Προς το περιεχόμενο

διπλή πρίζα τηλεφώνου με θύρα lan


corsair04

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, corsair04 said:

Καλησπέρα 

Ψάχνω μια διπλή πρίζα τηλεφώνου που να έχει και θύρα lan….Υπάρχει περίπτωσή να βρω 

s-l1600.jpg

ισως βρεις διπλη πριζα lan που την μια την κανεις ως τηλεφωνικο.σιγουρα εχει η Pandit αλλα ειναι εξωτερικη ενω εσυ μαλλον θες χωνευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, poulinos είπε

ισως βρεις διπλη πριζα lan που την μια την κανεις ως τηλεφωνικο.σιγουρα εχει η Pandit αλλα ειναι εξωτερικη ενω εσυ μαλλον θες χωνευτη.

Θέλω δυο θύρες τηλέφωνο και μια lan στην ίδια ... και τρεις  lan με βολεύει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, corsair04 said:

Θέλω δυο θύρες τηλέφωνο και μια lan στην ίδια ... και τρεις  lan με βολεύει 

δεν εχω δει τριπλη αλλα με ευκολη πατεντα περνας δυο τηλεφωνικες γραμμες σε διαφορετικα Pin πανω σε μια τηλεφωνικη πριζα /Lan πριζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 17/4/2021 στις 1:01 ΠΜ, poulinos είπε

δεν εχω δει τριπλη αλλα με ευκολη πατεντα περνας δυο τηλεφωνικες γραμμες σε διαφορετικα Pin πανω σε μια τηλεφωνικη πριζα /Lan πριζα.

Τελικά θα πάρω μια πρίζα με μια θύρα τηλεφώνου και μια δικτύου …να βάλω από τη μεριά της πρίζας τηλεφώνου το 2-3 τη γραμμή που έρχεται  και στο 1-4 την επιστροφή (voip) πατσαρα σε ένα κλιπ rj11 δυο καλώδια τηλεφώνου μαζί από δυο pin το καθένα στις αντίστοιχες θέσεις....    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το πιο απλο χωρις να παιδευεσαι.αλλοι κανουν την ενωση πλαγια απο το πριζακι με γυμνα καλωδια  απλα δεν πρεπει να βιδωσεις τελειως το πριζακι μετα ωστε να εχει ενα μικρο κενο ( για να μην τα κοψεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...