Προς το περιεχόμενο

Monero mine


GeG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, νέος και εγώ στο monero, μου αρέσει η ιδέα του monero και σκέφτηκα να δοκιμάσω να παραξω το πρωτο μου crypto. Στο reddit υπάρχει και αρκετό υλικό για να ενημερώνουν όλοι. Θα ήθελα να μάθω πάντως αν έχει σκεφτεί κάποιον για rig εξολοκλήρου για παραγωγή monero. Προς το παρον στο ταπεινό μου καθημερινό pc κάνω ότι κάνω και έχω υπολογίσει ένα ετήσιο καθαρό έσοδο στα 98€(🙃🙃😁😆🤑🤑) . 

Για πειτε γνώμες και ιδέες σχετικά με mine. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. 

Γενικα το να κάνεις mine Monero δεν είναι το πιο επικερδες αυτη τη στιγμή οπότε μην περιμένεις τεράστια κέρδη. Αν πάντως θέλεις να ασχοληθείς με αυτο σιγουρα θα χρειαστείς γρήγορες μνημες και εναν καλό επεξεργαστη με πολλούς πυρήνες (Οι Ryzen 3000 και πάνω ακουγεται πως είναι ιδανικοι). Τωρα εαν θες να στηρίξεις το coin (αρκετα) πιο έμμεσα και να βγάλεις και κέρδος μπορείς (με την προυποθεση οτι εχεις καλή GPU) να χρησιμοποιήσεις το https://moneroocean.stream/ οπου μπορεις να κάνεις Mining σε Ethereum και άλλα νομίσματα και να πληρώνεσαι σε Monero. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλημέρα , παιδια, ποσταρω και αλλού στο insomnia αλλά δεν πήρα απάντηση. Θα ασχοληθώ με minning σε monero.

Σκέφτομαι να ξεκινήσω με το εξής setup:

MSI B450-A Pro Max Motherboard ATX με AMD AM4 Socket

AMD Ryzen 9 3900X Box

16gb ram

Corsair TX750W

η επιλογή της μητρικής είναι γιατί θα βάλω και δύο 2060. Θα έχω πρόβλημα να τα τρέξω σε hive Os?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...