Προς το περιεχόμενο

Ποια Μηχανη Nespresso προτεινετε


barlegend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια

μιας που βλεπω οτι εχετε βοηθησει αρκετα ατομα ειπα να κανω και εγω μια αναζητηση βοηθειας

θελω να παρω πρωτη φορα στην ζωη μου μηχανη καφε συγκεκριμενα με καψουλες για Εσπρεσσο να υποστηριζει της Nespresso

εχω δει πως η Nespresso Krups Inissia ειναι νο1 σε πωλησεις αλλα δεν ξερω πραγματικα τι μου προτεινετε max budget 100 ευρω

να σημειωσω οτι δεν με ενδιαφερει τιτποτα αλλο εκτος απο το να πιω ενα εσπρεσσακι ωραιο σωστο πριν παω για δουλεια η προπονηση δεν θελω παραδειγμα να φτιαχνω αφρογαλα για καπουτσινο κτλπ θα εκτιμισω την οποιαδηποτε βοηθεια ειδικα απο ατομα που γνωριζουν  κατεχουν καποια η δουλευουν ως μπαριστες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα πριν 2-3 βδομάδες παρέλαβα την essenza mini, την διάλεξα λογω του ότι ειναι πιο τετράγωνισμενη απο αυτη που αναφέρεις για κανένα αλλο λόγο. οι διαφορές μεταξυ τους ειναι οπτικές και μονο. εγω την πηρα με μια προσφορά που έτρεχε με το αεροτσινο δωρο απο mediamrkt με οποιαδήποτε Nespresso, αλλα αφου δε σε νοιάζει το αεροτσινο διάλεξε σχέδιο πάρτην απο Σκρουτζ και τελείωσες. ο καφές που βγάζει ειναι πολυ καλος και με ωραιο καϊμάκι, εγω πίνω λουνγκο. εχω δοκιμάσει κάψουλες lor, Jacobs και Nespresso.

μη ζητας γνωμες απο μπαριστα η από άτομα που το "κατέχουν" γιατι θα σε κράξουν και θα σου πουν να παρεις κανονική εσπρεσιερα, και αν θέλεις ακομα πιο σωστό αποτέλεσμα θα σου πουν να παρεις και μυλο κοπης. έχω φίλο που δουλεύει σε καφε και αλλος που δουλεύει σε μαγαζι που τροφοδοτεί καφε μαγαζια, και οι δυο ηταν πολυ κατα της κάψουλας.

Επεξ/σία από someone-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην το ψάχνεις. Όλες ίδιες είναι. Δεν υπάρχει κάποια ουσιαστική διαφορά. Απλά να κάνεις αφαλάτωση συχνά (οταν προβλέπεται δηλαδη).

8 ώρες πριν, someone- είπε

μη ζητας γνωμες απο μπαριστα η από άτομα που το "κατέχουν" γιατι θα σε κράξουν και θα σου πουν να παρεις κανονική εσπρεσιερα, και αν θέλεις ακομα πιο σωστό αποτέλεσμα θα σου πουν να παρεις και μυλο κοπης. έχω φίλο που δουλεύει σε καφε και αλλος που δουλεύει σε μαγαζι που τροφοδοτεί καφε μαγαζια, και οι δυο ηταν πολυ κατα της κάψουλας.

Και όπως λέει και ο φίλος από πάνω....μοοοοολις είσαι διατεθειμένος να χαλάσεις από 600€+, θα σου πούμε ποια μηχανή και ποιο μύλο να πάρεις για να πιείς σωστό espresso !!! ;) :) 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...