Προς το περιεχόμενο

Δεν αντέχω άλλο με 6Mbps.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεβάζω και εγώ ωραία και καλά το torrent μου και βλέπω την ταχύτητα να κάνει-πάνω κάτω από 200kbps μεχρι 800kbps.
Πάντα είχα θέμα με διακυμάνσεις αλλά όχι αυτό το πράγμα και συνήθως έπιανα μέχρι 1.2 το δευτερόλεπτο.
Μπαίνω να κάνω ένα speedtest και μπήκα σε ένα ελληνικό. Είχε και ταχύτητες του κάθε παρόχου ανά περιοχή από δεδομένα που σύλλεγε απο τις μετρήσεις.
Κάνω και βλέπω 6Mbps. Λέω μπα....Ξανακάνω στο OOKLA τα ιδια. Στην περιοχή μου η Vodafone ειχε μέσο όρο 8 Mbps ενώ οι άλλοι από 22Mbps και πάνω.
ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η FORTHNET ΕΧΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΚΤΥΟ.
Μετά από αυτά τα δεδομένα τις καλύτερες τιμές έχει η WIND και απο ταχύτητες δεν είδα μεγάλες διαφορές. Ξέρω οτι COSMOTE δεν είναι καμία τους αλλά το ξέρει και η COSMOTE και βαράει στο ψαχνό.
Το σπίτι είναι αρκετά παλιό οπότε οι καλωδιώσεις είναι και ανάλογες. Με γνωστό που μίλησα μου είπε δεν πειραζει τόσο, αυτό που έχει σημασία είναι ο διακλαδωτής ή κάπως έτσι ο οποίος αλλάζει κιόλας.
Να επιμείνω με την Vodafone μπας και με συγχρονίσουν πιο ψηλά (σε αυτό το σημείο δεν με νοιάζει να πάρω καν τα 24 που πληρώνω, και τα μισά μου κάνουν) ή να πάω σε άλλη εταιρία να τελειώνει το παραμύθι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με Speed Test δεν βγαίνει άκρη. Ανέβασε πρώτα τα στατιστικά της γραμμής μέσα από το Modem να δούμε τι λέει η γραμμή σου. Τους μέσους όρους των άλλων από που τους βγάζεις?? Γιατί παίζει και πολύ παπάτζα αν στους έχουν πει από τις πωλήσεις των άλλων. Γενικά, πάνω κάτω στα ίδια θα είναι μια γραμμή, αφού όπου και να πας το ίδιο ζεύγος παίρνεις μαζί σου. Εκτός αν σου έχουν πει για VDSL από καμπίνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λεχω ιδέα πως το ανεβάζω αυτό.
Ουσιαστικά έβγαζε μέσο όρο από τα αποτελέσματα άλλων.
VDSL θα ήθελα να βάλω για να είμαι πιο κοντά στα 24 MBPS από ότι είμαι τωρα 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...