιο εβγαινε 2,57 ευρω και μου ερχεται να πληρωσω 34,99 ευρω τελωνειο!!!! αν ειναι δυνατον ουτε μια αποδειξη απο το paypal δεν ξερουν να διαβαζουν!!! αυτοι αυτο που εκαναν ειναι να βαλουν 12,86 Χ 5 ενω κανονικα ειναι 2,57 Χ 5 αν ειναι δυνατον!!! τους εστειλα μνμ και περιμενω απαντηση βεβαια δεν θα παω να το παραλαβω το δεμα και θα καταγγειλω αυτη την ενεργεια....

Επεξ/σία από digkasman
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, digkasman είπε

καλησπερα ακουστε και βγαλτε συμπερασμα περιμενα δεμα απο κινα μου ερχεται μνμ στο κινητο να τους στειλω την αποδειξη πληρωμης στελνω την αποδειξη paypal το συνολο ειναι 12,82 ευρω η ποσοτητα ηταν X5 τεμαχια το ενα τεμαχιο εβγαινε 2,57 ευρω και μου ερχεται να πληρωσω 34,99 ευρω τελωνειο!!!! αν ειναι δυνατον ουτε μια αποδειξη απο το paypal δεν ξερουν να διαβαζουν!!! αυτοι αυτο που εκαναν ειναι να βαλουν 12,82 Χ 5 ενω κανονικα ειναι 2,57 Χ 5 αν ειναι δυνατον!!! τους εστειλα μνμ και περιμενω απαντηση βεβαια δεν θα παω να το παραλαβω το δεμα και θα καταγγειλω αυτη την ενεργεια....

Εγώ είχα ένο δέμα των 21,5€ τελική τιμή... 

Μαζί εκείνη την μέρα έκανα μαζί 4 αγορές 120€ περίπου σύνολο... 

Τους έστειλα όλα τα στοιχεία, αλλά η χρέωση της κάρτας είναι 120...

Τους εξήγησα με κείμενο τι έγινε (κείμενο για χαζούς) ...

Έβαλα λινκ από το προϊόν για να δουν πόσο πωλείτε....

Αποτέλεσμα να μην χρεώσουν τίποτα... 

Οπότε πιθανόν να μην το εξηγησες σωστά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ελτα εχουν καταντησει το μεγαλυτερο δημοσιο κωλοχανειο της χωρας και δε προκειται να αλλαξει αν δεν ιδιωτικοποιηθουν τελειως (με ο,τι συνεπαγεται αυτο στις μετεπειτα χρεωσεις των υπηρεσιων τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Τι σχέση έχει αυτό με το θέμα εδώ? 

εχει σχεση, με αυτα που εκτελωνιζουν και διαχειριζονται τα ελτα, οπως και αυτο του φιλου πιο πανω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, duende είπε

εχει σχεση, με αυτα που εκτελωνιζουν και διαχειριζονται τα ελτα, οπως και αυτο του φιλου πιο πανω..

Νόμιζα ότι οι τελωνειακοί υπάλληλοι χρεώνουν τα ποσά. Γράψε λάθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 28/3/2021 στις 1:38 ΜΜ, andreas1gr είπε

Εγώ είχα ένο δέμα των 21,5€ τελική τιμή... 

Μαζί εκείνη την μέρα έκανα μαζί 4 αγορές 120€ περίπου σύνολο... 

Τους έστειλα όλα τα στοιχεία, αλλά η χρέωση της κάρτας είναι 120...

Τους εξήγησα με κείμενο τι έγινε (κείμενο για χαζούς) ...

Έβαλα λινκ από το προϊόν για να δουν πόσο πωλείτε....

Αποτέλεσμα να μην χρεώσουν τίποτα... 

Οπότε πιθανόν να μην το εξηγησες σωστά... 

συγνωμη τι ακριβως να εξηγησω??? τους εστειλα την αποδειξη του paypal οπου λεει ποσοτητα 5Χ και τελικη τιμη ολων 12,86 δηλαδη ποσο πιο απλα??? δεν ξερουν να διαβαζουν μια αποδειξη paypal??? ασε που τους εστειλα και την σελιδα του ebay οπου δειχνει οτι το ενα εκανε 2,57 ευρω...

