Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi περνάει την Apple στην Ευρώπη χάρη στην εντυπωσιακή της ανάπτυξη


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, koutsis said:

θεωρεις οτι ο παγκοσμιος πλυθησμος της γης αποτελειται στο μεγαλητερο ποσοστο  απο influencers και ηθοποιους ? Γενικα δεν βγαζει κανενα νοημα το σχολιο σου, οτι να ναι...

όχι, και για αυτό η Apple πάντα έχει λιγότερες πωλήσεις

σκασίλα της. αφού βγαζουν λεφτα ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 108
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

όχι, και για αυτό η Apple πάντα έχει λιγότερες πωλήσεις

σκασίλα της. αφού βγαζουν λεφτα ολα τα αλλα ειναι περιττα.

Μα αυτο σου λεω, δεν εχει λιγοτερες πωλησεις! απο πανω της ειναι μονο η samsung. ολοι οι κινεζοι εχουν λιγοτερες πωλησεις σε τεμαχια (καλα σε τζιρο δεν το συζητω καν)
Οσο για το σχολιο σου οτι android κινητο με 1gb ram ηταν super smooth για 4 χρονια και μετα για αλλα 3 ειχε λιιιγο lag, τι να πω? η μας δουλευεις η η μονη χρηση που κανεις με το κινητο ειναι να το εχεις για ξυπνητηρι!

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

εμένα κράτησε 4 χρόνια σουπερ σμουθ, άλλα 2-3 χρόνια με λιγο λαγκ (λογικό για 1gb ram) μέχρι που τα φτυσε η μπαταρία και δεν βγαίνανε και εφαρμογές... αν είχα πάρει iphone στα 700-800 τότε θα γινόταν το ίδιο και θα είδα δώσει χ3 χρήματα.

in short: το "αγοράζω iphone για να το έχω πολλά χρόνια" είναι λίγο κοροιδια. Και εγώ είχα 7 χρόνια το 200ευρώ κινητό μου. δλδ τι να θέλω? να μου κρατήσει 20 χρόνια? άσε που οι χρήστες iphone νιώθουν πιο έντονα την ανάγκη να αλλάξουν συσκευή κάθε χρόνο/2χρόνια για να έχουν να κάνουν flex

Μπράβο σου, δεν έχω αντίρρηση

Εγώ που έχω στα χέρια μου τώρα ένα 12 mini και ένα A40, βλέπω ότι είναι η μέρα με τη νύχτα

Λογικότατο θα μου πεις, το ένα είναι 2 χρόνια πιο καινούργιο από το άλλο, αλλά το θέμα είναι ότι ξέρω ότι το Iphone σε 2 χρόνια θα λειτουργεί όπως και σήμερα, όπως επίσης ξέρω ότι το Samsung δεν είναι όπως ήταν πριν 2 χρόνια

Δεν είπα επουδενί ότι το Apple είναι VFM, λέω ότι μπορώ να δώσω 750€ για κινητό, και άρα επιλέγω να πάρω Apple

Όταν διάλεξα αυτοκίνητο, πήρα Focus γιατί δε μπορούσα να πάρω Audi ή Lexus

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δε θεωρώ βλάκα ή κορόιδο αυτόν που μπορεί...

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Μπράβο σου, δεν έχω αντίρρηση

Εγώ που έχω στα χέρια μου τώρα ένα 12 mini και ένα A40, βλέπω ότι είναι η μέρα με τη νύχτα

Λογικότατο θα μου πεις, το ένα είναι 2 χρόνια πιο καινούργιο από το άλλο, αλλά το θέμα είναι ότι ξέρω ότι το Iphone σε 2 χρόνια θα λειτουργεί όπως και σήμερα, όπως επίσης ξέρω ότι το Samsung δεν είναι όπως ήταν πριν 2 χρόνια

Δεν είπα επουδενί ότι το Apple είναι VFM, λέω ότι μπορώ να δώσω 750€ για κινητό, και άρα επιλέγω να πάρω Apple

Όταν διάλεξα αυτοκίνητο, πήρα Focus γιατί δε μπορούσα να πάρω Audi ή Lexus

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δε θεωρώ βλάκα ή κορόιδο αυτόν που μπορεί...

