Προς το περιεχόμενο

Ντοκιμαντέρ


ask

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε να προτείνετε κάποιο ντοκιμαντέρ;

αυτά του national geographic μου φαίνονται πολύ αργά και επαναλαμβάνουνε την ιδια πληροφορία πολλές φορές μου φαίνεται για να γεμίσουν την ώρα. 
ενα αρκετά καλό σχετικα με τα ρουχα και τις συνθηκες εργασιας στη ΝΑ Ασια: the true cost (2015)

Επεξ/σία από ask
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nτοκιμαντέρ σχετικα με ποια θεματα?Υπαρχουν καλα για δεκαδες διαφορετικα.Αλλα υπαρχουν και θεματα για τα οποια δεν εχει βγει-ακομα-κατι καλο.

Τωρα για φυση τοπ ειναι αυτα του David Attenborough (Planet Earth, Life,Big Blue Planet Nature's Most Amazing Events,Our Planet ,Africa)

Για επιστημες/αστρονομια το Cosmos του αειμνηστου Carl Sagan παραμενει αξεπεραστο.Κανενας απο τους μεταγενεστερους αντιγραφεις δεν τον φτανει.Ο Neil deGrasse Tyson ουτε στο νυχακι του.

Επεξ/σία από mecanomecano
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και ειμαι λιγο προκατειλλημενος με την αντικειμενικοτητα του Netflix, ειδα το Our Planet. αρκετα καλο, μεστο, πανεμορφες εικονες. παραμενει παντα με αισιοδοξο μηνυμα που δεν ειναι και πολυ ρεαλιστικο! :P

γενικα, δεν εχω καποιο θεμα συγκεκριμενα κατα νου, απλα δεν ξερω αν κυκλοφορουν καλα ντοκιμαντερ και ποια ειναι αυτα. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα που δεν βαριεμαι ποτε να ξαναβλεπω ειναι τα docu-movies (Koyaanisqatsi,Powaqqatsi ,Samsara,Baraka) Το Koyaanisqatsi το ειχα δει στο Odeon Opera μεσα 80ς με την φοβερη μουσικη του Philip Glass αξεχαστη εμπειρια

0004228140422_600.jpg

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα εντελως καινουργιο που μου αρεσε αρκετα The crime of the century

Σχετικα με την κριση οπιοειδων φαρμακων στην αμερικη και τον"αθωο" ρολο των φαρμακευτικων εταιριων.

Επισης προσφατο Q:into the storm

ΓΙα οσους αναρωτιουνται ποσο πυροβολημενοι ειναι οι QAnon

Collapse εξαιρετικο, για τα γουστα μου, σχετικα με την οικονομικη κριση του 2009

Unacknoledged αν ασχολεισαι με UFO και συνομοσιολογια

Γενικα εχει παρα πολλα αξιολογα σχεδον για καθε θεμα

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για οσους ενδιαφερονται για μηχανοκίνητο αθλητισμό το Senna ειναι must.Τσεκαρετε και το Hitting the Apex (2015)

Το 13th  για το συστημα φυλακων στις ΗΠΑ

Winter on Fire για τα γεγονοτα σε Ουκρανια το 2014

The Last Lions για τον αφανισμο των λιονταριων

Tell No One  για διαφθορα σε καθολικη εκκλησια

 

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ne vivons plus comme des esclaves (2013) για την ελληνικη κριση(ξερω χιλιοπαιγμενο θεμα), απλα το εμαθα απο μη ελληνα στο εξωτερικο, σε περιπτωση π δεν εχει παιχτει Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, mecanomecano είπε

Αυτα που δεν βαριεμαι ποτε να ξαναβλεπω ειναι τα docu-movies (Koyaanisqatsi,Powaqqatsi ,Samsara,Baraka) Το Koyaanisqatsi το ειχα δει στο Odeon Opera μεσα 80ς με την φοβερη μουσικη του Philip Glass αξεχαστη εμπειρια

βαλε και το Chronos (1985) μεσα

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάστορα, βάζεις βλέπεις το Κόζμος του παμμέγιστου Κάρολου Σαγάνου και για καμιά δεκαετία δεν θα χρειαστεί να δεις άλλο τοκυματέρι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...