Προς το περιεχόμενο

YunExpress Παραγγελία


BarbaraP

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Έχω παραγγείλει εδώ και 15 μέρες ένα γραφειο από ένα σαιτ που νόμιζα στην αρχή ήταν ελληνικό αλλα τελικά έρχεται από Κίνα με την YunExpress.Δεν έχω πάρει καμία ενημερώσει μόνο το ότι ο courrier έλαβε το αίτημα μου και είναι έτοιμος να λάβει το πακέτο για παράδοση... Στην επικοινωνία που πατάω μου βγάζει μόνο ένα τηλέφωνο κινας και δε μπορώ να επικοινωνήσω ούτε με μειλ ούτε με κάτι άλλο.. Έχετε καμιά ιδέα για την παραγγελία μου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, BarbaraP είπε

Καλησπέρα σε όλους! Έχω παραγγείλει εδώ και 15 μέρες ένα γραφειο από ένα σαιτ που νόμιζα στην αρχή ήταν ελληνικό αλλα τελικά έρχεται από Κίνα με την YunExpress.Δεν έχω πάρει καμία ενημερώσει μόνο το ότι ο courrier έλαβε το αίτημα μου και είναι έτοιμος να λάβει το πακέτο για παράδοση... Στην επικοινωνία που πατάω μου βγάζει μόνο ένα τηλέφωνο κινας και δε μπορώ να επικοινωνήσω ούτε με μειλ ούτε με κάτι άλλο.. Έχετε καμιά ιδέα για την παραγγελία μου? 

Χωρίς περισσότερες πληροφορίες και αν όντως έρχεται από κίνα, να υπολογίζεις κοντά στους 2 μήνες.. Επίσης, για κάτι τόσο ογκώδες, να ετοιμάζεσαι μάλλον και για τελωνείο εκτός και αν έλεγε κάτι διαφορετικό το σαιτ.. 

Επεξ/σία από TuXaKoS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/4/2021 στις 1:09 ΠΜ, TuXaKoS είπε

Χωρίς περισσότερες πληροφορίες και αν όντως έρχεται από κίνα, να υπολογίζεις κοντά στους 2 μήνες.. Επίσης, για κάτι τόσο ογκώδες, να ετοιμάζεσαι μάλλον και για τελωνείο εκτός και αν έλεγε κάτι διαφορετικό το σαιτ.. 

Κατάλαβα.. Το σαιτ ελεγε δωρεάν μεταφορικά γιατί ήταν σε προσφορά αλλά δεν έχω ξαναπαραγγειλει από εξωτερικό και δεν ξέρω τι παίζεται με τα τελωνεία.. Έχω ήδη προπληρωσει το γραφείο με κάρτα για το τελωνείο δεν διευκρίνιζε κάτι.. Εμπας περίπτωση περιμένω ακόμα νεώτερα και δεν μου εχουν στείλει τίποτα καινούργιο.θα δείξει.. Σ ευχαριστώ για την απάντηση!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Yunexpress κούριερ παλιά εξυπηρετούσε η acs πλέον μάλλον με speedex. Το δέμα συνήθως εκτελωνίζεται σε άλλη χώρα μέσω yunexpress επειδή η παραγγελία αφορά κάτι ογκώδες κ όχι απλά ένα νορμαλ πακέτο/δέμα ίσως έχει άλλη μορφή τελικής χρέωσης για την παραλαβή.

 

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...