Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερωτικά, με το προηγούμενο update 3.21.75 φρικάρισα καθώς η εικόνα έκανε έντονα σπασίματα είτε σε τηλεοπτικό σήμα είτε σε 4k- 1080p. Τελικά της έκανα reset factory settings και το πρόβλημα έπαψε. Δεν ξέρω αν αυτός είναι ένας από τους λόγους που σχετικά σύντομα βγήκε και νέο update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Crus είπε

Προσωπικα δεν θα την εβαζα σε Eco mode, διοτι αυτο επηρρεαζει την φωτεινοτητα, ειδικα σε HDR περιεχομενο.

Άλλο το το προφίλ εικόνας Eco και άλλο η εξοικονόμηση ενέργειας. 

για κάποιο λόγο το eco mode, το οποίο είναι και το default, βάζει τη φωτεινότητα στο φουλ.

Η εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιείται από  διαφορετικό σημείο στο μενού των ρυθμίσεων και όντως επηρρεάζει τη φωτεινότητα. Εγώ εκλεί το έχω για τηλεοπτικό σήμα και το απενεργοποιώ για hdr και ταινίες

Τουλάχιστον αυτό ισχύει στην Β8v που έχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, POUARO είπε

Την παρηγειλα και εγω.. τι πρεπει να κανω για την LG?( για την καρτα..)?

 

16 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Καλή ερώτηση, κι εγώ θα ήθελα να ξέρω.

4.2 Έπειτα από την ολοκλήρωση της αγοράς και απαραιτήτως έως την 02/05/2021, ο συμμετέχων θα πρέπει να καλέσει στο Κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της Διοργανώτριας στους ακόλουθους τηλεφωνικούς αριθμούς (χρεώσεις ανάλογα με την τιμολογιακή πολιτική του παρόχου υπηρεσιών τηλεπικοινωνίας): 801 11 200900 (από σταθερό) και στο 2104800564 (από κινητό) και να παρέχει τα απαιτούμενα στοιχεία για την παραλαβή του δώρου. Τα στοιχεία που απαιτούνται για την ολοκλήρωση της διαδικασίας είναι τα ακόλουθα:

4.2.1 Προσωπικά στοιχεία: όνομα, επίθετο, ημερομηνία γέννησης, τηλέφωνο επικοινωνίας, διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (e-mail), διεύθυνση κατοικίας ή/και διεύθυνση παραλαβής δώρου σε περίπτωση που είναι διαφορετική από τη δηλωθείσα διεύθυνση κατοικίας.

4.2.2 Λοιπά στοιχεία αγοράς: αριθμός και ημερομηνία παραστατικού αγοράς, επωνυμία καταστήματος αγοράς και κωδικός προϊόντος. Το φωτοαντίγραφο ή φωτογραφία του παραστατικού αγοράς θα πρέπει να σταλεί επιπλέον στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email/email.

4.3 Ακολούθως θα διεξαχθεί σχετικός έλεγχος από το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών της Διοργανώτριας για τη συμμόρφωση της συμμετοχής με τους παρόντες όρους και προϋποθέσεις. Κατόπιν του ελέγχου αυτού, σε περίπτωση που ο συμμετέχων πληροί τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και δεν έχει αποδοθεί ο μέγιστος αριθμός δώρων, η Διοργανώτρια θα αποστέλλει μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο συμμετέχοντα εντός τριών (3) εργασίμων ημερών, ενημερώνοντάς τον για τη διαδικασία αποστολής του δώρου, ήτοι μίας δωροκάρτας Spendeo της Edenred, σύμφωνα με τα οριζόμενα αναλυτικά κατωτέρω υπό 5.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την τσίμπησα και γω την 65αρα από Κωτσόβολο όμως,επειδή δεν ειχα κάρτα Εθνικης.Την έβαλε σήμερα 1450 μειον την prepaid  300 ευρώ της lg,ειχα και μια δωροεπιταγη 50 ευρώ,μου βγήκε 1100.Θεωρω για 65αρα oled είναι καλά.

Την περιμένω λοιπόν,έρχεται να αντικαταστήσει μια εξαιρετική led του 2012 την Sony 55w905.Ελπιζω να εντυπωσιαστω με την διαφορά και να μην έχω γενικοτερα πρόβλημα με το ότι είναι oled και burn in.