Σαν να ακούω εμένα… ακριβώς ίδια πορεία από Α40 σε 12 mini… καλό, χρυσό και άγιο το Α40 άξιζε και με το παραπάνω τα ευρώ που έδωσα αλλά τα θεματάκια του βγήκαν μετά το πρώτο μεγάλο update τα οποία λόγο καθημερινής χρήσης ουσιαστικά το συνηθίζεις… 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, koutsis είπε

Συμφωνώ ότι είναι υπερβολή ότι η μπαταρία στα iphone κρατάει 6 χρόνια χωρίς να την αλλάξεις. Επίσης συνήθως τα παλιά μοντέλα είχαν μικρή μπαταρία. Θα βοηθούσε να μας έλεγες βέβαια ποια μοντέλα iphone είχες που ήταν τόσο χάλια και ποιό μοντέλο xiaomi έχεις τώρα που βγαζει 2 μέρες η μπαταρία μετά από 2,5 χρόνια!!

Επίσης πιο σημαντικό,  αν θεωρείς την εμπειρία χρήσης γενικά  καλύτερη στο xiaomi που πηρες από οτι στα iphone που είχες. Δεν είχα ποτέ xiaomi κσι θα με ενδιέφερε αυτό...

Ήταν τα iPhone 6, 7 και 8. Το Xiaomi που ακόμα ζει και με βγάζει 2 μέρες είναι το Redmi Note 7 (το οποίο θα αντικατασταθεί όπου να 'ναι με πολύ νεότερο).

Σαν εμπειρία χρήσης τα iPhone τουλάχιστον στην αρχή ήταν "smooth like butter". Αλλά όσο έπαιρναν νέες εκδόσεις του iOS άρχισαν τα παρατράγουδα. Χαρακτηριστικά το 6 ουσιαστικά πέθανε με το iOS 11 ή 12.

Το Redmi εμφάνισε κάποια σημάδια κόπωσης (μικρές καθυστερήσεις στις εναλλαγές εφαρμογών στην έκδοση MIUI 11) αλλά από τη στιγμή που το ρύθμισα να καθαρίζει αυτόματα την cache όταν είναι σε αδράνεια από 30 λεπτά και πάει λες και το έβγαλες από το κουτί. Στο iOS μου έσπαγε τα νεύρα πχ το ότι δεν μπορούσα να καθαρίσω cache και temp αρχεία (εκτός αν έκανα το trick που ξεκίναγες download μιας πολύ μεγάλης ταινίας από το store για να καθαρίσει μόνο του τη σαβούρα). 

Το MIUI μοιάζει στη φιλοσοφία (προφανώς αντιγράφουν όσο γίνεται το trendy iOS) άλλα αυτά που ακούω για διαφημίσεις στο λειτουργικό δεν τα είδα πουθενά (σκέφτομαι μήπως έχουν τέτοια προβλήματα όσοι έχουν φέρει κινητά από Κίνα και Ινδία, τα οποία έχουν διαφημίσεις).

Εμφανισιακά έχει ένα κάρο themes για όποιον θέλει να παραμετροποιήσει το interface, αλλά εγώ βολεύομαι με το default. Από λειτουργικότητα δεν υπήρξε ποτέ κάτι που να ήθελα να κάνω με το Redmi και να μην το έκανα άνετα και σβέλτα (σαν τηλέφωνο δουλεύει άψογα, WiFi/4G όλα κομπλέ, video calls μια χαρά  και ότι αρχείο άνοιξα ή ήθελα να φτιάξω τα έφτιαξα μια χαρά).

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ελπίζω να πήρες μια ιδέα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Μπράβο σου, δεν έχω αντίρρηση

Εγώ που έχω στα χέρια μου τώρα ένα 12 mini και ένα A40, βλέπω ότι είναι η μέρα με τη νύχτα

Λογικότατο θα μου πεις, το ένα είναι 2 χρόνια πιο καινούργιο από το άλλο, αλλά το θέμα είναι ότι ξέρω ότι το Iphone σε 2 χρόνια θα λειτουργεί όπως και σήμερα, όπως επίσης ξέρω ότι το Samsung δεν είναι όπως ήταν πριν 2 χρόνια

Δεν είπα επουδενί ότι το Apple είναι VFM, λέω ότι μπορώ να δώσω 750€ για κινητό, και άρα επιλέγω να πάρω Apple

Όταν διάλεξα αυτοκίνητο, πήρα Focus γιατί δε μπορούσα να πάρω Audi ή Lexus

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ δε θεωρώ βλάκα ή κορόιδο αυτόν που μπορεί...

