Προς το περιεχόμενο

Edifier Ηχεία Υπολογιστή Bluetooth R1700BT - 99€ (Πλαίσιο)


sphinxgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν ψάχνει κάποιος ηχεία 2.0 μιλάμε για την καλύτερη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος ακόμα και σε σύγκριση ηχείων 3πλάσιας τιμής.

Φυσικά πάντα μιλάμε για ηχεία χωρίς Subwoofer και πάντα για το συγκεκριμένο μέγεθος και όχι μεγαλύτερο, το οποίο είναι αρκετά σωστό για τοποθέτηση σε γραφείο.

Ύψος 24.8 cm

Πλάτος 15.2 cm

Βάθος 20.3 cm

Συνήθως η τιμή τους είναι 115€ και τώρα είναι στα 99€. 

https://www.plaisio.gr/tileoraseis/home-audio/speakers/edifier-ixeia-bluetooth-r1700bt-black_3587738

https://www.skroutz.gr/s/24654894/Edifier-R1700BT-Black.html?

Αν θέλετε να δείτε ποιοτική σύγκριση τους, με πολλά άλλα ηχεία, δείτε το ακόλουθο κανάλι   https://www.youtube.com/user/skubny/search?query=1700

 

image.png.fda9d4b2485cc965e56742c847a83039.png

Και μια φωτό για να δείτε το μέγεθος τους συγκριτικά 

Εικόνα

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 6
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω τα 1280T και δεν ξερω ο ηχος τους ειναι λες και η φωνη ακουγεται απο βαθος.

 

Μπορείς να παίξεις με τις ρυθμίσεις και να φέρεις τα ηχεία στα μέτρα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Εχω τα 1280T και δεν ξερω ο ηχος τους ειναι λες και η φωνη ακουγεται απο βαθος.

 

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά υπέρ των 1700. Όποιος δει το κανάλι που έβαλα θα το διαπιστώσει. Δεν υπάρχει ανταγωνιστής ακόμα και σε πολλαπλάσια τιμη

 

Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα είχα πάρει σε μαύρα BF στα 90 ευρώ απίστευτα ηχεία σε αυτή τη κατηγορία τιμής τα twitters κάνουν τη διαφορά η ποιότητα κατασκευής τους είναι πολύ καλή. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά υπέρ των 1700. Όποιος δεν το κανάλι που έβαλα θα το διαπιστώσει.

 

Στα δικα μου εχω τερμα τα πριμα κλειστα τα μπασα και παλι πιστευεις οτι λειπουν πριμα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Στα δικα μου εχω τερμα τα πριμα κλειστα τα μπασα και παλι πιστευεις οτι λειπουν πριμα.

Πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να έχεις προβληματικό κομμάτι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι

  • Να συνδέσεις με διαφορετική πηγή να δεις αν έχουν διαφορά στο παίξιμο
  • Να ακούσεις όμοιο, άλλο ηχείο, για να καταλάβεις αν έχουν πρόβλημα τα δικά σου.
  • Να τα ακούσει άλλος με εμπειρία, να σου πει την άποψη του
Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Είναι ξεκάθαρη η διαφορά υπέρ των 1700. Όποιος δεν το κανάλι που έβαλα θα το διαπιστώσει. Δεν υπάρχει ανταγωνιστής ακόμα και σε πολλαπλάσια τιμη

 

Λογικό είναι να έχουν διαφορά ηχητικά μιας και μιλάμε για προϊόντα διαφορετικής κατηγορίας τιμής. Προσωπικά τα δικά μου ηχεια δεν με βόλεψαν στο κανονικό eq και τα έχω στο Rock για να ακούω μουσική και όταν παίζω games έχω φτιάξει ένα custom eq. 

1 λεπτό πριν, sphinxgr είπε

Πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο να έχεις προβληματικό κομμάτι. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι

  • Να συνδέσεις με διαφορετική πηγή να δεις αν έχουν διαφορά στο παίξιμο
  • Να ακούσεις όμοιο, άλλο ηχείο, για να καταλάβεις αν έχουν πρόβλημα τα δικά σου.

Πολύ σωστός η πηγή παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην ποιότητα ήχου που θα σου δώσουν οι οδηγοί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω νομιζω απο το 2013 τα  R1800T III που πρεπει να ειναι πολυ κοντα με τα R1700BT , πολυ ευχαριστημένος και ιδικα τωρα που τα εχω με μια  Sound Blaster G5 καρτα μου αρεσουν ακομα περισσοτερο. Αν καποιος εχει σινηθισει ακρετο μπασο με 2.1 μπορει α τον ξενίσουν αλλα εγω παλι σε 2.0 θα ξανα πηγαινα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sphinxgr είπε

Αν ψάχνει κάποιος ηχεία 2.0 μιλάμε για την καλύτερη επιλογή που μπορεί να κάνει κάποιος ακόμα και σε σύγκριση ηχείων 3πλάσιας τιμής.

Γιατί όχι τα Presonus Eris E3.5?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας δει κάποιος και τα Presonus E3.5BT πριν πατήσει το κουμπί . Νομίζω είναι καλύτερα . Τώρα είδα τα παραπάνω posts , σαν ηχεία μπορεί να ακούγονται λιγότερο εντυπωσιακά αλλά είναι σίγουρα πιο ακριβή ως near field monitors .

Επεξ/σία από dasimo
  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα πηρα απο ελληνικο καταστημα στα 115 πριν 3 μερες. Πολυ καλα ηχεια, δεν ειμαι τρελος audiophile αλλα ολοι λενε καλα λογια. Για μενα δεν ακουγονται ολα τελεια, αλλα ακουγονται ολα οπως επρεπε να ακουγονται, χωρις παραμορφωσεις, ελπιζω να βγαζω νοημα.

 

edit : ορθογραφικο

Επεξ/σία από Flockyy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...