Προς το περιεχόμενο

Οι ενεργές Android συσκευές ξεπέρασαν τα 3 δισεκατομμύρια


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, magicnumbers είπε

Το loyalty που λεγαμε😁😁

Φίλε σε τεχνολογικό forum είσαι, λίγη αντικειμενικότητα και γνώση αντικειμένου δεν βλάπτει… 😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, deceit είπε

Το ότι κατάφερε και αυτό το άρθρο να γίνει "vs"  με ξεπερνάει.  

Εμένα με ξεπερνάει ο φασισμός που διαβάζω. Διπλή αναφορά σε καθαρίστριες με τις συσκευές των 200 ευρώ. Κάποιον αισθάνονται ανώτεροι άνθρωποι επειδή αγοράζουν τα υπερτιμημένα της apple, και παινεύονται κιόλας ότι είναι πρώτη στα κέρδη.

Δηλαδή όποιος αγοράζει android το κάνει υποχρεωτικά, επειδή δεν έχει επιλογή να πληρώσει πολλά, ε;

Για αρχή, μιας και βαυκαλιζόμαστε ότι είμαστε "τεχνολογικό φόρουμ" θα έπρεπε να έχουμε τα 2 λειτουργικά σε σωστή θέση ως προς την τεχνολογική τους πληρότητα, και να χαιρόμαστε λιγότερο που κάποιος κερδοφορεί πουλώντας το φύκι για μεταξωτή κορδέλα.

Και για να με βάλω και στην θέση μου, έχω δουλέψει καθαρίστρια 5 χρόνια, έχω android, και μάλιστα την ίδια συσκευή από το 2015. Βάλτε με στην κατηγορία που πρέπει όταν φτιάξουμε το γράφημα, να δούμε ποιοι είναι τελικά αυτά τα δις που εμποδίζουν την σούπερ εταιρία να βγαίνει πρώτη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Φίλε σε τεχνολογικό forum είσαι, λίγη αντικειμενικότητα και γνώση αντικειμένου δεν βλάπτει… 😉

Σορυ αν εμμεσως η τοποθετηση μου δυσαρεστει αλλα η εμπειρια μου με το ios δεν ειναι αρεστη.

Το να μη μπορει πχ να στειλει βιντεο που τραβηξε σε μια συσκευη android η τουμπαλιν χωρις να ανεβει σε μια τριτη πλατφορμα δεν ειναι τοσο "τεχνολογικο" κ αντικειμενικο τεχνολογικα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, petasis είπε

Εμένα με ξεπερνάει ο φασισμός που διαβάζω. Διπλή αναφορά σε καθαρίστριες με τις συσκευές των 200 ευρώ. Κάποιον αισθάνονται ανώτεροι άνθρωποι επειδή αγοράζουν τα υπερτιμημένα της apple, και παινεύονται κιόλας ότι είναι πρώτη στα κέρδη.

Δηλαδή όποιος αγοράζει android το κάνει υποχρεωτικά, επειδή δεν έχει επιλογή να πληρώσει πολλά, ε;

Για αρχή, μιας και βαυκαλιζόμαστε ότι είμαστε "τεχνολογικό φόρουμ" θα έπρεπε να έχουμε τα 2 λειτουργικά σε σωστή θέση ως προς την τεχνολογική τους πληρότητα, και να χαιρόμαστε λιγότερο που κάποιος κερδοφορεί πουλώντας το φύκι για μεταξωτή κορδέλα.

Και για να με βάλω και στην θέση μου, έχω δουλέψει καθαρίστρια 5 χρόνια, έχω android, και μάλιστα την ίδια συσκευή από το 2015. Βάλτε με στην κατηγορία που πρέπει όταν φτιάξουμε το γράφημα, να δούμε ποιοι είναι τελικά αυτά τα δις που εμποδίζουν την σούπερ εταιρία να βγαίνει πρώτη.

Για να καταλάβεις πόσο λάθος αντιλαμβάνεσαι αυτά που λέμε, απάντησε πρώτα στον εαυτό σου αν τα Android των 200€ έκαναν 500€, αν θα πούλαγαν έστω και το 1/4…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Σορυ αν εμμεσως η τοποθετηση μου δυσαρεστει αλλα η εμπειρια μου με το ios δεν ειναι αρεστη.

Το να μη μπορει πχ να στειλει βιντεο που τραβηξε σε μια συσκευη android η τουμπαλιν χωρις να ανεβει σε μια τριτη πλατφορμα δεν ειναι τοσο "τεχνολογικο" κ αντικειμενικο τεχνολογικα.

Φαντάζομαι εσύ ακόμα  προσπαθείς να στείλεις 4κ video μέσω Bluetooth έτσι;  🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Σορυ αν εμμεσως η τοποθετηση μου δυσαρεστει αλλα η εμπειρια μου με το ios δεν ειναι αρεστη.