Δεν είναι μονο τα 2 χρόνια διάφορα, αλλά και το οτι κόστιζε το 1/3 και βγάλε των χρημάτων του 12 mini. Δεν υπάρχει καμια σύγκριση. Η χρονολογία είναι το μικροτερο θέμα.

Αν θέλεις μια πιο σωστη συγκριση, τοτε πάρε πχ ενα oneplus 7 pro (2019) με κοστος πιο χαμηλο απο το 12 mini και σύγκρινε...

Αλλιως πάρε ενα poco f2 pro (2020) στα μισά χρήματα του 12 mini και σύγκρινε. Χαοτοικη διάφορα δε θα δεις.

Επειδή έχω το πρώτο θα σου πω οτι και σήμερα παιρνει κανονικά αναβαθμίσεις και πετάει σε αποδοση. Να μη μιλήσω για τα 90Hz οθόνη Amoled, που η Apple θα , το παρουσιασει σαν ινοβέισο του χρονου (μάλλον)...

Είχα και το iphone 6s. Το αγορασα μετρητοίς το 2016 τον Μαρτιο. Καλό ηταν και το λειτουργικό της Apple πραγματικα πολύ σταθερό. Η μικρή οθόνη και κυρίως η μπαταρία με ξανερωσαν και το έδωσα. Για τα χρήματα του δεν άξιζε ΓΙΑ ΜΕΝΑ. Σε αλλους δε μετράει τόσο η μπαταρία ή ο μικρός αποθηκευτικός χώρος. 

Γούστα είναι αυτά και δεν κατηγορώ κανένα για τις επιλογές του. Κάθε άνθρωπος ζητάει διαφορετικά πραγματα απο ενα κινητο., αρα δεν υπάρχει σωστο και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, sv398 είπε

Ήταν τα iPhone 6, 7 και 8. Το Xiaomi που ακόμα ζει και με βγάζει 2 μέρες είναι το Redmi Note 7 (το οποίο θα αντικατασταθεί όπου να 'ναι με πολύ νεότερο).

Σαν εμπειρία χρήσης τα iPhone τουλάχιστον στην αρχή ήταν "smooth like butter". Αλλά όσο έπαιρναν νέες εκδόσεις του iOS άρχισαν τα παρατράγουδα. Χαρακτηριστικά το 6 ουσιαστικά πέθανε με το iOS 11 ή 12.

Το Redmi εμφάνισε κάποια σημάδια κόπωσης (μικρές καθυστερήσεις στις εναλλαγές εφαρμογών στην έκδοση MIUI 11) αλλά από τη στιγμή που το ρύθμισα να καθαρίζει αυτόματα την cache όταν είναι σε αδράνεια από 30 λεπτά και πάει λες και το έβγαλες από το κουτί. Στο iOS μου έσπαγε τα νεύρα πχ το ότι δεν μπορούσα να καθαρίσω cache και temp αρχεία (εκτός αν έκανα το trick που ξεκίναγες download μιας πολύ μεγάλης ταινίας από το store για να καθαρίσει μόνο του τη σαβούρα). 

Το MIUI μοιάζει στη φιλοσοφία (προφανώς αντιγράφουν όσο γίνεται το trendy iOS) άλλα αυτά που ακούω για διαφημίσεις στο λειτουργικό δεν τα είδα πουθενά (σκέφτομαι μήπως έχουν τέτοια προβλήματα όσοι έχουν φέρει κινητά από Κίνα και Ινδία, τα οποία έχουν διαφημίσεις).

Εμφανισιακά έχει ένα κάρο themes για όποιον θέλει να παραμετροποιήσει το interface, αλλά εγώ βολεύομαι με το default. Από λειτουργικότητα δεν υπήρξε ποτέ κάτι που να ήθελα να κάνω με το Redmi και να μην το έκανα άνετα και σβέλτα (σαν τηλέφωνο δουλεύει άψογα, WiFi/4G όλα κομπλέ, video calls μια χαρά  και ότι αρχείο άνοιξα ή ήθελα να φτιάξω τα έφτιαξα μια χαρά).

Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ελπίζω να πήρες μια ιδέα.

Το θέμα είναι  ότι τα iphone που είχες είναι  πολύ παλιά μοντέλα. Το νεότερο που είχες κοντεύει 5 χρόνων! Δεν νομίζω να είχες κανένα  θέμα με νεότερα μοντέλα. Τώρα για τα xiaomi οι απόψεις διίστανται. Άλλοι λένε ότι τα βρίσκουν μια χαρά και άλλοι ότι δεν παλεύεται το miui. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 σελίδες δεν είδα κάπου να επιμένει κανένας σε ενημερώσεις ασφαλείας... ο κόσμος έχει επικεντρωθεί σε Xiaomi vs Apple σε εμπειρία χρήσης και μπαταρία... βασικά πράγματα ή αγνοούνται ή απλά δεν αναφέρονται. Δλδ αλλάζουμε κινητό όταν δεν πάει άλλο ή τα παίξει η μπαταρία; Μάλιστα και τα αυτοκίνητα π.χ. τα πάμε στο μαστρομήτσο και όσο πάνε τι κι αν εκπέμπουν ρύπους τι κ αν ανάβουν κάτι χαζά λαμπάκια. Η διαφορά φιλοσοφίας είναι χαοτική ... απορώ όσοι έχουν iPhone γιατί μπλέκονται στη συζήτηση αυτή και όσοι είχαν και βρήκαν καλύτερο το κινέζικο μάλλον κάτι λάθος είχαν κάνει στην επιλογή τους. Δεν εξηγείται. Είναι θέμα φιλοσοφίας και λογικά τα δύο δοχεία δεν αναμειγνύονται. Android έχω μεν αλλά... Το μόνο κοινό που δένει το άρθρο είναι τα στοιχεία πωλήσεων και ότι είναι κινητά τηλέφωνα. Η βιομηχανία βλέπει τι προσφέρει ο αντίπαλος και κινείται αντίστοιχα για την πίτα. Το πως και γιατί και πότε θα το κάνει δεν είναι κάτι που το ξέρει ο καθένας ... Παρεμπίπτοντος ... ξέρετε ότι ο οπτικός αναγνώστης δακτυλικών στην οθόνη δεν υποστηρίζεται επίσημα ούτε από το Android 11 ε; Πρωτόκολλα ασφάλειας ; Μπα αυτά είναι για τις εταιρείες να βγάζουν λεφτά και κάτι nerdουλες... θυμάται κανένας τις 5 εταιρείες που σε 48 ώρες έβγαλαν patch για το σπάσιμο του WPA2 ; Μπα ψιλά γράμματα ... Οκ ναι πάμε πάλι .. κινητά με 300 ευρώ τούμπανα κλπ κλπ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2021 στις 6:19 ΜΜ, SiLeNtOne-- είπε

Οταν μιλάνε για value for money εδω μεσα, μιλάνε για κινητά που βγάζουνε 1 χρόνο αναβαθμήσεις και στα 2 χαλάει η μπαταρία...

Ντροπή απλά στο 2021 να συμβαίνει αυτό, θα μάθετε οταν οριμάσετε οτι αυτό που κάνει η Apple είναι ο απόλυτος σεβασμός στο περιβάλλον. 

Tο iPhone SE τρέχει το ίδιο λογισμικό με το iPhone 12!!!!!!

The first-generation iPhone SE
Operating system Original: iOS 9.3 Current: iOS 14.5, released April 26, 2021

6 χρόνια αναβαθμήσεις, και πάει ακόμα, DDR4 RAM (δεν είχε βγεί ακόμα σε desktops τοτε), LiPO μπαταρία για κορυφαία απόδοση ακόμα και 6 χρόνια μετά όλοι εσείς με τα Android έχετε αλλάξει 3 συσκευές.

φανταστείτε στο κεφάλι σας το Galaxy S5 να έτρεχε Android 12

Apple..... οτι πληρώνεις πέρνεις.