ειδου και η αποδειξη που φαινεται το συνολο τους εστειλα και μνμ και ουτε μεχρι στιγμης απαντανε!!!
paypal.jpg.d1cf2ab6e4e3fd47431716287b8f05e3.jpg
 

Επεξ/σία από digkasman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, digkasman είπε

συγνωμη τι ακριβως να εξηγησω??? τους εστειλα την αποδειξη του paypal οπου λεει ποσοτητα 5Χ και τελικη τιμη ολων 12,86 δηλαδη ποσο πιο απλα??? δεν ξερουν να διαβαζουν μια αποδειξη paypal??? ασε που τους εστειλα και την σελιδα του ebay οπου δειχνει οτι το ενα εκανε 2,57 ευρω...

ειδου και η αποδειξη που φαινεται το συνολο τους εστειλα και μνμ και ουτε μεχρι στιγμης απαντανε!!!
paypal.jpg.d1cf2ab6e4e3fd47431716287b8f05e3.jpg
 

Δυστυχώς δεν μπορείς να κανεις κ πολλά ήδη τα έκανες σωστά από τη στιγμή που εκτός από την ηλεκτ.απόδειξη έστειλες και το λινκ από eBay. Κάνε μια επαναληψη αποστολής ξανά με pp κ eBay link k το tracking no.της παραγγελίας μιας και τα εκκαθαρίζουν μήπως το ξαναδούν κ δουν για την ποσότητα βάλε στο μαιλ με bold ότι είναι x 5 μήπως κ ρολάρει το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, aces είπε

Δυστυχώς δεν μπορείς να κανεις κ πολλά ήδη τα έκανες σωστά από τη στιγμή που εκτός από την ηλεκτ.απόδειξη έστειλες και το λινκ από eBay. Κάνε μια επαναληψη αποστολής ξανά με pp κ eBay link k το tracking no.της παραγγελίας μιας και τα εκκαθαρίζουν μήπως το ξαναδούν κ δουν για την ποσότητα βάλε στο μαιλ με bold ότι είναι x 5 μήπως κ ρολάρει το πράγμα.

Σημερα εκανα καταγγελια (www.eett.gr) εντωμεταξυ μετα απο 3 μνμ προς το τελωνειο καμια απαντηση με λιγα λογια ζητανε την αποδειξη πληρωμης για την αγορα που κανεις χωρις να ξερουν να την διαβαζουν αν ειναι δυνατον και παντα προσεχω να μην ξεπερνω τα 20 ευρω για πραγματα μικρα για να μην εχει τελωνειο και ουτε παω να το παρω το δεμα προτιμο να χασω απο τον κινεζο 12,86 ευρω παρα να πληρωσω 35 ευρω σαν βλακας!!! και θα εξηγησω στον κινεζο πως εχει το θεμα ισως αυτος καταλαβει πιο πολλες ελπιδες εχω παρα με το τελωνειο και τωρα αυτος ο υπαλληλος πληρωνεται απο το ελληνικο κρατος και απο ολους εμας να τους χαιρομαστε φιλοι μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, digkasman είπε

Σημερα εκανα καταγγελια (www.eett.gr) εντωμεταξυ μετα απο 3 μνμ προς το τελωνειο καμια απαντηση με λιγα λογια ζητανε την αποδειξη πληρωμης για την αγορα που κανεις χωρις να ξερουν να την διαβαζουν αν ειναι δυνατον και παντα προσεχω να μην ξεπερνω τα 20 ευρω για πραγματα μικρα για να μην εχει τελωνειο και ουτε παω να το παρω το δεμα προτιμο να χασω απο τον κινεζο 12,86 ευρω παρα να πληρωσω 35 ευρω σαν βλακας!!! και θα εξηγησω στον κινεζο πως εχει το θεμα ισως αυτος καταλαβει πιο πολλες ελπιδες εχω παρα με το τελωνειο και τωρα αυτος ο υπαλληλος πληρωνεται απο το ελληνικο κρατος και απο ολους εμας να τους χαιρομαστε φιλοι μου....

το πρόβλημα με το δημόσιο ειναι οτι έχουν κατάργηση το πειθαρχικό και την αξιολόγηση 

μετά την καταγγελία σου εχει μονογράφει απο υπάλληλο ευκολα βρίσκεται και στην 3-4/ 10 φορά πήγαινε να κανεις άλλη δουλειά

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου έλεος δηλαδή

α) πολιτικό είναι το θέμα, τον υπάλληλο ότι του λένε κάνει. Θα δουλέψει σύμφωνα με τα εργαλεία που του έχουνε δώσει.

