Προς το περιεχόμενο

Έρχεται και NVIDIA GeForce RTX 3090 Ti, σύμφωνα με τη… ZOTAC


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα ότι έχω δει τα τελευταία 5 χρόνια μου κάνει πολύ μικρή διαφορά. Οτιδήποτε. Ή παίζω στα 1080p ή στα 4Κ μου φαίνεται το ίδιο.

Προσοχή δεν λέω είναι το ίδιο, εμένα μου φαίνεται το ίδιο. Γιατί το 95% αυτού που με ενδιαφέρει είναι το gameplay.

Η μεγάλη αλλαγή θα γίνει μόνο αν υποστηρίξουν άλλου είδους γραφικά, πχ φωτορεαλιστικά. Αλλιώς ψεύτικα είναι, ψεύτικα θα μείνουν.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, youraccount είπε

Εμένα ότι έχω δει τα τελευταία 5 χρόνια μου κάνει πολύ μικρή διαφορά. Οτιδήποτε. Ή παίζω στα 1080p ή στα 4Κ μου φαίνεται το ίδιο.

Προσοχή δεν λέω είναι το ίδιο, εμένα μου φαίνεται το ίδιο. Γιατί το 95% αυτού που με ενδιαφέρει είναι το gameplay.

Η μεγάλη αλλαγή θα γίνει μόνο αν υποστηρίξουν άλλου είδους γραφικά, πχ φωτορεαλιστικά. Αλλιώς ψεύτικα είναι, ψεύτικα θα μείνουν.

Όντως αυτό που λείπει από την σειρά 2000/3000 είναι τα φωτορεαλιστικά γραφικά...

σοβαρά τώρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, intensobank είπε

Ενω εσυ θα την παρεις?

 (μην τρελαινεστε ρε, κουβεντα κανουμε)

Εγω την πήρα. Υπαρχουν και αυτοκινητα που κανουν 1 μύριο, τι σε ενοχλεί? Αν δεν σου φτανουν να τα αγορασεις, απλα προσπέρασε 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, Herald είπε

Εγω την πήρα. Υπαρχουν και αυτοκινητα που κανουν 1 μύριο, τι σε ενοχλεί? Αν δεν σου φτανουν να τα αγορασεις, απλα προσπέρασε 

Εσυ αν δεν καταλαβαινεις τι λεμε εδω απλα τραβα παρακατω.

εκτος και αν σε ενοχλει κατι, αλλα και για αυτο υπαρχουν αρμοδιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, intensobank είπε

Εσυ αν δεν καταλαβαινεις τι λεμε εδω απλα τραβα παρακατω.

εκτος και αν σε ενοχλει κατι, αλλα και για αυτο υπαρχουν αρμοδιοι.

Καταλαβα τι λετε. Οτι δεν εχεις να αγορασεις ενα προιον. Ε και τι? Πολλα προιοντα δεν εχεις για να αγορασεις. Παραπονιεσαι για ολα η μονο στις καρτες σε πιάνει η απελπισια? 

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, Herald είπε

Καταλαβα τι λετε. Οτι δεν εχεις να αγορασεις ενα προιον. Ε και τι? Πολλα προιοντα δεν εχεις για να αγορασεις. Παραπονιεσαι για ολα η μονο στις καρτες σε πιάνει η απελπισια? 

Σε παρακαλω.

Προσπερασε ΜΕ , μην μου δινεις σημασια, ασε ΜΕ, ξεκολλα πως το λενε.

Ασχολησου με κατι αλλο. Ενας τυχαιος μεσα σε ενα φορουμ ειμαι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, intensobank είπε

Σε παρακαλω.

Προσπερασε ΜΕ , μην μου δινεις σημασια, ασε ΜΕ, ξεκολλα πως το λενε.

Ασχολησου με κατι αλλο. Ενας τυχαιος μεσα σε ενα φορουμ ειμαι.

 

Αν δεν θες να σχολιάζουν τα γραπτά σου δεν τα κάνεις δημόσια, τα γράφεις στο προσωπικό σου σημειωματάριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, jackess είπε

αυτο που λετε ειναι σαν να λεμε πως η τιμη των μεταχειρισμενων ferrari τραβαει πανω τη τιμη των hyundai atos.

Με την διαφορά ότι η μηχανή της Ferrari και η μηχανή του Hyundai δεν κατασκευάζονται στο ίδιο εργοστάσιο. Η TSMC και η Samsung μπορούν να παράξουν πεπερασμένο αριθμό wafers κάθε μήνα. Η 3090 παρασύρει τον λόγο $/mm^2 προς τα πάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, βασιλιάς βάτραχος είπε

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί λίγο, άμα πουλήσω το ένα νεφρό μου αρκεί για να την πάρω? 

Εξαρτάται από ηλικία και διατροφικές σου συνήθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Εξαρτάται από ηλικία και διατροφικές σου συνήθειες

25 χρόνων, 2-3 καφέδες την μέρα, αλκοόλ ελάχιστο, 1 καπνό Καρέλια λευκό σε 5 μέρες, σπανια "fast food"... Ελπίζω να αρκεί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Herald είπε

Καταλαβα τι λετε. Οτι δεν εχεις να αγορασεις ενα προιον. Ε και τι? Πολλα προιοντα δεν εχεις για να αγορασεις. Παραπονιεσαι για ολα η μονο στις καρτες σε πιάνει η απελπισια? 

αφου λες για large posa ας πουμε το εξις

πας να πάρεις μια ferrari και κάνει 1 εκατομμύριο είσαι οκ με αυτή την τιμή και θεωρείς ότι ειναι vfm για αυτό που θα πάρεις
, ξαφνικα την επόμενη μέρα όλοι από σαουδικη αραβια πχ αγοράζουν την φερραρι ετσι εκτοξεύουν την τιμή της απο 1 εκατομμύριο στα 10,000 εκατομμύρια

θα σου φανεί το ίδιο καλή αγορά με πριν πετώντας στον αέρα 9 παραπάνω εκατομμύριο ενώ χθες έκανε 1 εκ? για το ιδιο αμάξι?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ti σειρα την nvidia θα ειναι αποκλειστικα τεχνολογιας LHR οπου θα μειώνει την αποδοση της εξόρυξης Ethereum σε επιπεδο hardware και επεται συνεχεια και στις υπολοιπες νέες καρτες απο τούδε και στο εξης.Θα υπαρχει και η σχετική ένδειξη επανω στο κουτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...