Κάτι άσχετο αυτή που έχω τώρα τη Sony πόσο πιστεύετε μπορώ να τη δώσω;Μου είχε κοστίσει το 2012, 2000 ευρώ και ήταν η καλυτερη led που είχε βγει μέχρι τότε.

Επεξ/σία από 26ska
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, 26ska είπε

Την τσίμπησα και γω την 65αρα από Κωτσόβολο όμως,επειδή δεν ειχα κάρτα Εθνικης.Την έβαλε σήμερα 1450 μειον την prepaid  300 ευρώ της lg,ειχα και μια δωροεπιταγη 50 ευρώ,μου βγήκε 1100.Θεωρω για 65αρα oled είναι καλά.

Την περιμένω λοιπόν,έρχεται να αντικαταστήσει μια εξαιρετική led του 2012 την Sony 55w905.Ελπιζω να εντυπωσιαστω με την διαφορά και να μην έχω γενικοτερα πρόβλημα με το ότι είναι oled και burn in.

Κάτι άσχετο αυτή που έχω τώρα τη Sony πόσο πιστεύετε μπορώ να τη δώσω;Μου είχε κοστίσει το 2012, 2000 ευρώ και ήταν η καλυτερη led που είχε βγει μέχρι τότε.

Αδερφέ, την ίδια τηλεόραση είχαμε και την ίδια τηλεόραση πήραμε 😁

Καλές θεάσεις σε όλους και μακριά από εμάς τα burn-in

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, purif είπε

Αδερφέ, την ίδια τηλεόραση είχαμε και την ίδια τηλεόραση πήραμε 😁

Καλές θεάσεις σε όλους και μακριά από εμάς τα burn-in

 

Σοβαρά;;;Την παρελαβες τη δικιά σου;Πως την βλέπεις σε σχέση με τη sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Armoral είπε

 

4.2 Έπειτα από την ολοκλήρωση της αγοράς και απαραιτήτως έως την 02/05/2021, ο συμμετέχων θα πρέπει να καλέσει στο Κέντρο εξυπηρέτησης πελατών της Διοργανώτριας στους ακόλουθους τηλεφωνικούς αριθμούς (χρεώσεις ανάλογα με την τιμολογιακή πολιτική του παρόχου υπηρεσιών τηλεπικοινωνίας): 801 11 200900 (από σταθερό) και στο 2104800564 (από κινητό) και να παρέχει τα απαιτούμενα στοιχεία για την παραλαβή του δώρου. Τα στοιχεία που απαιτούνται για την ολοκλήρωση της διαδικασίας είναι τα ακόλουθα:

4.2.1 Προσωπικά στοιχεία: όνομα, επίθετο, ημερομηνία γέννησης, τηλέφωνο επικοινωνίας, διεύθυνση ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (e-mail), διεύθυνση κατοικίας ή/και διεύθυνση παραλαβής δώρου σε περίπτωση που είναι διαφορετική από τη δηλωθείσα διεύθυνση κατοικίας.

4.2.2 Λοιπά στοιχεία αγοράς: αριθμός και ημερομηνία παραστατικού αγοράς, επωνυμία καταστήματος αγοράς και κωδικός προϊόντος. Το φωτοαντίγραφο ή φωτογραφία του παραστατικού αγοράς θα πρέπει να σταλεί επιπλέον στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://www.lg.com/gr/support/contact/chat-email/email.

4.3 Ακολούθως θα διεξαχθεί σχετικός έλεγχος από το Κέντρο Εξυπηρέτησης Πελατών της Διοργανώτριας για τη συμμόρφωση της συμμετοχής με τους παρόντες όρους και προϋποθέσεις. Κατόπιν του ελέγχου αυτού, σε περίπτωση που ο συμμετέχων πληροί τις απαιτούμενες προϋποθέσεις και δεν έχει αποδοθεί ο μέγιστος αριθμός δώρων, η Διοργανώτρια θα αποστέλλει μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο συμμετέχοντα εντός τριών (3) εργασίμων ημερών, ενημερώνοντάς τον για τη διαδικασία αποστολής του δώρου, ήτοι μίας δωροκάρτας Spendeo της Edenred, σύμφωνα με τα οριζόμενα αναλυτικά κατωτέρω υπό 5.

