Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου smartphone


Infant

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολη την ομαδα και ελπιζω να είστε ολοι καλα. Μετα απο 5 χρονια με ενα iphone 5s ηρθε η ωρα για ενα καινουργιο κινητο και θα ηθελα την βοηθεια σας. 
1) Χρήματα που μπορούμε να διαθέσουμε;
300Ε max
2) Μας ενδιαφέρει η αγορά από Ελλάδα ή από εξωτερικό;
Απο ελλαδα μονο
3) Μας ενδιαφέρει η αγορά από συγκεκριμένο κατάστημα;
Οχι 
4) Αναζητούμε μόνο καινούριες ή και μεταχειρισμένες συσκευές;
Καινουργιο
5) Μέγεθος οθόνης;
Μεχρι 6,5 θα ηταν το ιδανικο 
6) Κάποιο ειδικό χαρακτηριστικό (όπως αδιαβροχοποίηση, 2SIM+1SD, NFC κτλ);
Δεν θα ελεγα οχι σε Nfc ή ακομα και σε αδιαβροχοποιηση, αλλα δεν με καιει κιολας 
7) Μας ενδιαφέρει η απόδοση των καμερών;
Ναι, αν και σε αυτην την τιμη που ψαχνω το ξερω οτι δεν θα εχω το τοπ αλλα θελω να εχω μια decent  καμερα 
8 ) Μας ενδιαφέρει η αυτονομία;
Ναι, μετα το iphone δεν θελω να εχω παλι πονοκεφαλους για το καθε ποσο φορτιζω το κινητο
9) Για τι χρήση προορίζεται η συσκευή; (Γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά)
Κυριως facebook, messenger και καποια απλα παιχνιδια

Με το λιγο ψαξιμο που εχω κανει, εχω καταληξει στο poco x3 και στο realme 7pro.  Οποιος εχει να προτεινει κατι αλλο περα απο αυτα τα δυο αλλα και εντυπωσεις που εχει καποιος πανω σε αυτα τα δυο κινητα θα ηθελα να τις ακουσω.
Ευχαριστω εκ των προτερων !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα αρα απο iphone θα πας σε android ; 

κανοντας μια συγκριση εδω https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10461&idPhone2=10380 

για τα 2 κινητα που λες παραπανω βλεπω οτι το realme x7 pro εχει μεγαλυτερη μπαταρια και nfc αλλα δεν εχει θυρα ακουστικων 3, 5  και οθονη super amoled ενω το poco εχει οθονη ips , δεν εχει nfc αλλα εχει θυρα ακουστικων 3, 5''. 

Εγω θα κοιταγα να παρω ενα κινητο με 5g και σκεφτομαι για huawei p40 lite 5g ( δεν εχει google services ) απο την αλλη και το tcl που ειδα στο γερμανο με 5g κοντα στα 300 ευρω ωραιο ητανε , αλλα μου αρεσει η huawei. Τελος πολυ ωραιο ειναι και το p30 lite αλλα δεν ειναι 5g. 

Εγω περιμενω να τα βρω σε καποιο καταστημα να παω να τα δω απο κοντα! διοτι με βιντεο στο youtube δεν βγαζω ακρη και θα σου προτεινα να το δεις απο κοντα κατα την γνωμη μου , καλα τα σχολια αλλα εχει διαφορα να το δεις απο κοντα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...