β) Υπάρχει αξιολόγηση, όπως και πειθαρχικό, γιατί δεν υπάρχει σύστημα χωρίς κανόνες.

Αν έχετε απορία γιατί δε διώχνουν τον κακό υπάλληλο διαβάστε ξανά το (α).

Δε ξέρω τι υπαλλήλους έχει το τελωνείο (του λιμενικού είναι?) και όχι μόνο δεν έχω σχέση αλλά και εγώ περιμένω αρκετό καιρό δέμα από το ali.

Βρήκα τα τηλέφωνα και τους κάλεσα και το σηκώσανε (δεν είχανε τηλεφωνητή με το γνωστό ποίημα "η κλήση σας βρίσκεται σε αναμονή και τέτοια"), όμως δεν λέω πως δεν υπάρχει και κακός υπάλληλος υπάρχει υπάρχουν και θα υπάρχουν... 

αλλά όταν βλέπω στο ινσόμνια θέμα " Στο τελωνείο δε ξέρουν τι τους γίνεται με τρία θαυμαστικά παρακαλώ και μπαίνω μήπως βρω λύση στο δικό μου το θέμα και αντί αυτού καταλήγουμε να ψάχνουμε να βρούμε κάποιον να λιθοβολήσουμε,

μάλλον έχουμε πιάσει πάτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, hercoulis είπε

κάπου έλεος δηλαδή

α) πολιτικό είναι το θέμα, τον υπάλληλο ότι του λένε κάνει. Θα δουλέψει σύμφωνα με τα εργαλεία που του έχουνε δώσει.

β) Υπάρχει αξιολόγηση, όπως και πειθαρχικό, γιατί δεν υπάρχει σύστημα χωρίς κανόνες.

Αν έχετε απορία γιατί δε διώχνουν τον κακό υπάλληλο διαβάστε ξανά το (α).

Δε ξέρω τι υπαλλήλους έχει το τελωνείο (του λιμενικού είναι?) και όχι μόνο δεν έχω σχέση αλλά και εγώ περιμένω αρκετό καιρό δέμα από το ali.

Βρήκα τα τηλέφωνα και τους κάλεσα και το σηκώσανε (δεν είχανε τηλεφωνητή με το γνωστό ποίημα "η κλήση σας βρίσκεται σε αναμονή και τέτοια"), όμως δεν λέω πως δεν υπάρχει και κακός υπάλληλος υπάρχει υπάρχουν και θα υπάρχουν... 

αλλά όταν βλέπω στο ινσόμνια θέμα " Στο τελωνείο δε ξέρουν τι τους γίνεται με τρία θαυμαστικά παρακαλώ και μπαίνω μήπως βρω λύση στο δικό μου το θέμα και αντί αυτού καταλήγουμε να ψάχνουμε να βρούμε κάποιον να λιθοβολήσουμε,

μάλλον έχουμε πιάσει πάτο.

Καλα που ειναι το θεμα πολιτικο δεν ξερουν να διαβαζουν την αποδειξη τι δεν καταλαβαινεις??? φιλε μου ειναι δυνατον να το εχουν εκει 1 μηνα κι ολας και ασε την καθυστερηση που τρως στο τελος σου βαζουν και παρανομο χαρατσι και λες ειναι πολιτικο θεμα αν ο υπαλληλος δεν ξερει τι να κανει πλακα κανουμε τωρα??? και σημερα μετα απο μερες μου απαντησαν να ξανα κανω αιτηση για να περασει ξανα ελεγχο ο οποιος κανα μηνα παλι μεχρι να ερθει η σειρα του ευτυχως ο φουκαρας ο κινεζος εδειξε κατανοησει του εδωσα τα εξοδα αποστολης και ο ανθρωπος μου γυρισε καποια χρηματα πισω οσο για τον τιτλο και λιγα ειπα!!! και με τετοιο δημοσιο που εχουν υπαλληλους που δεν ξερουν καλα την δουλεια τους οχι ολοι!!! αλλα ειναι αρκετοι ΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΤΟ ΣΑΝ ΧΩΡΑ!!!

Επεξ/σία από digkasman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...