Προς το περιεχόμενο

Περίεργο τηλέφωνο για κρυπτονομίσματα.


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με καλεσε σημερα  μια κοπελα το τηλεφωνο με νουμερο +441289382292 στο κινητο μου για να μου εξηγησουν μερικα πραγματα για τα κρυπτονομισματα που δεν εχω ασχοληθει ποτε μου . Εγω βρισκομαι στην ελλαδα φυσικα αλλα δεν καταλαβα πού μπορει να βρηκαν το κινητο μου τηλεφωνο  απο τη στιγμη που το εχω απορρητο στους τηλεφωνικους καταλογους και το εχουν μονο φιλοι κτλ. Ψαχνοντας στο google διαπιστωσα πως το νουμερο προερχεται απο μια μικρη πολη της αγγλιας αν γκουγκλαρα σωστα.

Μηπως το νουμερο μου το εδωσε καποια τραπεζα οπου εχω λογαριασμο? Μηπως εχουν προσβαση καπου αλλου και αντλουν προσωπικα στοιχεια πχ δημοσιες υπηρεσιες? Δεν μπορω να καταλαβω.Παντως για απατεωνες μου φανηκαν. Εχει τυχει να καλεσουν καποιον απο αυτο το νουμερο? Γιατι υποπτο μου φανηκε...

Ευχαριστω.

 

Επεξ/σία από sonikk
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, sonikk είπε

Με καλεσε σημερα  μια κοπελα το τηλεφωνο με νουμερο +441289382292 στο κινητο μου για να μου εξηγησουν μερικα πραγματα για τα κρυπτονομισματα που δεν εχω ασχοληθει ποτε μου . Εγω βρισκομαι στην ελλαδα φυσικα αλλα δεν καταλαβα πού μπορει να βρηκαν το κινητο μου τηλεφωνο  απο τη στιγμη που το εχω απορρητο στους τηλεφωνικους καταλογους και το εχουν μονο φιλοι κτλ. Ψαχνοντας στο google διαπιστωσα πως το νουμερο προερχεται απο μια μικρη πολη της αγγλιας αν γκουγκλαρα σωστα.

Μηπως το νουμερο μου το εδωσε καποια τραπεζα οπου εχω λογαριασμο? Μηπως εχουν προσβαση καπου αλλου και αντλουν προσωπικα στοιχεια πχ δημοσιες υπηρεσιες? Δεν μπορω να καταλαβω.Παντως για απατεωνες μου φανηκαν. Εχει τυχει να καλεσουν καποιον απο αυτο το νουμερο? Γιατι υποπτο μου φανηκε...

Ευχαριστω.

 

Στην τυχη παίρνουν.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα αποκλείεται να το έδωσε, και εγώ πιστεύω ότι παίρνουν στην τύχη. Εκτός από εμένα (που ασχολούμαι με επενδύσεις σε διάφορες πλατφόρμες, και όλο και από κάπου θ το βρήκαν το τηλέφωνο μου), έχουν πάρει και τον πατέρα μου στο κινητό του, που δεν έχει την παραμικρή ιδέα με επενδυτικά!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Vo ip αριθμός.ελλαδα ειναι...παραθυράκι για να σε ενοχλουν ακόμη κ αν είσαι σε μητρώο άρθρου 11...

Το νούμερο μπορούν να το βρουν από site π το χεις βάλει σαν μέσω επικοινωνίας..κυρίως κάτι σχετικό με τζόγο θα ελεγα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kage είπε

Vo ip αριθμός.ελλαδα ειναι...παραθυράκι για να σε ενοχλουν ακόμη κ αν είσαι σε μητρώο άρθρου 11...

Το νούμερο μπορούν να το βρουν από site π το χεις βάλει σαν μέσω επικοινωνίας..κυρίως κάτι σχετικό με τζόγο θα ελεγα

μπα ουτε σε site εχω βαλει ποτε το νουμερο μου ουτε τζογο παιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλη...... οπως λεφτα δεν βρισκεις στον δρόμο, ούτε στο τηλέφωνο δεν θα βρεις λεφτα, εαν ηταν τόσο απλο, αυτος που σου τηλεφώνησε δεν θα εκανε την δουλεια του πωλητη!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμενα με εχουν με πρηξει και με παιρνουν απο δεκαδες εξωτερικα τηλεφωνα οπως λες που φυσικα αυτοι τηλεφωνουν εντος ελλαδος. απλα καθε φορα που σε καλουν μπλοκαρε τον αριθμο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sonikk μήπως κάτω απο τον αριθμό σου εμφανίζει "Guisborough" ? Και εμένα με κάλεσαν απο έναν παρόμοιο αριθμό ( +441287643417 ) στις 7 Απριλίου αλλά δεν είχα προλάβει να απαντήσω.. 

Δε νομίζω να είναι τυχαίες οι κλήσεις που κάνουν, αλλά έκανα πολλές εγγραφές online το τελευταίο διάστημα οπότε δεν πάει κάπου συγκεκριμένα το μυαλό μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...