Το iphone 6 ειναι του 2016. Δηλαδη 5 χρονια αναβαθμισεις. Σε android πχ samsung note 3 του 2013 εχει παρει Android 11 και θα παρει και 12 και 13. Δηλαδη καπου 10 χρονια αναβαθμισεις. Τι συγκρινουμε.

Στις 8/5/2021 στις 6:19 ΜΜ, koutsis είπε

Φιλε μου καπου μπερδευτηκες. Φυσικα δεν σημαινει οτι οποιος δωσει 800 για να παρει iphone, εχει να δωσει και 250.000 να παρει ferrari ! Αν ηταν ετσι, θα βλεπαμε τους δρομους γεματους Ferrari καθε μερα. Μια παρομοιωση εκανε ο φιλος για να καταλαβουμε το νοημα της ειδησης...

Το προβλημα ειναι με αυτους που περνουν iphone και δεν εχουν να φανε. Αυτοι που εχουν ferrari προφανως και θα παρουν χρυσο iphone s21 κτλ. 

23 ώρες πριν, logistoulis είπε

Καλά μην το λες.

Προσωπικά έχω σαφώς ακριβότερο αυτοκίνητο από τους περισσότερους γνωστούς μου και μάλλον το πιο φθηνό κινητό, απλά δεν δεν θεωρώ ότι αξίζουν τα χρήματα για κάτι που δεν θα κρατήσω ούτε 2 χρόνια

 

 

Εγω εχω 4 αμαξια και κινητο 8ετιας. Ποιος ειναι πιο μαγκας αυτος που εχει iphone και παει με το αστικο στη δουλεια αλλα βγαζει το iphone στην καφετερια να φαινεται η εγω? Στην Ελλαδα νομιζω ο πρωτος τουλαχιστον για τη μαζα. Η καταντια ειναι τεραστια για αρκετους.

11 ώρες πριν, eko13 είπε

Αγοραζεις ενα πραγμα χιλια ευρω και το κρατας επτα χρονια, αγοραζεις ενα πραγμα 300 ευρω και το κρατας 3, ποιο ειναι πιο συμφερον? Απλα οικονομικα... Αλλο πραγμα το vfm και αλλο η ποιοτητα. 

Γιατι να μην αγορασεις ενα πραγμα που κανει 1000 ευρω αλλα μετα απο 5-6 μηνες της κυκλοφοριας του κανει 500 και να το κρατησεις 7 χρονια?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το iphone 6 ειναι του 2016. Δηλαδη 5 χρονια αναβαθμισεις. Σε android πχ samsung note 3 του 2013 εχει παρει Android 11 και θα παρει και 12 και 13. Δηλαδη καπου 10 χρονια αναβαθμισεις. Τι συγκρινουμε.

Το προβλημα ειναι με αυτους που περνουν iphone και δεν εχουν να φανε.

Το note 3 ποιες επίσημες αναβαθμίσεις έχει πάρει από τη Samsung πες μου! Εκτός αν εσύ θεωρείς ότι οι custom roms του κάθε Ινδου και κινεζου developer (που ούτε το 1% των χρηστών ξέρει να βάλει ούτως ή αλλως) ειναι επίσημη υποστήριξη ενός κινητού !!

Όσον αφορά τους ιδιοκτήτες iphone συνέχεια ακούω αυτή την καραμέλα ότι κάποιος παίρνει iphone ενώ δεν έχει να φάει για να κάνει εφέ στην καφετέρια και άλλες τέτοιες βλακείες! Από που προκύπτουν αυτά τα συμπεράσματα δεν ξέρω....

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Το note 3 ποιες επίσημες αναβαθμίσεις έχει πάρει από τη Samsung πες μου! Εκτός αν εσύ θεωρείς ότι οι custom roms του κάθε Ινδου developer (που ούτε το 1% των χρηστών ξέρει να βάλει ούτως ή αλλως) ειναι επίσημη υποστήριξη ενός κινητού !!

Όσον αφορά τους ιδιοκτήτες iphone συνέχεια ακούω αυτή την καραμέλα ότι κάποιος παίρνει iphone ενώ δεν έχει να φάει για να κάνει εφέ στην καφετέρια και άλλες τέτοιες βλακείες! Από που προκύπτουν αυτά τα συμπεράσματα δεν ξέρω....

