Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead [AMC] ( Season 11 - Final Season )


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικά πάντως το πως παρουσιάζουν τους νεκρούς δεν έχει καμία λογική ότι έχουν σωματική δύναμη να ζορίζουν έτσι τους ζωντανούς. Ένα σώμα σαπισμένο σαν το δικό τους δεν θα μπορούσε ούτε να σταθεί όρθιο, όχι να ξεσκίζει τις κοιλιές όπως δείχνουν εδώ που το παρακάνουν γιατί η σάρκα δεν ξεσκίζεται έτσι εύκολα ακόμα κι αν δεν είσαι σάπιος.

Το έχω αφήσει στο επεισόδιο 10 της 11ης σεζόν και βαριέμαι να το τελειώσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Γενικά πάντως το πως παρουσιάζουν τους νεκρούς δεν έχει καμία λογική ότι έχουν σωματική δύναμη να ζορίζουν έτσι τους ζωντανούς. Ένα σώμα σαπισμένο σαν το δικό τους δεν θα μπορούσε ούτε να σταθεί όρθιο, όχι να ξεσκίζει τις κοιλιές όπως δείχνουν εδώ που το παρακάνουν γιατί η σάρκα δεν ξεσκίζεται έτσι εύκολα ακόμα κι αν δεν είσαι σάπιος.

Το έχω αφήσει στο επεισόδιο 10 της 11ης σεζόν και βαριέμαι να το τελειώσω :P

Καλά, αυτά τα έχουμε παραβλέψει από το 2010... 😂

Υπάρχουν σημαντικότερα προβλήματα στη σειρά πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι ούτε λογική έχουν αυτά που συμβαίνουν, ο αλληλοσκοτωμός δεν θα κρατούσε τόσο σε πραγματικό σενάριο. Θα κοίταγαν να ξαναστήσουν την ανθρωπότητα και φυσικά αυτό θα συζητούσαν συνέχεια, στην σειρά αφήνει σαν υποννοούμενο ότι το θέλουν αλλά δεν πειράζει, προς το παρόν ας αλληλοσκοτωθούμε για ακόμη μία φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

δεν θα κρατούσε

Δε θα κρατούσε- όσο οι άνθρωποι αναγκάζονταν να συνεργαστούν με άλλους για να βγάλουν και αυτή τη μέρα θα ανέχονταν ο ένας τον άλλον. Η προάσπιση της φυλής δεν είναι επιβολή κάποιας ιδεολογίας, αλλά ένστικτο επιβίωσης ώστε να ευημερήσεις μετέπειτα, ειδικά αν έχεις κάτι να χάσεις, όπως
οικογένεια. Δεν το κάνεις δηλαδή για το καλό του γείτονα που δεν σ'ενδιαφέρει εξαρχής αν ζει ή όχι και το κουφάρι του το μασουλανε ζόμπια. Τα κίνητρα είναι καθαρά εγωκεντρικά και γονιδιακά. Ολα αυτά φάνηκαν σε πολλούς χαρακτήρες στη σειρά, όμως σε αυτό έχει ρεαλιστική απεικόνιση. Σύμφωνα με τα αποδεκτά όρια του σινεμά/μικρής οθόνης εννοείται. Κ αυτό περίτρανα ακόμη μας διδάσκει και η πραγματική ιστορία. Όταν θα μεγάλωναν σε αριθμούς κατά πολύ και τα κρυφά εσωτερικά κίνητρα και οι προσωπικές ατζέντες γίνονταν εμφανείς θα έκαναν σιγά σιγά την εμφάνιση τους, όπως και οι εμφύλιες διαμάχες εξίσου.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αφηστε την αληθοφανεια και τη λογικη. Εμεις θελουμε gore+splatter μαζι με αγωνια και τρομο. Θελουμε σαπισμενα ζομπια 12 ετων να εχουν δυναμη λιονταριου στο ξέσκισμα σαρκών! Μονο ετσι περνας καλα βλεποντας το TWD.

Το επεισοδιο με την Connie που ειχε κλειδωθει μεσα σε σπιτι ανθρωποφαγους επιζωντες, ηταν πληρως πετυχημενη και σκηνοθετημενη σκηνη θριλερ και τρομαζες χαλαρά απο την ατμοσφαιρα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Προσοχή στο κενό ανάμεσα στον ρεαλισμό και στην αληθοφάνεια. Μην συζητάμε σε κάθε νήμα τα ίδια.

Δεν είμαστε γραμμένοι σε όλα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φιλοι μου φιλόσοφοι του πληκτρολογίου, αν είχε χαθεί η ανθρωπότητα πριν 20 χρόνια, οι άνθρωποι που θα είχαν παραμείνει θα ηταν

1. Στα μυαλά τους 2. Ενωμένοι

Ναι φιλοι μου ναι.....

Εδώ ενας κορονοιός έρχεται και σκοτωνόμαστε ποιος θα παρει πρώτος κωλόχαρτο.

Ναι Insomniacs ναι ...

Μια χαρά τελείωσε η 10η σεζόν και μια χαρά έχω δει την μισή 11η. Οκ, κάποιοι δεν ικανοποιούντε, αλλά εμένα με ικανοποιεί σοου φαρ! Τωρα λεπτομέρειες, του τύπου πως βρισκουν την δύναμη να ξεσκίσουν την σάρκα, ε, οκ, αν στην πέσουνε 20 walkers, και λιγη δύναμη να έχουνε, δεν νομίζω να την βγάλεις καθαρή.

Οου γουέλ.....εμένα μ'αρεσει πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατρειά βρέθηκε ?

(Και λέει είναι εμβόλιο και ξεκινάει flame εμβολιαστών αντιεμβολιαστών και τα ζομπι περνανε σε 2η μοίρα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panosno1com είπε

Γιατρειά βρέθηκε ?

(Και λέει είναι εμβόλιο και ξεκινάει flame εμβολιαστών αντιεμβολιαστών και τα ζομπι περνανε σε 2η μοίρα :P )

Βγήκε μπόλι και μάλιστα σε 3 δόσεις αν δεν νοσήσεις ενδιάμεσα. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2022 στις 11:59 ΠΜ, -WISE- είπε

Βγήκε μπόλι και μάλιστα σε 3 δόσεις αν δεν νοσήσεις ενδιάμεσα. 😛

Α καταλαβα, ο γιατρος που ήξερε να κανει την ζομποθεραπεια εγινε ζομπι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...