Προς το περιεχόμενο

Πρόσληψη


akis_skrl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρεται παιδιά, μια ερώτηση να κάνω και οποίος ξέρει απαντάει.

Ήμουν σε 8μηνο προγραμμα του ΟΑΕΔ 4κ/2020 και Τετάρτη  31.3 έκανα οικειοθελή αποχώρηση γιατί βρήκα δουλειά σε τουριστικό κατάλυμα. Ενώ είχαμε πει με τον εργοδότη να με Κάνει πρόσληψη 1.04 μου είπε ότι δεν γίνεται γιατί πρέπει να περιμένουμε Κάποιες μέρες όπως του είπε ο λογιστής της εταιρίας λόγω ΟΑΕΔ. Τι ισχύει; Θα με πάρει σε συνεργασία με τον ΟΑΕΔ; Δεν έχω καταλάβει που κολλάει ο ΟΑΕΔ με την πρόσληψη μου στην νέα θέση εργασίας μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, akis_skrl είπε

Χαιρεται παιδιά, μια ερώτηση να κάνω και οποίος ξέρει απαντάει.

Ήμουν σε 8μηνο προγραμμα του ΟΑΕΔ 4κ/2020 και Τετάρτη  31.3 έκανα οικειοθελή αποχώρηση γιατί βρήκα δουλειά σε τουριστικό κατάλυμα. Ενώ είχαμε πει με τον εργοδότη να με Κάνει πρόσληψη 1.04 μου είπε ότι δεν γίνεται γιατί πρέπει να περιμένουμε Κάποιες μέρες όπως του είπε ο λογιστής της εταιρίας λόγω ΟΑΕΔ. Τι ισχύει; Θα με πάρει σε συνεργασία με τον ΟΑΕΔ; Δεν έχω καταλάβει που κολλάει ο ΟΑΕΔ με την πρόσληψη μου στην νέα θέση εργασίας μου.

Τον μελλοντικό σου εργοδότη τον ρώτησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπε απλά ότι ο λογιστής του είπε ότι πρέπει να μεσολαβήσει κάποιο διάστημα μέχρι να με κάνει πρόσληψη, δεν ρώτησα περεταίρω. Απλά καθυστερεί η πρόσληψη μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, μα μέχρι προχθές δεν πίστευα ότι θα έχει κάποια σχέση ο ΟΑΕΔ με την πρόσληψη μου στην επόμενη εργασία. Έκανα κανονικά αποχώρηση και περαστικέ και εργανη, και ξαφνικά μετά από 2 μέρες μαθαίνω ότι η πρόσληψη μου θα καθυστερήσει κάποιες μέρες γιατί χρειάζεται κάποιο διάστημα για την πρόσληψη μου στη νέα εργασία. Θέμα ΟΑΕΔ μου ανάφερε ο ιδιοκτήτης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...