Προς το περιεχόμενο

Διαφορά καταμέτρησης λέξεων στο word


PanagiotisPC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, πήγα να καταμετρήσω τις λέξεις σε ένα έγγραφο στο word. Όταν έχω ανοιχτό το αρχείο κάτω αριστερά λέει 1.284 λέξεις, ενώ αν πάω και κάνω πριν το ανοίξω κλικ -> ιδιότητες -> λεπτομέρειες, οι λέξεις που γράφει είναι 1.579. Γνωρίζει κάποιος γιατί αυτή η διαφορά; Πρόκειται για εργασία οπότε είναι σημαντικό το σύνολο των λέξεων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσα στο word πάτα στο κάτω μέρος που μετράει τις λέξεις και τσεκάρισε την επιλογή για καταμέτρηση και σε πλαίσια κειμένου και υποσημειώσεις να δεις αν μετά συμφωνεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, micos000 είπε

Μέσα στο word πάτα στο κάτω μέρος που μετράει τις λέξεις και τσεκάρισε την επιλογή για καταμέτρηση και σε πλαίσια κειμένου και υποσημειώσεις να δεις αν μετά συμφωνεί.

Το έχω κάνει, πάλι δε συμφωνεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ το είδα αυτό σε κάποια έγγραφα και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Πιστεύω όμως ότι το ποιο σίγουρο είναι η καταμέτρηση μέσα στο word.

Δες τις απαντήσεις στον λινκ -> https://answers.microsoft.com/en-us/msoffice/forum/msoffice_word-mso_winother-mso_2013_release/document-properties-word-count-differs-from-the/14f9aaa1-00dc-43f9-ae82-527ff7ab3be2

Φαίνεται ότι όντως υπάρχουν ανεξήγητες διαφορές. Κάποιοι χρησιμοποιούν και macro για να καταμετρήσουν λέξεις.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...