Προς το περιεχόμενο

Renders αποκαλύπτουν την πιθανή εμφάνιση του νέου πολύχρωμου MacBook Air


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, AtiX είπε

Έφυγε ο Ive και αλλάζουνε σιγά σιγά εταιρική εικόνα…

αυτό που βλέπω άσχημο οσο τα iMac δεν είναι…

Ο Ive έφυγε αλλά η εταιρία που έφτιαξε συνεργάζεται με την Apple ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χρώματα είναι τέλεια. Δηλαδή τι θέλετε space gray για άλλα 10 χρόνια και τέλος;

Το m1 MacBook air έστειλε στην αφάνεια όλα τα windows Ultrabook μέχρι και το surface. Αυτό εδώ εγώ σε περίπτωση που έχει m2 με διπλάσια GPU cores... Θα διαλύσει όλη την αγορά των φορητών. Τα μόνα windows λάπτοπ που θα έχουν νόημα αγοράς θα είναι τα πολύ φθηνά. Οτιδήποτε προσεγγίζει το χιλιάρικο αυτομάτως air.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Yeroplatanos είπε

Αριστερα μια θύρα βλέπω...

Να δουμε τι κά έχει τελικά.

αυτό παρατήρησα κι εγώ... κ απο τι εχω δει στα hubs αν θες δυο hdmi απαιτεί 2 type c...

θα δείξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Hellenicsun είπε

Ο Ive έφυγε αλλά η εταιρία που έφτιαξε συνεργάζεται με την Apple ;) 

Ναι βρε, αλλά “βλέπω” σχεδιαστική απομάκρυνση από την γραμμή Ive και είναι λογικό αφού ουσιαστικά θέλει να τονίσει την χρήση των δικών της επεξεργαστών…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ναι βρε, αλλά “βλέπω” σχεδιαστική απομάκρυνση από την γραμμή Ive και είναι λογικό αφού ουσιαστικά θέλει να τονίσει την χρήση των δικών της επεξεργαστών…

Εγώ βλέπω τη σειρά για τους πολλούς & νέους και τη σειρά για τους λίγους & pro. 

Απόρησα στη παρουσίαση των νέων iMac με τα χρώματα (καλά, αφήνω κατά μέρους τη γενικότερη σχεδίαση) αλλά μετά σκέφτηκα πως αφενός υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που τους αρέσουν αυτές οι αποχρώσεις κι αφετέρου, τα ωραία χρώματα έχουν κρατηθεί για τις  "pro" συσκευές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Hellenicsun είπε

Εγώ βλέπω τη σειρά για τους πολλούς & νέους και τη σειρά για τους λίγους & pro. 

Απόρησα στη παρουσίαση των νέων iMac με τα χρώματα (καλά, αφήνω κατά μέρους τη γενικότερη σχεδίαση) αλλά μετά σκέφτηκα πως αφενός υπάρχουν πολλοί εκεί έξω που τους αρέσουν αυτές οι αποχρώσεις κι αφετέρου, τα ωραία χρώματα έχουν κρατηθεί για τις  "pro" συσκευές.

Ουσιαστικά μεταφέρει την κεντρική ιδέα που έχει εδώ και τρεις γενιές iPhone και στα Mac… δηλαδή κάνει την διαφοροποίηση μεταξύ νεανικού ή πιο “μοντέρνου” κοινού και του πιο “σοβαρού”…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ουσιαστικά μεταφέρει την κεντρική ιδέα που έχει εδώ και τρεις γενιές iPhone και στα Mac… δηλαδή κάνει την διαφοροποίηση μεταξύ νεανικού ή πιο “μοντέρνου” κοινού και του πιο “σοβαρού”…

Αυτο.Στις "pro" συσκευές θα εχουμε τα στανταρ χρωματα και τις πιο ακριβες τιμες.

Τα παστελ Air προφανως ειναι για ενα κοινο πιο νεανικο-hipster που εχει βαρεθει την gamer αισθητική και θελει κατι διαφορετικο.

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Toper Harley είπε

Ένα μαύρο ρε παιδιά... Όχι μόνο ξεπλυμενα χρώματα κιτς επίπλων δεκαετίας 60.. έλεος δηλαδή...!!!!

 

21 ώρες πριν, liospi είπε

το «γύρισε» στο παστέλ η apple? αν είναι να βγάζει χρωματάκια, ας κάνει ένα red product να γουστάρουμε 

 

20 ώρες πριν, d4mage είπε

Πόσο αλήθεια! Εντελώς κάκιστα χρώματα που αν τα δεις με μια στιγμιαία ματιά είναι ίδια μεταξύ τους, σα να λέμε όλα ασημί χρώμα με μια ελαφρώς απόχρωση πορτοκαλί, ροζ, κίτρινο, μωβ κ.λ.π.

Θα μπορούσαν τουλάχιστον να κάνουν το πορτοκαλί ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ και το μωβ ΜΩΒ και ούτω καθεξής. Είναι λες και πήγαν να τα βάψουν και τους τελείωσε το χρώμα.

στιβαγμένα πάντως είναι σαν το ουράνιο τόξο με ότι συμβολισμό απελευθέρωσεις και σπάσιμο στερεότυπων θέλει να δώσει το Μήλο σε αυτό!

Όντως λείπει ένα μαύρο, οπότε θα βγούνε skins μαύρα!

11 ώρες πριν, nitroc είπε

Όλα τα αντρικά χρώματα ... έλεος. Α, έχει ασημί τουλάχιστον.

κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχουν αντρικά και γυναικεία χρώματα πλέον, ότι έχει γούστο ο καθένας!

2 ώρες πριν, Yeroplatanos είπε

Αριστερα μια θύρα βλέπω...

θέλεις κι άλλη; 😛

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντάξει καλή σχεδίαση και χρώματα , αφου μπορει η apple να παρουσιασει κατι διαφορετικο ας το κανει , πρεπει να διαφερει απο τα υπολοιπα της αγοράς , δεν βαρεθηκατε αυτο το space grey ? εγω μονο που βλέπω αυτο το space grey με αποτρέπει να το αγοράσω  ,  ας εχει μεσα και πυρηνικο τσιπακι , 

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια δεν υπαρχουν αντρικά και γυναικεία χρώματα.Μου θυμιζει την ιστορια στο καταστημα παιχνιδιων που ο πελατης κοιταει ενα κουκλο Pink Panther και ρωταει αν βγαινει και σε μπλε για τα αγορια :lol:

Παραδοσιακα το ροζ(κοκκινο+λευκο) ηταν "αντρικο" χρωμα (βλεπε Ναΐτες Ιππότες) ενω το μπλε για κοριτσια επειδη θεωρουνταν το χρωμα της παναγιας,γιαυτο και οι παλιες πριγκίπισσες της Disney φορουσαν μπλε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...