Προς το περιεχόμενο

The Walking Dead [AMC] ( Season 11 - Final Season )


7nisiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/12/2022 στις 12:24 ΜΜ, BertaJourdan είπε

Μολις εχτες οπως χαζευα στο netflix, επεσα πανω στην σειρα walking dead.

Στην αρχη ψαρωσα λιγο με τον αστυνομικο και το κοριτσι στο παρκινγκ.

Τωρα ειδα οτι ειναι 11 σεζον ...αυτα ειναι. Εχω να δω ακομα.

(ειμαι στο δευτερο επεισοδιο😎)

Καλη απολαυση, απ' τους μεγαλυτερους μου εθισμους το walking dead. Ατελειωτες ωρες συνεχομενης προβολης, ειδικα μεχρι και την 6η σεζον.

Ειδικα η 1η σεζον, ειναι απ' τις λιγες σεζον σειρας που νοσταλγω τοσο πολυ, ακομα και τοσα χρονια μετα.

Επεξ/σία από yanis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 232
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...
Στις 22/11/2022 στις 11:19 ΜΜ, __kostas__ είπε

Εγώ κατάλαβα ότι οι πρωταγωνιστές στον τελευταίο κύκλο πήγαν σε μια ευνοούμενη πόλη με τα όποια στραβά της και τα έκαναν όλα πουτανα.

Μολις τελειωσα την σειρα.Αυτο μου μεινε και μενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πολύ καλό φινάλε, πολύ δυνατά τελευταία επεισόδια. 

Επίσης χόρτασα ζόμπια στα τελευταία 2 επεισόδια ήταν απίστευτα. 

Προτείνω ξεκάθαρα σε όποιον την έχει παρατήσει να δει την 11η σεζόν είναι πολύ δυνατή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, DeareN είπε

Πολύ καλό φινάλε, πολύ δυνατά τελευταία επεισόδια. 

Επίσης χόρτασα ζόμπια στα τελευταία 2 επεισόδια ήταν απίστευτα. 

Προτείνω ξεκάθαρα σε όποιον την έχει παρατήσει να δει την 11η σεζόν είναι πολύ δυνατή! 

Tην εχω αφησει στην 7η σεζον στην αρχη που γνωριζουν τον μαλλια με την τιγρη. Να δω κανα επεισοδιο απο 11η σεζον να δω πως τελειωνει? Η μονο τα τελευταια 2? Για ολα δυσκολα της σεζον δυσκολα ειναι παρα πολλα. Ειδα που ειπες για πολλα ζομπι στα τελευταια 2 και μπηκαν στον πειρασμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Arkin είπε

Tην εχω αφησει στην 7η σεζον στην αρχη που γνωριζουν τον μαλλια με την τιγρη. Να δω κανα επεισοδιο απο 11η σεζον να δω πως τελειωνει? Η μονο τα τελευταια 2? Για ολα δυσκολα της σεζον δυσκολα ειναι παρα πολλα. Ειδα που ειπες για πολλα ζομπι στα τελευταια 2 και μπηκαν στον πειρασμο. 

Κοίτα απλά για να δεις ζόμπια και δράση βλέπεις τα 2 τελευταία, για να καταλάβεις και λίγο τι γίνεται μπορείς να δεις τα 8 τελευταία με ένα recap στο YouTube για τα πρώτα 16.

Κι εγώ σαν εσένα τα είχα παρατήσει κατά την 7 αλλά έπιασα τη 10 που άρχισε να ανεβαίνει. 

Εμένα προσωπικά όλη η 11η μου άρεσε πολύ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DeareN είπε

Κοίτα απλά για να δεις ζόμπια και δράση βλέπεις τα 2 τελευταία, για να καταλάβεις και λίγο τι γίνεται μπορείς να δεις τα 8 τελευταία με ένα recap στο YouTube για τα πρώτα 16.

Κι εγώ σαν εσένα τα είχα παρατήσει κατά την 7 αλλά έπιασα τη 10 που άρχισε να ανεβαίνει. 

Εμένα προσωπικά όλη η 11η μου άρεσε πολύ. 

Ωραιος ισως το πιασω απο την 10η μετα το τελος του LOU ωστε να βγαλω και μια ακρη. 7 8 9 σεζον θα τις προσπερασω διαβαζω τα χειροτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ωραιος ισως το πιασω απο την 10η μετα το τελος του LOU ωστε να βγαλω και μια ακρη. 7 8 9 σεζον θα τις προσπερασω διαβαζω τα χειροτερα. 

Θα σου ελεγα να τις δεις ολες, εχει σημαντικα γεγονοτα ενδιαμεσα. Η 9η ειναι εξαιρετικη σεζον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yanis13 είπε

Θα σου ελεγα να τις δεις ολες, εχει σημαντικα γεγονοτα ενδιαμεσα. Η 9η ειναι εξαιρετικη σεζον!