Πάρα πολύ εξυπηρετικοί τους πήρα τηλέφωνο και τους έστειλα και την απόδειξη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνώμη μου πάντως σε OLED να προτιμάτε μόνο τις πιο ακριβές σειρές.... δηλαδή σειρά C9,CX κτλ που έχουν λίγο περισσότερα nits  από την σειρά B..... ειδικά όσοι προέρχεστε από τούμπανο Sony/Samsung LCD θα σας φανεί κάπως σε HDR περιεχόμενο..... όπως και να έχει σε αυτά τα χρήματα η BX είναι σα να κλέβεις εκκλησία. Νομίζω ούτε η B9 πριν 1 χρόνο δεν είχε παίξει σε τόσο χώμα έμμεση τιμή. Καλορίζικη σε όλους 😎

Υ.Γ. η 55αρα CX με το 30% της media markt νομίζω βγαίνει έμμεσα 1050 ευρώ. Ιστορικό χαμηλό και αυτή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Lotof είπε

Γνώμη μου πάντως σε OLED να προτιμάτε μόνο τις πιο ακριβές σειρές.... δηλαδή σειρά C9,CX κτλ που έχουν λίγο περισσότερα nits  από την σειρά B..... ειδικά όσοι προέρχεστε από τούμπανο Sony/Samsung LCD θα σας φανεί κάπως σε HDR περιεχόμενο..... όπως και να έχει σε αυτά τα χρήματα η BX είναι σα να κλέβεις εκκλησία. Νομίζω ούτε η B9 πριν 1 χρόνο δεν είχε παίξει σε τόσο χώμα έμμεση τιμή. Καλορίζικη σε όλους 😎

Υ.Γ. η 55αρα CX με το 30% της media markt νομίζω βγαίνει έμμεσα 1050 ευρώ. Ιστορικό χαμηλό και αυτή. 

Η BX έχει φοβερό πάνελ. 

Η 77αφα και η 65αρα CX  με τις τιμές της 31.3 και τις δωροεπιταγές MM ήταν λουκούμια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Lotof είπε

Γνώμη μου πάντως σε OLED να προτιμάτε μόνο τις πιο ακριβές σειρές.... δηλαδή σειρά C9,CX κτλ που έχουν λίγο περισσότερα nits  από την σειρά B..... ειδικά όσοι προέρχεστε από τούμπανο Sony/Samsung LCD θα σας φανεί κάπως σε HDR περιεχόμενο..... όπως και να έχει σε αυτά τα χρήματα η BX είναι σα να κλέβεις εκκλησία. Νομίζω ούτε η B9 πριν 1 χρόνο δεν είχε παίξει σε τόσο χώμα έμμεση τιμή. Καλορίζικη σε όλους 😎

Υ.Γ. η 55αρα CX με το 30% της media markt νομίζω βγαίνει έμμεσα 1050 ευρώ. Ιστορικό χαμηλό και αυτή. 

Οι Sony είναι πολύ πιο σωστές από τις Samsung στην απόδοση φυσικής εικόνας,ειδικά στο cinema mode,που την έχω εγώ,οποτε πιστεύω δεν θα μου κακοφανει πολύ από φωτεινότητα.Αν είχα Samsung,πολύ πιθανό να μου έκανε κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, coyote2 είπε

οι sony ειναι και android. είναι κάτι που νομίζω δε ξεπερνιέται από τους υπόλοιπους.

τα λειτουργικά LG και Samsoung κάποτε θα τα εγκαταλήψουν ... 

Η δική μου η Sony που είναι του 2012 δεν είναι android.Επισης δεν ανέφερα κάτι για το λειτουργικό,μίλησα για την μετάβαση από την led που έχω σε oled,από άποψη φωτεινότητας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, 26ska είπε

Σοβαρά;;;Την παρελαβες τη δικιά σου;Πως την βλέπεις σε σχέση με τη sony;

Ναι ναι. Δε λέω, τίμια η sony αλλά πολλά πλέον τα χρόνια και ειδικά το smart κομμάτι της, ανύπαρκτο. Από την Πέμπτη την έχω αλλά δεν είχα χρόνο να την τοποθετήσω. Σήμερα θα μπει στον τοίχο και θα πω εντυπώσεις σε σχέση με τη sony.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...