Προς το περιεχόμενο

Line of Duty


SergioX

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν υπάρει τόπικ για την συγκεκριμένη σειρά,έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν είδα κάτι.Αν υπάρχει ήδη,παρακαλώ κάποιος admin να το τακτοποιήσει.

 

Αγγλική αστυνομική σειρά 6 κύκλων,οι 5 είναι διαθέσιμοι στο νετφλιξ,ο 6ος μόλις ξεκίνησε στο BBC.

Τι σειρά είναι αυτή!?Μιλάμε έχω πάθει την πλάκα μου.Την ξεκίνησα στο χαλαρό και έφαγα τέτοιο κόλλημα που έχω δει απανωτά τους 4.Όποιος δεν την έχει δεί,την συστήνω ανεπιφύλακτα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Και εγω την ειχα ξεκινησει ουσιαστικα μην εχοντας κατι αλλο να δω και κολλησα. Αναμενοντας να τελειωσει η σαιζον για να τα δω μαζεμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραία σειρά.Γενικα οι Άγγλοι έχουν εξαιρετικές αστυνομικές σειρές.Τσέκαρε και τις A touch of Frost, Inspector Morse, Endeavour,Happy Valley, Lewis, George Gently,Cracker,Wire in the blood, Grantchester,Broadchurch,Luther, Unforgotten,Sherlock,River.Εγώ είχα κολλήσει με τον Frost.Αυτό που μου αρέσει με τις αγγλικές είναι η έλλειψη της ποζεριάς και ότι δίνουν περισσότερο βάρος στο δράμα σε σχέση με τις αμερικανικές.Εκτός φυσικά του Sherlock που είναι η επιτομή της ποζεριάς.Αν και οι Αμερικάνοι έχουν εξαιρετικά σενάρια και απίστευτη λεπτομέρεια.Στις αγγλικές θα βρεις πολλά λάθη και αρκετά επιφανειακή προσέγγιση κάποιες φορές.Αλλά η αισθητική τους είναι εξαιρετική.Ακόμα δεν έχω βρει σειρά που να με εντυπωσίασε περισσότερο από τον Frost σαν χαρακτήρα.Από τους πιο ολοκληρωμένους και αληθοφανής και κατά τη γνώμη μου τραγικούς χαρακτήρες.

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις προτάσεις,τα περισσότερα τα εχω δει και μου άρεσαν.Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το Sherlock...

Σε αυτή τη σειρά αναφέρεσαι με τον χαρακτήρα του Frost? https://www.imdb.com/title/tt0108967/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SergioX είπε

Ευχαριστώ για τις προτάσεις,τα περισσότερα τα εχω δει και μου άρεσαν.Το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν το Sherlock...

Σε αυτή τη σειρά αναφέρεσαι με τον χαρακτήρα του Frost? https://www.imdb.com/title/tt0108967/

Ναι αυτή είναι η σειρά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τέλεια η 6η σεζόν, κάθε φορά περνάει νεράκι η ώρα και μετά ανυπομονώ για το επόμενο επεισόδιο! Και δυστυχώς τελειώνει σε μία βδομάδα, δεν ξέρω τί θα κάνω μετά ! 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/3/2021 στις 7:06 ΜΜ, SergioX είπε

Δεν ξέρω αν υπάρει τόπικ για την συγκεκριμένη σειρά,έκανα μια αναζήτηση αλλά δεν είδα κάτι.Αν υπάρχει ήδη,παρακαλώ κάποιος admin να το τακτοποιήσει.

 

Αγγλική αστυνομική σειρά 6 κύκλων,οι 5 είναι διαθέσιμοι στο νετφλιξ,ο 6ος μόλις ξεκίνησε στο BBC.

Τι σειρά είναι αυτή!?Μιλάμε έχω πάθει την πλάκα μου.Την ξεκίνησα στο χαλαρό και έφαγα τέτοιο κόλλημα που έχω δει απανωτά τους 4.Όποιος δεν την έχει δεί,την συστήνω ανεπιφύλακτα!

Συμφωνώ και επαυξάνω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...