Το να μη μπορει πχ να στειλει βιντεο που τραβηξε σε μια συσκευη android η τουμπαλιν χωρις να ανεβει σε μια τριτη πλατφορμα δεν ειναι τοσο "τεχνολογικο" κ αντικειμενικο τεχνολογικα.

Πάλι για το Bluetooth θα μιλήσουμε????

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Φαντάζομαι εσύ ακόμα  προσπαθείς να στείλεις 4κ video μέσω Bluetooth έτσι;  🤣

Με πρόλαβες άτιμε 😂😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, magicnumbers είπε

WIFI direct?Οχι ε?

Με το Android ποτέ δεν κατάφερα να στείλω… πάντα κάτι συνέβαινε και είχα αποτυχία αποστολής…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Για να καταλάβεις πόσο λάθος αντιλαμβάνεσαι αυτά που λέμε, απάντησε πρώτα στον εαυτό σου αν τα Android των 200€ έκαναν 500€ ,αν θα πούλαγαν έστω και τα 1/4…

Κινητο των 200€ για 500€?Αγαπητε μου αυτο το κανει με επιτυχια μονο η apple κ πουλαει για τους λογους που ανελυσα στο πρωτο ποστ.οποτε αυτα αστα για αλλου..😆

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Με το Android ποτέ δεν κατάφερα να στείλω… πάντα κάτι συνέβαινε και είχα αποτυχία αποστολής…

ε κ πηρες αππλ κ δεν στελνεις τπτ σε κανεναν μονο σοσιαλ τεσπα καλη σου μερα😆

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, magicnumbers είπε

Κινητο των 200€ για 500€?Αγαπητε μου αυτο το κανει με επιτυχια μονο η apple κ πουλαει για τους λογους που ανελυσα στο πρωτο ποστ.οποτε αυτα αστα για αλλου..😆

Φίλε μου λέγοντας ότι η Apple πουλάει μόνο λόγω μόδας και status δείχνεις πόσο άσχετος είσαι με το θέμα. Τα έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτά. Μην λέμε συνέχεια τα ίδια! Πάρε εσύ ότι γουστάρεις και άσε τους υπόλοιπους να κάνουν τις επιλογές τους χωρις να τους χαρακτηρίζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Πως και δεν φτασαμε στα αυτοκινητα ακομα.

Ως συνηθως τετοια θεματα καταληγουνε στις συγκρισεις πορτ μπαγκαζ και κουμπακια στο τιμονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, koutsis είπε

Φίλε μου λέγοντας ότι η Apple πουλάει μόνο λόγω μόδας και status δείχνεις πόσο άσχετος είσαι με το θέμα. Τα έχουμε συζητήσει πολλές φορές αυτά. Μην λέμε συνέχεια τα ίδια! Πάρε εσύ ότι γουστάρεις και άσε τους υπόλοιπους να κάνουν τις επιλογές τους χωρις να τους χαρακτηρίζεις...

Εγω ειπα κατι τεκμηριωμενα,τωρα αν καποιοι θιχτηκαν ε να φερουν κ τη μυγα πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπουδαία πράματα! 3 δις συσκευές Android με ότι να ναι από έκδοση 4 και πάνω, κόστος συσκευών από 50 € (παίζει και φτηνότερα) και από κατασκευαστές που δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Κινητο των 200€ για 500€?Αγαπητε μου αυτο το κανει με επιτυχια μονο η apple κ πουλαει για τους λογους που ανελυσα στο πρωτο ποστ.οποτε αυτα αστα για αλλου..

 

Φανταζομαι ακόμα δεν έχεις ανταμειφθεί ότι οι εταιρίες βγάζουν πολλά περισσότερα από τα δεδομένα σας που πουλάνε…

δεν πειράζει κάποια στιγμή θα μάθετε ότι ένα προϊόν είναι φτηνό είτε γιατί, είναι ξεπερασμένο, είτε χρησιμοποιεί υλικά β ποιότητας, είτε σας χρησιμοποιείς σαν προϊόν τους ίδιους…

10 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

ε κ πηρες αππλ κ δεν στελνεις τπτ σε κανεναν μονο σοσιαλ τεσπα καλη σου μερα😆

Χρήστης και των δυο πλατφορμών είναι άσε να ξέρω καλύτερα τι κάνει πιο και πως…

2 λεπτά πριν, magicnumbers είπε

Εγω ειπα κατι τεκμηριωμενα,τωρα αν καποιοι θιχτηκαν ε να φερουν κ τη μυγα πισω.

Το ότι πιστεύεις ότι τεκμηρίωσες κιόλας, με εκπλήσσει… 

4 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Σπουδαία πράματα! 3 δις συσκευές Android με ότι να ναι από έκδοση 4 και πάνω, κόστος συσκευών από 50 € (παίζει και φτηνότερα) και από κατασκευαστές που δεν τους ξέρει ούτε η μάνα τους.

 

Αυτό βέβαια δεν σημαίνει τίποτα για την μεγάλη επιτυχία της Google να διείσδυση στον κοινό και να αποκτήσει 3.0000.000.000 πελάτες… 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...