Προς το περιεχόμενο

Κινητό που εξακολουθεί να συδέεται σε άλλο δίκτυο και χάνει την σύνδεση οταν υπάρχουν εμπόδια


XarisArgy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαφνικα τελευταία το κινητό της αδερφής μου (redmi note 8 ) εχει εμφανίσει αυτα τα 2 προβλήματα. Ενω ειναι στο σπίτι και το WiFi του σπιτιου λειτουργεί κανονικά, καθε τρεις και λιγο οταν ανοιγει το wifi της συσκευης αντι να συνδεθει σε αυτο του σπιτιου συνδεεται κατευθειαν σε καποιο Cosmote WiFi Fon. Ουτε εχουμε ιδεα πως λειτουργει αυτο το πραγμα, ουτε το ζητησαμε ουτε εχουμε προσβαση. 100 φορες της εχω απενεργοποιησει την αυτοματη συνδεση και το εχω διαγραψει απο την μνημη του κινητου, και αλλες 100 επιμενει να συνδεεται σε αυτο. Εχει καταντησει παρα πολυ εκνευριστικο. Επισης τελευταια για καποιο λογο η συνδεση του wifi στο κινητο της δεν ειναι σταθερη οταν υπαρχουν εμποδια αναμεσα στο κινητο και στο ρουτερ, πχ οταν ειναι στο δωματιο και ειδικα αν εχει κλεισει την πορτα. Να αναφερω πως και τα 2 συμβαινουν αποκλειστικα και μονο στο κινητο της, το δικο μου (Huawei P40 Lite για την ιστορια) δεν εχει ποτε αντιμετωπισει κατι τετοιο, ποτε δεν εχει συνδεθει στο Cosmote wifi fon και το ιντερνετ το φτανει μια χαρα μεσα απο οποιοδηποτε σημειο του σπιτιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εχει καμια επιλογη να συνδεεται αυτοματα στα ανοιχτα ασυρματα δικτυα? Μπορεις παντα να παρεις τηλεφωνο στο support του οτε και να ζητησεις να απενεργοποιησουν το wifi fon για το δικο σου ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...