Μεχρι 5αρα αν θυμαμαι καλα. Αν και ποτε δεν με ενοιαξε η επισημη υποστηριξη της samsung day one περασα custom και ηρεμησα μια για παντα. Εφοσον ο κοσμος δεν γνωριζει καλα κανει και δινει 1200 ευρω για κινητο και του χρονου ξανα το ιδιο για το επομενο μοντελο. 

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Arkin είπε

Μεχρι 5αρα αν θυμαμαι καλα. Αν και ποτε δεν με ενοιαξε η επισημη υποστηριξη της samsung day one περασα custom και ηρεμησα μια για παντα. Εφοσον ο κοσμος δεν γνωριζει καλα κανει και δινει 1200 ευρω για κινητο και του χρονου ξανα το ιδιο για το επομενο μοντελο. 

Φίλε μου είπαμε να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση. Όταν συζητάμε για την επίσημη υποστήριξη ενός κινητού κι εσύ μου λες δεν με ενδιαφέρει γιατί από την πρώτη μέρα βάζω custom rom τι να συζητήσουμε;  άστο, ας κάνει ο καθένας ότι του αρέσει χωρίς όμως να κρίνει τους υπόλοιπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Φίλε μου είπαμε να κάνουμε μια σοβαρή συζήτηση. Όταν συζητάμε για την επίσημη υποστήριξη ενός κινητού κι εσύ μου λες δεν με ενδιαφέρει γιατί από την πρώτη μέρα βάζω custom rom τι να συζητήσουμε;  άστο, ας κάνει ο καθένας ότι του αρέσει χωρίς όμως να κρίνει τους υπόλοιπους...

Το θεμα ειναι οτι το 5S που βγηκε εκεινη την χρονια εχει μεινει σε ios 12 ενω το note 3 εχει παρει android 11 με ενημερωσης ασφαλειας Μαιου 2021. Ολα τα αλλα ειναι χαζομαρες εφοσον ενα android σου δινει τη δυνατοτητα για ενημερωσεις android πολυ παραπανω απο την 5ετια του ios. Eχω αυτη την επιλογη στο ios? Οχι αρα αυτοματως για μενα και για αρκετα εκατομμυρια κοσμο στο xda το ios εχει τεραστια αρνητικα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Το θεμα ειναι οτι το 5S που βγηκε εκεινη την χρονια εχει μεινει σε ios 12 ενω το note 3 εχει παρει android 11 με ενημερωσης ασφαλειας Μαιου 2021. Ολα τα αλλα ειναι χαζομαρες εφοσον ενα android σου δινει τη δυνατοτητα για ενημερωσεις android πολυ παραπανω απο την 5ετια του ios. Eχω αυτη την επιλογη στο ios? Οχι αρα αυτοματως για μενα και για αρκετα εκατομμυρια κοσμο στο xda το ios εχει τεραστια αρνητικα.

Οκ, για εσένα  λοιπόν και για το υπόλοιπο 1% των χρηστών που ξέρουν να βάλουν τη σωστή custom rom η καλή επιλογή είναι το android. Αν μιλήσουμε όμως σοβαρά και για το υπόλοιπο 99% των χρηστών, η υποστήριξη σε Android ναυαρχιδες είναι για 2 χρόνια (φέτος μόνο η Samsung είπε θα το κάνει 3) ενώ σε iphone είναι 5 χρόνια. Αυτά είναι τα γεγονότα και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του...

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, koutsis είπε

Οκ, Εσύ λοιπόν και το υπόλοιπο 1% των χρηστών που ξέρουν να βάλουν τη σωστή custom rom πάρτε android. Δεν σας εμποδίζει κανείς. Αν μιλήσουμε όμως σοβαρά και για το υπόλοιπο 99% των χρηστών, η υποστήριξη σε Android ναυαρχιδες είναι για 2 χρόνια (φέτος μόνο η Samsung είπε θα το κάνει 3) ενώ σε iphone είναι 5 χρόνια. Αυτά είναι τα γεγονότα και ο καθένας ας κάνει τις επιλογές του...

Τωρα το εγραψες σωστα. Αν και ποσους ξερεις με iphone που κρατανε κινητο πανω απο 2 χρονια? Οπως και android προφανως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...