Προς το περιεχόμενο

Huawei Watch GT 2 vs Apple Watch Series 3


tselehub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω iphone 12 pro max και ειμαι αναμεσα σε :

https://www.skroutz.gr/s/21272675/Huawei-Watch-GT-2-42mm-Sport-Night-Black.html

και 

https://www.skroutz.gr/s/12771045/Apple-Watch-Series-3-Aluminium-38mm-Space-Grey-Black-Sport-Band.html

Δεν με ψηνει να δωσω παραπανω λεφτα. Ποιο μου προτεινετε? Και γενικα αξιζει κανενα απο τα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple watch series 3 αλλα το 42ρι που εχει μεγαλυτερη μπαταρια.

Ο λογος που δεν προτεινω το Huawei ειναι γιατι υποστηριζεται μερικως στα Iphone. Δεν μπορεις πχ να κουμανταρεις την μουσικη

https://consumer.huawei.com/en/community/details/watch-gt-2/-music-spotify-on-ios-Iphone/topicId_56325/

Εκτος αν δεν σε ενδιαφερουν αυτα και το ρολοι το θες για πολυ ελαφρια χρηση,αρα ισως το huawei να ειναι καλυτερη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έτυχε να έχω και το Huawei gt 2 το οποιο έδωσα για Apple Watch se τωρα ,και το amazfit gts 2 (που είναι ίδιο με το gtr 2 εκτός απο την σχεδιάση οθόνης) θα σου πρότεινα να μείνες μαρκία απο το gt2.. με χρήση με iPhone καθολου μα καθολου ευχαριστημένος.. κακή εφαρμογή οι κλήσεις πολλές φορές δεν εμφανιζόντουσαν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα είναι ενα activity tracker με ηχείο!

Άμα θέλεις στρογγυλό ρολόι τύπου activity tracker πάρε το amazfit gtr 2, πολύ καλύτερες μετρήσεις πολύ καλύτερο ui (δεν λαγκάρει και πολυ πιο γρήγορο απο το Huawei) always on οθόνη και πιο ομορφή/φωτεινή οθόνη και η εφαρμογή όντως δουλέυει με iPhone αρκετά καλά!

Αλλά και δεν είναι smartwatch .. αμα θελεις smartwatch θα παρεις Apple Watch μονο αυτό υπάρχει δυστυχως αλλά φόρτηση κάθε μέρα αντέ 1.5!

Άμα θέλεις smartband που φαίνονται σαν ρολόγια και τα εχουν ονομάσει smartwatch (που δεν είναι) πάρε το amazfit gtr 2 που είναι ανώτερο σε όλα (πλην μπαταρίας μαλλον απο οτι βλέπω αλλά πάλι κρατάει αρκετά το gts 2 με μικρότερη μπαταρία μου κρατούσε 3-4 μερες το gtr 2 θα βγάλει βδομάδα όσο εβγαζε περίπου το Huawei)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 21/4/2021 στις 10:33 ΜΜ, 4four είπε

Επειδή έτυχε να έχω και το Huawei gt 2 το οποιο έδωσα για Apple Watch se τωρα ,και το amazfit gts 2 (που είναι ίδιο με το gtr 2 εκτός απο την σχεδιάση οθόνης) θα σου πρότεινα να μείνες μαρκία απο το gt2.. με χρήση με iPhone καθολου μα καθολου ευχαριστημένος.. κακή εφαρμογή οι κλήσεις πολλές φορές δεν εμφανιζόντουσαν και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα είναι ενα activity tracker με ηχείο!

Άμα θέλεις στρογγυλό ρολόι τύπου activity tracker πάρε το amazfit gtr 2, πολύ καλύτερες μετρήσεις πολύ καλύτερο ui (δεν λαγκάρει και πολυ πιο γρήγορο απο το Huawei) always on οθόνη και πιο ομορφή/φωτεινή οθόνη και η εφαρμογή όντως δουλέυει με iPhone αρκετά καλά!

Αλλά και δεν είναι smartwatch .. αμα θελεις smartwatch θα παρεις Apple Watch μονο αυτό υπάρχει δυστυχως αλλά φόρτηση κάθε μέρα αντέ 1.5!

Άμα θέλεις smartband που φαίνονται σαν ρολόγια και τα εχουν ονομάσει smartwatch (που δεν είναι) πάρε το amazfit gtr 2 που είναι ανώτερο σε όλα (πλην μπαταρίας μαλλον απο οτι βλέπω αλλά πάλι κρατάει αρκετά το gts 2 με μικρότερη μπαταρία μου κρατούσε 3-4 μερες το gtr 2 θα βγάλει βδομάδα όσο εβγαζε περίπου το Huawei)

Πραγματικα η αποψη μου ειναι η εντελως αντιθετη απο την δικη σου. Ανωτερο σχεδον σε ΟΛΑ τα Huawei GT 2 απο το amazfit gtr 2. 

Ειχα το Huawei GT2 για 1 χρονο και το χαρισα στον αδερφο μου, και πηρα με 100 ευρω το amazfit κσι το εχω 2 εβδομαδες.

ΚΑΤΑ----------------------

  1. Το GPS του κανει να κλειδωσει 3 λεπτα και χανει παααρα πολυ σε σημειο που περνας μεσα απο κτηρια
  2. Μπαταρια χειροτερη, 1 μερα λιγοτερη σιγουρα.
  3. Λειτουργικο αντιγραφη Huawei αρκετα επιτυχημενη θα ελεγα!
  4. Παλμους μετραει 1 φορα στις 4 και αν εχεις ιδρωμενο χερι με τιποτα. Σε γυμναστικη αφου τελειωσω και εχω κουλαρει μετα απο 10 λεπτα, μου γραφει 140 παλμους αεροβια!
  5. Σε ανοιχτη ακροαση πολυ χειροτερη ποιοτητα ομιλιας και το ηχειο πολλες φορες καλυπτεται απο το χερι!
  6. Στο μπανιο δεν το βγαζω αλλα οταν βαλω μουσικη 15 λεπτα μετα δεν εχει στεγνωσει το ηχειο και  κανει παραμορφωσεις  (νομιζω το GT2 δεν ειχε θεμα)
  7. Δεν ειναι ουτε smartwatch και σε καμια περιπτωση fitness watch 🤪

ΥΠΕΡ+++++++++++++++++++

  1. Το amazfit ειναι πιο ελαφρυ και πιο λεπτο σχεδον δεν καταλαβαινεις οτι το φορας
  2. Εγω εχω παρει το classic σε ασημι και νομιζω ειναι πιο ομορφο στο χερι απο το huawei
  3. Το λειτουργικο του παρολλο που ειναι αντιγραφη του Huawei ειναι πιο smooth απο το Huawei και δεν λαγκαρει μεχρι στιγμης
  4. Στην οθονη δεν καταλαβα διαφορες με το Huawei οποτε το βαζω στα υπερ.

Στο θεμα του iphone μπορει να εχει δικιο ο φιλος και το amazfit να κανει οντως την διαφορα, εγω τα δουλευα σε Samsung s20 και τα 2 !

 

Μιχάλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...