Βλεπω καποια καλα ratings σε καποια επεισοδια στην 9η με την 8η να ειναι η χειροτερη απο ολες με τα <7 που βλεπω στα ratings. Να δω τα επεισοδια που ειναι ανω των 8 μονο απο 9/10/11 σεζον θα χασω πολλα?

https://www.imdb.com/title/tt1520211/episodes?season=9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Βλεπω καποια καλα ratings σε καποια επεισοδια στην 9η με την 8η να ειναι η χειροτερη απο ολες με τα <7 που βλεπω στα ratings. Να δω τα επεισοδια που ειναι ανω των 8 μονο απο 9/10/11 σεζον θα χασω πολλα?

https://www.imdb.com/title/tt1520211/episodes?season=9

Εγω θα προτεινα να τα δεις ολα, μη κοιτας τοσο τις βαθμολογιες. Πχ το 8.8 και 8.9 ειναι απο τα καλυτερα επεισοδια της σειρας, με σημαντικοτατες εξελιξεις αλλα η βαθμολογια τους στο imdb ειναι στα ταρταρα. Κανε λιγο υπομονη στην 7η και μετα πιστευω θα σου αρεσει αρκετα η σειρα, ειδικα 9η, 10η, 11η.

Επεξ/σία από yanis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Εγω θα προτεινα να τα δεις ολα, μη κοιτας τοσο τις βαθμολογιες. Πχ το 8.8 και 8.9 ειναι απο τα καλυτερα επεισοδια της σειρας, με σημαντικοτατες εξελιξεις αλλα η βαθμολογια τους στο imdb ειναι στα ταρταρα. Κανε λιγο υπομονη στην 7η και μετα πιστευω θα σου αρεσει αρκετα η σειρα, ειδικα 9η, 10η, 11η.

Ηδη ειχα κανει υπομονη μεγαλη στην 7η ειχα αναρωτηθει για πιο λογο το βλεπω πια το ειχαν ξεχειλωσει απιστευτα. Θελω να τη δω τουλαχιστον πως τελειωσε αλλα για ολα τα επεισοδια δεν υπαρχει χρονος μιας και εχω στο προγραμμα και αλλες σειρες οποτε ειμαι λιγο σφιχτα εδω αλλα μιας και ειμαστε σε mood last of us ευκαιρια να συνεχισουμε ετσι. Επισης για τα 8.8 8.9 που ειπες βλεπω 6.7 βαθμολογια υπηρχε καποιος συγκεκριμενος λογος τοσο χαμηλα? Δηλαδη σπαστηκαν οι φανς και αρχισαν τους ασσους και επεσε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Ηδη ειχα κανει υπομονη μεγαλη στην 7η ειχα αναρωτηθει για πιο λογο το βλεπω πια το ειχαν ξεχειλωσει απιστευτα. Θελω να τη δω τουλαχιστον πως τελειωσε αλλα για ολα τα επεισοδια δεν υπαρχει χρονος μιας και εχω στο προγραμμα και αλλες σειρες οποτε ειμαι λιγο σφιχτα εδω αλλα μιας και ειμαστε σε mood last of us ευκαιρια να συνεχισουμε ετσι. Επισης για τα 8.8 8.9 που ειπες βλεπω 6.7 βαθμολογια υπηρχε καποιος συγκεκριμενος λογος τοσο χαμηλα? Δηλαδη σπαστηκαν οι φανς και αρχισαν τους ασσους και επεσε? 

Ελα ντε, ειλικρινα απορω και εγω. Γενικα καθιερωθηκε στο walking dead μια μανια κραξιματος και πολλοι απλα εμπαιναν και εβαζαν ασο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, yanis13 είπε

Ελα ντε, ειλικρινα απορω και εγω. Γενικα καθιερωθηκε στο walking dead μια μανια κραξιματος και πολλοι απλα εμπαιναν και εβαζαν ασο.

Εχει συμβει και σε αλλες σειρες αυτο στην 7η παντως εκει με τον τυπο με τον τιγρη νομιζω καπου το ειχαν χασει. Πολλα επεισοδια οι σεζον και δεν μπορουσαν να τα στηριξουν. Σπανια αφηνω σειρα ειδικα οταν εχω δει τοσες σεζον οποτε κατι με ενοχλησε τοτε. Αλλα ανετα θα δω καποια καλα επεισοδια απο καθε σεζον αρκει να εχει μπολικα ζομπι να γουσταρουμε και οχι πολυ μπλα μπλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Εχει συμβει και σε αλλες σειρες αυτο στην 7η παντως εκει με τον τυπο με τον τιγρη νομιζω καπου το ειχαν χασει. Πολλα επεισοδια οι σεζον και δεν μπορουσαν να τα στηριξουν. Σπανια αφηνω σειρα ειδικα οταν εχω δει τοσες σεζον οποτε κατι με ενοχλησε τοτε. Αλλα ανετα θα δω καποια καλα επεισοδια απο καθε σεζον αρκει να εχει μπολικα ζομπι να γουσταρουμε και οχι πολυ μπλα μπλα. 

Nαι εχει αρκετη ζομποδραση απο ενα σημειο και μετα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως από εκεί που το έκλεισαν ωραία και ευχαριστήθηκα ζόμπια τώρα βλέπω ότι θα βγουν τουλάχιστον 3 ακόμα spin offs τα οποία λόγω αγαπημένων χαρακτήρων σίγουρα θα ξεκινήσω κάποια αλλά δε μου αρέσει καθόλου αυτό το monetizing μέχρι αηδίας. 

Θα μπορούσαν κάλλιστα να το κλείσουν στην 11η χωρίς τίποτα άλλο αλλά δυστυχώς το χρήμα είναι χρήμα. Για να μην τους αδικώ τελείως βέβαια το Walking Dead κάποιος άνετα μπορεί να το παρατήσει στην 11η και να έχει και το closure που θα ήθελε χωρίς να ασχοληθεί με τα υπόλοιπα. 

(δε γράφω κουβέντα για το Fear που συνεχίζεται, το θεωρώ τέρμα αποτυχημένο project) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...