Προς το περιεχόμενο

VGA MSI NVIDIA GEFORCE GT710 2GB GT710 2GD3H LP 2GB DDR3 PCI-E RETAIL


vaiol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στο φόρουμ!
έχω δύο επιτραπέζιους dell τον optiplex 755 και τον optiplex 7010 που είναι αρκετά καλύτερος από τον πρώτο!
Έχω πάρει την κάρτα γραφικών που έβαλα στον τίτλο:VGA MSI NVIDIA GEFORCE GT710 2GB GT710 2GD3H LP 2GB DDR3 PCI-E RETAIL
αλλά δεν λειτουργεί σε κανέναν από τους 2.....την έχω κουμπώσει ξεκουμπώσει αρκετές φορές...την επέστρεψα πίσω στο eshop
την έλεγξαν κ είπαν ότι λειτουργεί μια χαρά...τι μπορεί να φταίει???θεωρώ ότι είναι η τροφοδοσία??κάτι άλλο??
Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όταν έβαλα την ίδια κάρτα στον 7010, απλά περίμενα πολλή ώρα, μέχρι να την καταλάβει. Για αρκετά λεπτά η οθόνη ήταν τελείως κενή σε σημείο να νομίζω ότι δεν δουλεύει.  Δοκίμασε να ανοίξεις τον υπολογιστή και να τον αφήσεις 5-10 min, κάνε καμιά βόλτα στην κουζίνα όσο περιμένεις για να μην αγχώνεσαι.

 

 

Επεξ/σία από lightname
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, lightname είπε

Όταν έβαλα την ίδια κάρτα στον 7010, απλά περίμενα πολλή ώρα, μέχρι να την καταλάβει. Για αρκετά λεπτά η οθόνη ήταν τελείως κενή σε σημείο να νομίζω ότι δεν δουλεύει.  Δοκίμασε να ανοίξεις τον υπολογιστή και να τον αφήσεις 5-10 min, κάνε καμιά βόλτα στην κουζίνα όσο περιμένεις για να μην αγχώνεσαι.

 

 

Καλημέρα κ σε ευχαριστώ.όταν διάβασα το σχόλιο λέω αν είναι αυτό θα τρελαθώ....!!!το άφησα πάνω απ΄25 30 λεπτά...δυστυχώς δεν έγινε κάτι κ στη vga και στην hdmi....δε ξέρω τι φταίει δε μου έχει ξανατύχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, lightname είπε

Δοκίμασες να βάλεις default ρυθμίσεις στο BIOS?

όχι αλλά την προηγούμενη που είχα παρόμοια αλλά παλιότερη με 1g την έβλεπε κανονικά....πρέπει να αλλάξω κάτι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι ειδικός απλά είχα παρόμοια θέματα,  σε αυτόν τον συνδυασμό που λύθηκαν όταν διάλεξα default ρυθμίσεις στο BIOS. (Όταν είχα βγάλει την κάρτα δεν δούλευε μέχρι να επιλέξω default ρυθμίσεις στο BIOS). Για αυτό θα πρότεινα να δοκιμάσεις και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lightname είπε

Δεν είμαι ειδικός απλά είχα παρόμοια θέματα,  σε αυτόν τον συνδυασμό που λύθηκαν όταν διάλεξα default ρυθμίσεις στο BIOS. (Όταν είχα βγάλει την κάρτα δεν δούλευε μέχρι να επιλέξω default ρυθμίσεις στο BIOS). Για αυτό θα πρότεινα να δοκιμάσεις και αυτό.

μια χαρά βοήθεια δίνεις κ σε ευχαριστώ...το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι πως θα μπω bios αφού δεν δίνει κάν εικόνα...να την βγάλω κ να μπω με την ενσωματωμένη αλλά στο default δεν θα είναι πάλι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο bios λογικα θα εχει επιλογη για το που να δινει εξοδο.

Αν δεν εχεις,απλα μπες bios απενεργοποιησε την Onboard κλεισε τον υπολογιστη και βαλε μετα την 710.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Dantε είπε

Στο bios λογικα θα εχει επιλογη για το που να δινει εξοδο.

Αν δεν εχεις,απλα μπες bios απενεργοποιησε την Onboard κλεισε τον υπολογιστη και βαλε μετα την 710.

Ευχαριστώ το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι γιατί δούλευε κανονικά  με τις πιο παλιές που ήταν nvidia κ αυτές χωρίς κάποια ρύθμιση και αν είναι ασφαλές να απενεργοποιήσω την onboard μη δεν δίνει καν σήμα μετά...κάπου το είχα διαβάσει αυτό για αυτό ρτάω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dantε είπε

Αν δε δινει σημα,κανεις bios reset με το jumperακι και θα ξανα δωσει.

έγινε θα το κάνω κ ποστάρω ευχαριστώ!!

Νομίζω αυτό που ζητάμε ήταν από πριν ενεργοποιημένο όπως δείχνει η εικόνα??

IMG_20210331_142321-picsay.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GH 61 είπε

Ποιες ηταν οι παλιες;  Εχεις διαγραψει τους παλιους drivers;

Η προηγούμενη ήταν ίδια με αυτή απλά ήταν 1g όχι 2 (τον ίδιο driver έχουν) και πιο παλιά ήταν μία VGA ASUS EAH5450 SILENT/DI/1GD3 LP 1GB PCI-E RETAIL κ είχα κάνει κάποια στιγμή φορμάτ οπότε ο driver της Asus έχει σβηστεί..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, GH 61 είπε

Δοκιμασες να κατευασεις τους drivers της MSI;

έχει δισκάκι η κάρτα. της παλιάς της είχα κάνει κ update κτλ.Αυτή δε τη βλέπει καν..κανονικά δε πρέπει να ανοίξει κ μετα να κάνεις εγκατάσταση τους drivers??..η οθόνη μένει μπλε κενή κ την άφησα ώρα πολύ πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...