Προς το περιεχόμενο

AMD Driver issues


denz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω μια RX570 στο σύστημα μου και περνώντας τους δύο τελευταίους drivers

Adrenalin 2020 Edition 21.3.1 Recommended (WHQL)

Adrenalin 2020 Edition 21.3.2 Optional

αντιμετωπίζω freezes όταν μπαίνω στα windows και όταν ανοίγω κάποιον browser.

Με προηγούμενους drivers δεν είχα αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο. Η θερμοκρασία της κάρτας είναι αρκετά χαμηλή (<40c) για να κοιτάξω προς τα εκεί.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς το ίδιο;

 

Screenshot_6.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 21.3.2 εγώ σε ίδια κάρτα έχω μετά από λίγη ώρα έναν τόνο ροζ δηλαδή το μαύρο σαν να έχει ροζ μέσα και λέω πάει η κάρτα αλλά διάβασα σε ξένα forum ότι κάτι παίζει ρόλο με το 4.4.4 και 4.4.2 αν θυμάμαι καλά και πρέπει να το αλλάξω.

Δεν ξέρω καλά αγγλικά δεν κατάλαβα πως το κάνω και έβαλα τους 21.3.1 και έφυγε το πρόβλημα.

Τώρα στο δικό σου πρόβλημα κάνεις απεγκατάσταση με το DDU?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αντιμετωπίζω το ίδιο. Μετά το update των windows χτες όχι. Για δοκίμασε.

i7 4790, z97 asrock,16GB RAM 2133mhz, RX 580

 

1.jpg

Επεξ/σία από boombastik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα η rx580 αρχισαι εδω και 4 μερες να κολλαει το pc σε εντελως τυχαιες στιγμες(βλεποντας youtube,η απλα σερφαροντας η και απλα εχοντας το pc να καθεται).Πριν ηταν τερμα σταθερος,μετα απο update των windows και ταυροχρονη αναβαθμιση τως drivers  της καρτας αρχισαι το παρτι με τα κολληματα και τα restart toy pc.Ολα τα errors ειναι 0χ00000116 και dxgkrnl.sys που το προκαλει.Εχω κανει απεγκατασταση με ddu,rollback  σε πιο παλια σταθερα drivers αλλα συνεχιζει τα κρασαρισματα.Μερικες φορες μετα την επανεκινηση το adrenallin μου βγαζει οτι η καρτα εφτασε σε μεγιστη θερμοκρασια (χωρις να ισχυει βεβαια)

Εχει κανεις καμια ιδεα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

9 ώρες πριν, generalb31 είπε

Και μενα η rx580 αρχισαι εδω και 4 μερες να κολλαει το pc σε εντελως τυχαιες στιγμες(βλεποντας youtube,η απλα σερφαροντας η και απλα εχοντας το pc να καθεται).Πριν ηταν τερμα σταθερος,μετα απο update των windows και ταυροχρονη αναβαθμιση τως drivers  της καρτας αρχισαι το παρτι με τα κολληματα και τα restart toy pc.Ολα τα errors ειναι 0χ00000116 και dxgkrnl.sys που το προκαλει.Εχω κανει απεγκατασταση με ddu,rollback  σε πιο παλια σταθερα drivers αλλα συνεχιζει τα κρασαρισματα.Μερικες φορες μετα την επανεκινηση το adrenallin μου βγαζει οτι η καρτα εφτασε σε μεγιστη θερμοκρασια (χωρις να ισχυει βεβαια)

Εχει κανεις καμια ιδεα????

 

Είχα και εγώ πολλα θέματα τις τελευταίες 6 μέρες μετα απο ενα update των windows. Εκανα ακριβώς τα ιδια που έκανες και εσύ αλλα τιποτα.

Δοκίμασα τους uwp drivers ( για αλλο λογο στην αρχη ) αλλα απο τοτε δεν μου έχει crasharei ποτέ τιποτα.

https://forums.guru3d.com/threads/amd-radeon-software-uwp-v27-20-21001-7005.437511/

 

Επεξ/σία από mindphreak
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/4/2021 στις 11:30 ΠΜ, mindphreak είπε

 

 

Είχα και εγώ πολλα θέματα τις τελευταίες 6 μέρες μετα απο ενα update των windows. Εκανα ακριβώς τα ιδια που έκανες και εσύ αλλα τιποτα.

Δοκίμασα τους uwp drivers ( για αλλο λογο στην αρχη ) αλλα απο τοτε δεν μου έχει crasharei ποτέ τιποτα.

https://forums.guru3d.com/threads/amd-radeon-software-uwp-v27-20-21001-7005.437511/

 

Εμενα το συστημα βαζοντας τους drivers  που ειπε ο mindphreak εστρωσε και δουλευει ξανα ρολοι,κανενα θεμα εδω και 2 μερες!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...